رئیسی: هیچ راهی جز مقاومت و ایستادگی نداریم
۸۵۸۷۸۱
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
۴۷۲۷ 
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر لزوم مبارزه با قاچاق سوخت در سطح کلان، به تلاش دشمن برای اخلال در صادرات نفت ایران اشاره کرد و گفت: راهکار اصلی کشور، تبدیل تهدیدها به فرصت است. هیچ راهی جز مقاومت و ایستادگی برای پیشرفت نداریم و همه می‌دانیم که مردم، همیشه در صحنه هستند و این وظیفه مدیران است که برای حل مشکلات مردم تلاش کنند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس قوه قضائیه گفت: تاکید ما بر این است که همه اتباع ایرانی باید شناسنامه داشته باشند و اگر صدور شناسنامه برای کسی با برخی موانع روبه‌روست، با انجام استعلام‌های لازم از وزارت اطلاعات، وزارت کشور و دستگاه‌های دیگر، باید برای این افراد نیز شناسنامه صادر شود.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر ضرورت تلاش برای برطرف ساختن کمبود محاکم و سازمان‌های تابعه قوه قضائیه در این استان، به موضوع مطرح شده از سوی مسئولان استانی در خصوص افراد فاقد شناسنامه پرداخت و تصریح کرد: در این زمینه نظاماتی وجود دارد که باید رعایت شود منتها تاکید ما بر این است که همه اتباع ایرانی باید شناسنامه داشته باشند و اگر صدور شناسنامه برای کسی با برخی موانع روبه‌روست، با انجام استعلام‌های لازم از وزارت اطلاعات، وزارت کشور و دستگاه‌های دیگر، باید برای این افراد نیز شناسنامه صادر شود.

مشکلات اتباع خارجی که دارای کارت اقامت هستند نیز باید برطرف شود و حتماً موضوع افراد فاقد شناسنامه را از طریق دولت، وزارت کشور و سازمان ثبت احوال، پیگیری جدی خواهیم کرد.

رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به آثار زیانبار قاچاق کالا، افزود: کسی که به تولید کشور خنجر می‌زند، آن مرزنشینی نیست که برای مصرف شخصی خود یا حتی فروش، یک دستگاه تلویزیون یا لوازم خانگی را به داخل کشور وارد می‌کند. وقتی صحبت از مقابله با قاچاق می‌کنیم، مقصود ما مقابله با شبکه‌های قاچاق است که تولید ملی را با آسیب‌های سنگین مواجه می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه همچنین با تاکید بر لزوم هدایت نقدینگی از فضای دلالی به سمت تولید، این امر را مهم‌ترین راه حل مشکلات اقتصادی امروز و کمک به رونق تولید دانست و خاطرنشان کرد: صاحبان سرمایه باید در دریافت تسهیلات، با مانعی مواجه نباشند و دستگاه‌های اجرایی لازم است موانع را از سر راه تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان واقعی بردارند.

به همین منظور، دفتر حمایت از سرمایه گذاری در سازمان بازرسی کل کشور، مأمور پیگیری و حل مشکلات سرمایه گذارانی است که در پروسه راه اندازی کسب و کار خود با مشکلات اجرایی مواجه می‌شوند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود از اقدام به موقع مسئولان سیستان و بلوچستان در مهار سیلاب و جلوگیری از وارد آمدن خسارت به مردم قدردانی کرد و با تاکید بر ضرورت تخصیص اعتبار برای جبران خسارت‌ها افزود: نباید حادثه سیل در کشور را تمام شده تلقی کنیم بلکه موظفیم آسیب شناسی و آسیب زدایی را در دستور کار داشته باشیم؛ چنانچه در سازمان بازرسی نیز کارگروهی را برای بررسی ابعاد مختلف سیل‌های اخیر در کشور تشکیل دادیم و امیدواریم نتیجه این بررسی‌ها منجر به پیشگیری از وقوع حوادث تلخ در آینده شود.

رئیسی همچنین در خصوص ساماندهی بازارچه‌های مرزی خاطرنشان کرد: همه موظفیم راه‌های قانونی امرار معاش برای هموطنان را فراهم کنیم تا کسی برای گذران زندگی، دست به ارتکاب جرم یا عمل خلاف قانون نزند.

لذا امیدواریم با تلاش مضاعف، به نحوی در حوزه مدیریتی خود عمل کنیم که مردم از عملکرد ما راضی و دشمنان از طراحی توطئه‌ها پشیمان شوند.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر لزوم مبارزه با قاچاق سوخت در سطح کلان، به تلاش دشمن برای اخلال در صادرات نفت ایران اشاره کرد و گفت: راهکار اصلی کشور، تبدیل تهدیدها به فرصت است.

هیچ راهی جز مقاومت و ایستادگی برای پیشرفت نداریم و همه می‌دانیم که مردم، همیشه در صحنه هستند و این وظیفه مدیران است که برای حل مشکلات مردم تلاش کنند.

بر این اساس موظفیم همه در هر جایگاهی که هستیم، دست به دست هم دهیم و گره‌ی از زندگی مردم عزیزمان باز کنیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج