وقتی کاریوس هم فصلی بهتر از دخیا داشته است!
۸۵۸۴۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
۶۷۰۸ 
شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که جای داوید دخیا و لوریس کاریوس در عرض یک سال عوض شود.

وبسایت نود: به نقل از میرر، همین یک سال قبل بود که لوریس کاریوس تبدیل به سوژه هواداران فوتبال در فضای مجازی شده بود و داوید دخیا به شایستگی به عنوان یکی از برترین دروازه بانان دنیا مورد تمجید قرار می‌گرفت.

شب کابوس وار کاریوس در فینال لیگ قهرمانان 2018 کیف، پایانی افتضاح برای یک فصل بد بود. بعد از آمدن آلیسون بکر، دیگر کمتر کسی منتظر ماندن کاریوس در آنفیلد بود و یورگن کلوپ تصمیم گرفت او را با قراردادی دو ساله به شکل قرضی به بشیکتاش بفرستد.

وقتی کاریوس هم فصلی بهتر از دخیا داشته است!

آماری که وبسایت معتبر هواسکورد و همچنین سوفااسکور جمع آوری کرده اند، نشان می‌دهد که لوریس کاریوس در ترکیه فصل موفق تری را حداقل در مقایسه با دخیا پشت سر گذاشته است!

کاریوس اگرچه در بشیکتاش به دروازه بانی تراز اول تبدیل نشده، اما حداقل توانسته به استانداردهای پیشین خود بازگردد؛ همان استانداردهایی که موجب شد لیورپول در سال 2016 او را از ماینز به خدمت گیرد. اما در سمت مقابل این داوید دخیا بوده که سالی کابوس وار را پشت سر گذاشته است. دخیا بعد از 4 فصل متوالی حضور در تیم منتخب سال لیگ برتر، این فصل حتی در نزدیکی های برترین دروازه بان های این لیگ هم نبود.

آمار نشان می‌دهد کاریوس در این فصل اشتباه تاثیرگذاری در گل های خورده نداشته است؛ در سمت مقابل فصل 19-2018، فصلی است که دخیا باید به سرعت آن را فراموش کند.

وقتی کاریوس هم فصلی بهتر از دخیا داشته است!

در ادامه به 6 بخش آماری می‌پردازیم که هواسکورد در آن ها دخیا را با کاریوس مقایسه کرده است؛ بخش هایی که همگی برتری کاریوس بر دخیا را نشان می‌دهند:

گل های خورده در لیگ

دخیا: 53

کاریوس:39

میانگین نمرات فصل (از دید هواسکورد)

دخیا: 6.46

کاریوس: 6.70

اشتباهات منجر به گل

دخیا: 4

کاریوس: صفر

میانگین گل دریافتی در هر بازی

دخیا: 1.4

کاریوس: 1.2

پنالتی های مهار شده

دخیا: صفر

کاریوس: یک

درصد پاس صحیح

دخیا: 58.8 درصد

کاریوس: 60.1 درصد

علیرغم سپری شدن فصلی ضعیف و اشتباهاتی که در هفته های اخیر بیشتر هم شده (نمونه آن در بازی مقابل بارسلونا و چلسی) اوله گونار سولسشائر در مقابل انتقادات فراوان دخیا را از ترکیب اصلی تیمش خارج نکرده است، آن هم در حالی که او روی نیمکت، سرخیو رومرو را هم دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1398/02/11
کی گفته کاریوس گل اشتباهی نخورده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج