ظرفیت ۱۰هزار نفری دکتری آزاد
۸۵۵۹۸۰
۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
۴۴۵۵ 
براساس مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، ظرفیت پذیرش این دانشگاه در کنکور دکتری ۹۸ بالغ بر ۱۰ هزار نفر است.

خبرگزاری مهر: براساس مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، ظرفیت پذیرش این دانشگاه در کنکور دکتری ۹۸ بالغ بر ۱۰ هزار نفر است.

ظرفیت ۱۰هزار نفری دکتری آزاد

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کدرشته های مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد.

دانشگاه آزاد در چارچوب قانون سنجش و پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی و مصوبات شورای پذیرش در سال ۹۸ اقدام به پذیرش در مقطع دکتری تخصصی از میان داوطلبان واجد شرایط شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سازمان سنجش آموزش کشور می‌کند.

نتایج اولیه وضعیت علمی داوطلبان به صورت کارنامه و بر اساس نمره کل و رتبه آنان با توجه به سهمیه و کد رشته امتحانی که داوطلب در آزمون آن شرکت کرده است توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است و داوطلبان علاقمند به پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی باید بر اساس کد شناسه انتخاب رشته که توسط سازمان سنجش آموزش کشور در کارنامه اعلام نتایج اولیه درج شده نسبت به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند.

امکان انتخاب ۸۰ کدرشته محل

تمامی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ضرورت دارد با توجه به نتایج درج شده در کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و با مراجعه به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس www.azmoon.org ضمن مطالعه دفترچه راهنما نسبت به انتخاب حداکثر ۸۰ کد رشته / محل متناسب با کد مجموعه امتحانی خود اقدام کنند.

ظرفیت ۱۰ هزار نفر در پذیرش دکتری دانشگاه آزاد

با توجه به دفترچه راهنمای انتخاب رشته و ظرفیت رشته‌های مختلف، دانشگاه آزاد اسلامی در ۱۹۴ کد رشته دانشجوی دکتری می‌پذیرد. از این میان ۵۱ کدرشته مربوط به گروه علوم انسانی، ۴۹ کدرشته مربوط به گروه فنی و مهندسی، ۳۵ کدرشته مربوط به گروه علوم پایه، ۲۹ کدرشته مربوط به گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۱۹ کد رشته مربوط به گروه دامپزشکی، ۸ کدرشته مربوط به گروه زبان و ۳ کدرشته مربوط به گروه هنر است.

در مجموع بر اساس اطلاعات دفترچه راهنما، ۱۰ هزار و ۳۰ نفر در رشته‌های مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته می‌شوند.

نحوه پذیرش نهایی داوطلبان در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد پس از پایان مهلت مقرر برای انتخاب رشته نتایج داوطلبان حائز شرایط برای شرکت در مرحله ارزیابی مصاحبه تخصصی را اعلام خواهد کرد. پس از اعلام نتایج انتخاب رشته، آن دسته از داوطلبانی که شرایط علمی لازم به منظور شرکت در مصاحبه را احراز کرده اند، لازم است با مراجعه به سامانه www.azmoon.org آمادگی خود را برای شرکت در مصاحبه اعلام کنند.

داوطلبان موظفند در زمان مراجعه به سامانه برای اعلام آمادگی جهت شرکت در مصاحبه به ازای هر رشته / گرایش مبلغ ۹۲۰ هزار ریال پرداخت کنند. عدم اعلام آمادگی برای شرکت در مصاحبه در بازه زمانی اعلام شده از طریق سامانه به منزله انصراف است.

داوطلبان لازم است با توجه به جدول زمانی اعلام شده از سوی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه با در دست داشتن مدارک لازم به منظور شرکت در ارزیابی تخصصی مراجعه کنند. پس از انجام مرحله ارزیابی تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی نتایج نهایی داوطلبان شرکت کننده در این مرحله توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

ورود به دوره دکتری تخصصی با آزمون بر اساس ۵۰ درصد نمره آزمون متمرکز، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و ۳۰ درصد مصاحبه علمی و سنجش عملی صورت می‌گیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1398/02/05
دکترهای بیکار و پر توقع آینده که به دکترهای بیکار فعلی اضافه خواهند شد ... چشم و هم چشمی تا کِی؟! ... جهالت تا کِی؟!
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1398/02/05
منم دکترم ولی علافم تو مجازی میچرخم و فقط چَرند میگم
خخخخخ
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
تو دکتر نیستی.
من لیسانس دارم.
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1398/02/05
جوانان عزیز به قرآن قسم یک استاد دانشگاه می گفت اگر رفته بودم لبو فروشی الان وضع مالیم بهتر بود. این دانشگاه های عمر ضایع کن را رها کنید و بروید دنبال یک شغل درامد زا. این مدارک دکتری و .... در زندگی امروز شما کار ساز نیست.دکترای پزشکیم اما عمومی ، به درد هیچ جا نمی خوره.چه کنم. بد بخت و بیکار هستم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج