کاراته وان مراکش؛ آسیابری برای طلا می‌جنگد
۸۵۴۰۳۹
۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۹
۲۷۶۹ 
روز نخست لیگ جهانی کاراته وان مراکش با راهیابی یک نماینده ایران به فینال و یک کاراته‌کای دیگر به دیدار رده‌بندی همراه بود.

سایت فدراسیون کاراته: سومین مرحله لیگ برتر کاراته وان از امروز (جمعه) با حضور 661 کاراته‌کا از 78 کشور در شهر رباط مراکش آغاز شد که در پایان علی‌اصغر آسیابری با غلبه بر تمامی رقبای خود فینالیست شد و خاکسار به دیدار رده‌بندی راه یافت.

در وزن 75- کیلوگرم، علی‌اصغر آسیابری ابتدا نماینده روسیه با نتیجه 5 بر 3 از پیش رو برداشت. در ادامه موفق شد رافائل آقایف آذربایجانی، دارنده پنج عنوان قهرمانی جهان را شکست دهد. آسیابری در ادامه حریفی از کرواسی را 6 بر صفر شکست داد. او در مبارزه چهارم خود حریف اردنی را 8 بر 2 مغلوب کرد و در نیمه نهایی موفق شد بر کاراته‌کایی از فرانسه با نتیجه 11 بر 3 پیروز شود و به دیدار فینال راه یابد.

کاراته وان مراکش؛ آسیابری برای طلا می‌جنگد

براساس این گزارش، آسیابری روز یکشنبه برای کسب مدال طلا به مصاف استانیسلاو هورنه از اوکراین می‌رود.

در همین وزن بهمن عسگری، ابتدا حریفی آلمانی را 3 بر صفر برد و سپس با همین نتیجه نماینده ترکیه را شکست داد. عسگری در سومین مبارزه مقابل نماینده ژاپن 5 بر 3 نتیجه را واگذار کرد و از رسیدن به مدال بازماند.

همچنین در وزن 55- کیلوگرم، طراوت خاکسار در اولین دیدار 6 بر صفر از سد حریف ژاپنی گذشت، سپس مقابل نماینده آلمان پس از تساوی 2 - 2 در وقت قانونی مبارزه با قانون سنشو برنده تاتامی شد. او در سومین دیدار 7 بر 2 حریف ایتالیایی‌اش را مغلوب کرد. خاکسار در مبارزه چهارم نیز موفق شد 2 بر صفر بر حریف بلغارستانی‌اش غلبه کند و به نیمه نهایی راه یابد. خاکسار اما در نیمه نهایی 6 بر 3 مقابل حریف اوکراینی شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. او روز یکشنبه برای کسب مدال برنز به مصاف سارا یامادا از ژاپن می‌رود.

در همین وزن فاطمه چالاکی با نتیجه 3 بر 2 مقابل حریف سوئیسی نتیجه را واگذار کرد و از حضور در ادامه رقابت‌ها بازماند.

این نتایج در حالی رقم خورد که در وزن 67- کیلوگرم، امیررضا میرزایی در دیدار نخست نماینده اتریش را 2 بر یک شکست داد و در ادامه 6 بر یک مقابل حریف اردنی نتیجه را واگذار کرد و از ادامه مسابقات بازماند. در همین وزن هامون درفشی‌پور با شکست یک بر صفر مقابل کاراته‌کای ژاپنی از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 60- کیلوگرم نیز امیر مهدی‌زاده در اولین مبارزه مقابل سوهی تایاما از ژاپن پس از تساوی یک - یک با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و از ادامه مسابقات بازماند. در همین وزن مجید حسن‌نیا در دیدار نخست خود مقابل یرکینبک بایتوریف قزاقستانی 5 بر 4 نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

سارا بهمنیار هم در وزن 50- کیلوگرم، در اولین مبارزه آنا ماریا دامالیدئو از ایتالیا را پس از تساوی صفر - صفر با رأی داوران در هانتی برد‌ و در ادامه 3 بر یک از سد تاتیانا ریبالنچکو از روسیه گذشت. بهمنیار در سومین دیدار مقابل سراپ اوزچلیک ترکیه‌ای و دارنده چندین عنوان قهرمانی جهان و اروپا به تساوی صفر - صفر رسید تا حریف ترکیه‌ای برنده میدان شود. او در گروه شانس مجدد مقابل حریفی از اسپانیا قرار گرفت و 4 بر 3 نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در کاتای انفرادی نیز فاطمه صادقی در گروه شش با کاتاروهایی از انگلیس، شیلی، ژاپن، مصر، اسکاتلند و ایتالیا همگروه بود که با کسب امتیاز 22.84 به عنوان نفر سوم به دور بعد رفت. در دور دوم صادقی امتیاز 24.26 را به دست آورد و نتوانست راهی دور بعدی شود و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج