مواد مخدر از چه راهی وارد استادیوم می‌شود؟
۸۵۸۹۲۸
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
۷۵۴۹ 
مرگ یک هوادار بر اثر اووردوز. این شاید تلخ‌ترین صحنه‌ میان آن همه صحنه تلخ در ورزشگاه آزادی بود.

دنیای ورزش تورنتو نوشت: مرگ یک هوادار بر اثر اووردوز. این شاید تلخ‌ترین صحنه‌ میان آن همه صحنه تلخ در ورزشگاه آزادی بود.

این البته بار نخست نبود که استعمال مواد مخدر روی سکوهای آزادی سوژه می‌شد. پیشتر قانونی در همین فوتبال تصویب کرده بودند که حتی بردن سیگار به ورزشگاه ممنوع است ، اما حالا کافی است روی هر یک از سکوها بنشینی، سیگار که سهل است! صنعتی و سنتی، این قدر بو وارد مجاری تنفسی‌ات می شود که نتوانی بخوری نشوی!

خرید و فروش یا استعمال انفرادی‌شان هم حتما کار دشواری نیست که اینچنین بوی تند مخدرها بر همه‌ی بوها غالب می‌شود.

اما این‌همه ماده مخدره چطور سر از سکوهای آزادی در می‌آورند؟ آن‌همه گیت بازرسی که توانسته‌اند از عوامل انتحاری تا کلی دختر پسرنما را بگیرند ، چطور در برابر این مخدرهای ممنوعه ناموفق می‌مانند؟

این پرسشی است که یکی چون علیرضا علیپور شاید پاسخی برایش داشته باشد. او که سالها مسئول کمیته و منشور اخلاقی بوده است.

این روحانی می‌گوید:«فکر کنید جمعیتی چندده هزار نفری که هیجانی هم هستند و جوان دور هم جمعند و یک بازار بکر به راه می‌افتد برای دلالان . کوچک‌ترینش می‌شود همین سیگار. این را بگیرید و بروید بالا! اصلا یک دوره‌ای بود که این آدم‌ها پای‌شان به استادیوم آزادی باز شده بود. یادم هست یک بار 38 نفر از این ارازل و اوباش را در استادیوم آزادی دستگیر کردیم. کارشان شده بود فروش شبکه‌ای مواد مخدر بین طرفداران.»

اما چرا با این متخلفین برخورد نمی‌شود و آنها را نمی گیرند؟ او می گوید:«ببخشید نیروی انتظامی که نمی تواند تک تک 80 هزار نفر را بگردد. اینها ترفندهایی هم داشتند. مثلا در کفش های خود مواد را پنهان می کردند. یکی از ترفندهایشان این بود 200 300 نفری را پشت یک در ورودی جمع می کردند. این کار را خیلی هوشمندانه انجام می‌دادند. بعد شروع به شلوغ‌کاری می کردند. حراست و ماموران مجبور می شدند که در را باز کنند و بدون تفتیش اینها را داخل استادیوم راه بدهند. به همین خاطر راحت مواد را داخل می آوردند. ولی به هر حال این مسئله ای است که باید به آن توجه ویژه داشت و یک عزم بزرگ می خواهد تا با آن مبارزه شود.»

شرایط به نظر می‌رسد به مرز بحران رسیده است. نیاز به عزمی جزم است برای اینکه سکوها از این اراذل تاریکی که یا فحش می‌دهند یا صندلی می شکنند یا مواد می‌کشند و بخوری می‌کنند ، پس گرفته شود.

به قول دکتر جوادی یگانه ، جامعه شناس و معاونت مدیریت و برنامه ریزی شهرداری تهران ، ورزشگاه باید خانوادگی شود. باید حتی اگر شده پدر و پسری شود، اینکه یک فامیل کنار هم بیایند و سکوها را از این اراذل پس بگیرند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1398/02/13
تنها راه همین خانوادگی شدن است
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1398/02/13
اینا چرت وپرته ....ادمهای خودشون هستن خیلی راحت سیگار میاد داخل ورزشگاه ونخی فروخته میشود ...
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1398/02/13
خوب همه میدانن لنگیها همه معتادهستن الگوشون بازی کنان قلیونی لنگی معتادخخخننننننخخخخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
من سالهاس میگم لنگیا همشون معتادن تا اینکه خدا خواست توبازی لنگ و سپاهان مدرک روبشه
Italy
13:08 - 1398/02/13
چرا جو میدین؟؟؟ کدوم هوادار بر اثر اور دوز فوت کرده؟؟؟ هیچ حرفی رو بدون سند و مدرک نزنید.حالم از این خبرهای مزخرفتون به هم میخوره
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1398/02/13
ازانجائیکه درایران چون نقل ونبات فروان وحتی توسط برادران قاچاقچی صادرمیشود برای مشتی دلار، عربستان داروی مسکن ممنوع است اما دراین کشوربی در پیکر کارخانه تولدش رادارد اما بظاهر باآن مبارزه می‌شود..
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1398/02/13
مواد مخدر توسط کیسه به استادیومهای ایران وارد میشود ، کیسه .
Iran, Islamic Republic of
16:28 - 1398/02/13
واقعا؟؟
پاسخ ها
مهدی ترابی سنج
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
من که استادیوم رفتم بستنی فروش سیگار می فروخت
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1398/02/13
چرت و پرت هم حدی داره خانوادگی بشه اون موقع باید شاهد چیز هایی بدتری باشیم
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1398/02/13
آخه یه هوادار که اصلا دودی نبوده بخاطر استرس و دیر رسیدن گروه پزشکی فوت میکنه .ماسمالی رییس گروه پزشکی و ملق زدن مجری خودفروش شبکه میلی سهههه میثاق از استعمال چیز میز در استادیوم میزنن حتماً خودشون مشرَف کنندشم هستن.لعنت به فوتبال بی همه چیز فوتبال که این همه این کثافتا از بالا تا پایین کثیفش کردن لعنت لعنت.آخرعاقبت زن وبچه اینا چه خواهد شد که با این لقمه ها ی حرام .البته الانشم معلومه خیلی پوست کلفتن
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1398/02/13
بعضی تماشاگرا بیشتر گل میزنن تا تیم های فوتبال...!
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1398/02/14
نیروی انتظامی مسبب همه اتفاقات ورزشگاههاست. ناکارآمدی این نیرو باعث میشه سنگ و ترقه و مواد مخدر به راحتی وارد استادیومها بشه و تماشاگرنماها با خیال راحت آشوب به پا کنن. تا حالا کدوم یکی از تماشاگرنماها دستگیر و راهی زندان شدن؟
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1398/02/14
مواد مخدر از راه زاهدان وارد ورزشگاهها میشه!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج