رحمانی فضلی: دستور دادیم انبارها پُر از کالا باشد
۸۵۵۱۲۶
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۲
۵۰۶۸
وزیر کشور گفت: سیاست‌هایی که اتخاذ شد مبنی بر آن بوده که نظارت و کنترل بر قیمت‌ها جدی باشد.

ایرنا: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه بیستمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه شورای ستاد اطلاع رسانی هماهنگی اقتصادی را داشتیم که در آن آخرین وضعیت را در حوزه‌های اقتصادی در دستگاه‌های اجرایی مختلف ارائه کردند. در این جلسه هم روند قیمت‌ها و هم کالاهای موجود در بازار و هم خریدهایی که انجام شده و اقلامی که باید وارد شود مورد بررسی قرار گرفت. الحمدالله شرایط نگران کننده‌ای در حوزه اقتصادی نداریم.

وی افزود: دستگاه‌ها موظف شدند تا موجودی انبارهایشان مناسب باشد تا ما در بازار با هیچ گونه خللی مواجه نشویم. این جمع بندی به دستگاه‌ها ابلاغ شد تا آنها این مسیر را سرلوحه کار خود قرار دهند. در موضوع دیگری که قبل از این جلسه مورد بررسی قرار گرفت بحث سیل بود. ما الحمدالله در تمام استان‌ها بجز بخشی از خوزستان که هنوز درگیر موضوع مقابله هستیم در باقی مناطق سیل زده بحث مقابله تمام شده است و شناسنامه برای خسارت‌ها هم در حوزه کشاورزی و هم در حوزه دامپروری انجام گرفته است. بخشی از خسارت‌ها در حال پرداخت است.

رحمانی فضلی: دستور دادیم انبارها پُر از کالا باشد

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در دولت مصوبه بسیار خوبی داشتیم که شاید تا به امروز چنین مصوبه‌ای توسط دولت در حوزه پرداخت خسارت وجود نداشته است. این مصوبه ابلاغ شد که در آن تلاش شده تا حداکثر خسارات دیده شود تا کشاورزان عزیز و تولید کنندگان ما ضرر نکنند. در حوزه مسکن تا به امروز با توجه به آنچه بخشی از خوزستان هنوز محاسبه نشده حدود ۱۸۰ هزار واحد آسیب دیده اند که حدود ۵۶ هزار از آنها احداثی است که باید نوسازی شود و بخشی از آن تعمیراتی است که برای این گونه خسارات، اعتبارات لازم هم در حوزه بلاعوض و هم در حوزه تسهیلات و همچنین از ردیف سرمایه‌ای دیده شده است.

برآورد ما تا این لحظه حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان کل خسارت در موضوع سیل در کشور است. بخشی از آن در قالب بلاعوض است که حدود ۸ تا ۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که بخشی از ان به خسارت‌ها اختصاص خواهد یافت و بخش دیگر برای مسکن هزینه می‌شود.

رحمانی فضلی گفت: حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط ستاد پیشنهاد شده است که در جلسه‌ای که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد به تصویب رسید. حدود ۱۳ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان از محل تملک سرمایه‌ای است که آن هم به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد: امروز جلسه‌ای با حضور آقای نوبخت برگزار شد که ایشان گفت که این بودجه اختصاص خواهد یافت. پیشنهاد ما این بود که ظرف ۳-۴ ماه اول ۴۰ درصد این منابع داده شود چون ما ابتدا باید خسارت‌ها را بدهیم که آنها پول نقد است. آقای نوبخت موافقت کرد که این مبالغ به مرور پرداخت شود و این رقم تا ۳-۴ ماه پرداخت گردد.

وزیر کشور تصریح کرد: کارها آغاز شده و ما تفاهم نامه‌ای را با دستگاه‌های مختلف داریم که آنها نیز مسئولیت قبول کنند. ستاد اجرایی فرمان امام ۲۰ هزار واحد را در جلسه برعهده گرفت. کمیته امداد ۱۰ هزار واحد را تا به امروز برعهده گرفته است که شامل افراد تحت پوشش و … می‌شود. دوستان محترم ما در بسیج قبول کردند که سهم خود را از بازسازی بدهند و کار خود را ادامه دهند.

رحمانی فضلی گفت: برای هر کدام از استان‌ها، استان‌های معینی تعیین شده است. به عنوان مثال خوزستان ۶ استان معین دارد. لرستان ۴ استان معین آن هستند که موظفند تمام ظرفیت‌های خود را برای کمک به آن استان بکار بگیرند. برنامه ریزی ما این است و به همین دلیل قرارگاه گذاشته ایم تا بتوانیم حداکثر ظرف یکسال با همکاری همه دستگاه‌ها مشکل اصلی مردم در مناطق سیل زده را که جبران کنیم.

وزیر کشور ادامه داد: به عنوان مثال در حوزه مسکن تلاش شده تا تعمیرات توسط خود مردم انجام گیرد و امکانات و منابع در اختیار آنها قرار گیرد تا بتوانند تعمیرات را انجام دهند اما برای ساخت از آنجایی که حتماً باید مستحکم باشد و در مسیر رودخانه و حریم آن قرار نداشته باشد باید دقیق‌تر صورت گیرد که اقدامات لازم در این حوزه توسط بنیاد مسکن انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به همکاری، همدلی و هماهنگی و در واقع روح جمعی که در حوزه مقابله با سیل در کشور ایجاد شد و همه پای کار آمدند توقع و انتظار مردم ما در این استان‌ها این است که در دوره بازسازی و نوسازی آنها را تنها نگذاریم.

وزیر کشور گفت: توقع آنها این است که همه پای کار بیاییم و به آنها کمک کنیم. هر کس باید امروز به این فکر کند که خودش در دشت خوزستان یا در منطقه گرمسیری لرستان و مناطق سیل زده دیگر با خانواده اش زیر چادر زندگی می‌کنند. همه ما باید خود را در آن شرایط قرار دهیم. آنها هموطنان و عزیزان ما هستند. حادثه‌ای برای آنها اتفاق افتاده که چنین حادثه‌ای ممکن است به نوعی دیگر برای همه ما پیش بیاید. این روح تعاون، همدلی و همفکری باید تقویت شود.

رحمانی فضلی در پایان تاکید کرد: انتظار بنده از رسانه‌ها این است که این موضوع را به صورت قوی پوشش دهند که البته تا به امروز پای کار بودند و زحمت فراوانی کشیدند که من از همه آنها متشکر هستم. تمام کسانی که مرجعیتی در جامعه دارند و مردم به آنها توجه می‌کنند و مردم حرف آنها را می‌پذیرند باید در این حوزه وارد شوند تا ما بازسازی و نوسازی را که طبق برنامه ریزی تا یک سال به طول خواهد انجامید اگر همکاری، هماهنگی و همدلی زیادتر شود می‌توانیم زمان این دوره را کاهش دهیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:33 - 1398/02/03
اینطور که بوش میاد وضع خیلی خرابه ،آدم یاد اویل جنگ میندازه.خدا رحم کنه به ما مردم فقیر
پاسخ ها
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
این وزیر هنوز به هوش نیامده
معلوم نیست این مجلس و شورای نگهبان کجا هستن
نابود شدن ایران را فقط نظارت میکنند
یدی عمو
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
اتفاقا یک شرکتی هست .بنام (پر از کالا)!!!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
کم بخورید کم غر بزنید تا این دوره بگذره
Iran, Islamic Republic of
01:54 - 1398/02/03
آقای وزیر کشور؟ انبار پرازکالا ی خوب یابد که پول نباشد خرید کردمثل اینکه انبارخالی هست با معلولین شدیدبهزیستی با ماهیانه 100 وهشت تومن چطورامرارمعاش کرد ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
02:34 - 1398/02/03
بعله همه ما مردم میدونیم دارین اما ب قیمت خون
Iran, Islamic Republic of
03:47 - 1398/02/03
وقتی کسی نتونه بخره پر از کالا میشه.
Iran, Islamic Republic of
04:45 - 1398/02/03
برای شما هیچی نگران کننده نیست مردم مینالن حالا چه ان مناطق سیل زده باشه چه قبلا که اباد بوده فقط بلدین مردم اذیت کنید
Iran, Islamic Republic of
04:55 - 1398/02/03
خب انبارها رو پر کالا میکنید بعدش همه رو هاپولی میکنید جانم
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
06:21 - 1398/02/03
ایادرباره انبارهای پر از کالا دستور برای عدم افزایش قیمت کالا هم دستور داده اید؟!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
06:42 - 1398/02/03
تا نظم نباشه هیچ فایده ای نداره , هنوز خسارات جنگ در ابادان و خرمشهر قابل مشاهده است این کارها فایده ای نداره .
Iran, Islamic Republic of
07:33 - 1398/02/03
شما دستوراتتو بده
حتما گوش میکنن
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1398/02/03
این جور که شما دستور دادی جهانگیر خان هم دستور نداد!
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1398/02/03
خيلي خوب هست
ولي با چه بهايي ميخواهيد به ما و ماها بفروشيد،به چند برابر اين مهم است
حرف هم بزنيم توسط دلال ها ميخواهيد بگوييد خدا را سكر كنيد همين هم هست
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1398/02/03
خيلي خوب هست
ولي با چه بهايي ميخواهيد به ما و ماها بفروشيد،به چند برابر اين مهم است
حرف هم بزنيم توسط دلال ها ميخواهيد بگوييد خدا را سكر كنيد همين هم هست
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1398/02/03
اخه چقدر به فکر مردم هستید شما واقعا احسن پس پولش هم لطفا بدید تا مردم بخرند چون مردم پول ندارن با این اوضاع و گرانی بیچاره کردید ما را خدا شرمنده کنه شماها را از خانواده تان تا بفهمید ما چی می کشیم
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1398/02/03
بله،،،انبارها پر باشد،،،اجناس بی قیمت باشد،،،مردم در عذاب باشند

پیاز شده سلطان میوه ها
United States
09:56 - 1398/02/03
دستور میدهم بین مردم پخش کنند.
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1398/02/03
وزیر محترم بیا بم ببین دلالان چطور خرما راپیش خرید کرده اند!؟
مشتی بی سواد مثل دولت برای امور گمارده اند!؟
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1398/02/03
حالا که زحمت کشیدید ودستور صادر میکنید
بفرمائید قیمتها را کاهش دهند
Kuwait
12:00 - 1398/02/04
انبارها پر‌بشه حتما برای خودتون خوبه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج