قیمت کالا‌های اساسی در ماه رمضان اعلام شد
۸۵۹۴۰۲
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
۱۸۹۴۴ 
مدیرکل تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که براساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار همه کالاهای اساسی از جمله برنج، رونق، شکر، مرغ، گوشت قرمز و دیگر کالاها همچون خرما و زولبیا بامیه تأمین شده و قیمت و چگونگی توزیع آن نیز به همه استان‌ها ابلاغ شده است.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که براساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار همه کالاهای اساسی از جمله برنج، رونق، شکر، مرغ، گوشت قرمز و دیگر کالاها همچون خرما و زولبیا بامیه تأمین شده و قیمت و چگونگی توزیع آن نیز به همه استان‌ها ابلاغ شده است.

هر ساله بازار در ماه مبارک رمضان رونق بیشتری پیدا می‌کند و معمولاً در این بازه زمانی تقاضا برای محصولات مختلف افزایش می‌یابد و در این راستا دولت همیشه مصوباتی برای چگونگی توزیع و قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم برای ماه مبارک رمضان ابلاغ می‌کند تا جلوی گرانی و گران‌فروشی احتمالی را بگیرد.

برنج هندی کیلویی ۷,۴۰۰ تومان / ‏ روغن ۱۰ درصد ارزان‌تر از نرخ مصوب

مسعود بصیری - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی - در این رابطه گفت: در جلسه سی و دوم کارگروه تنظیم بازار کمیته‌ای تشکیل شد و درباره چگونگی تنظیم بازار کالاهای اساسی و دیگر کالاها همچون خرما و زولبیا و بامیه تصمیماتی اتخاذ و این مصوبات به همه استان‌ها ابلاغ شد. به عنوان مثال در ردیف کالاهای اساسی ۳۰ هزار تن برنج ۱۱۲۳ هندی برای توزیع استانی مصوب شده که قیمت مصرف‌کننده آن کیلویی ۷,۴۰۰ تومان بوده و در بسته‌بندی‌های ۱۰ کیلوگرمی توزیع خواهد شد. همچنین برای شکر نیز ۱۲۰ هزار تن برای مصارف صنف و صنعت و ۲۰ هزار تن برای مصارف خانوار در نظر گرفته‌ایم که به صورت فله‌ای و با قیمت کیلویی ۳,۴۰۰ تومان برای مصرف‌کنندگان در بخش‌های مختلف عرضه خواهد شد.

وی افزود: برای روغن نباتی نیز به گونه‌ای مصوب شده که ۱۰ هزار تن با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار برای صنف و صنعت و ۲۰ هزار تن برای مصارف خانوار که ۱۰ درصد پایین‌تر از نرخ مصوب خواهد بود، در نظر گرفته‌ایم که به عنوان مثال یک حلب ۱۶ کیلوگرمی برای مصارف صنف و صنعت ۱۰۵ هزار تومان اعلام شده است.

مرغ کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان / ‏ گوشت منجمد ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی درباره مصوبات ستاد تنظیم بازار برای تنظیم بازار گوشت مرغ و گوشت قرمز نیز اظهار کرد: در زمینه گوشت مرغ ۱۵ هزار تن به صورت گرم و به قیمت کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و ۵۰۰۰ تن گوشت مرغ منجمد به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است که در استان‌ها توزیع خواهد شد و این قیمت‌ها، قیمت مصرف‌کننده است. همچنین برای گوشت قرمز ۵۰۰۰ تن پیش‌بینی کرده‌ایم که قیمت یک کیلوگرم گوشت مخلوط منجمد را ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته‌ایم.

بصیری ادامه داد: در زمینه خرما نیز با توجه به اینکه در فصل تولید قرار نداریم و این محصول هم اکنون در اختیار تولیدکنندگان نیست و در سردخانه‌ها وجود دارد با صاحبان کالا در استان‌های خرماخیز جلساتی برگزار کرده‌ایم و مقرر شده در سازمان میادین میوه و تره‌بار تهران و برخی استان‌ها غرفه‌های رایگانی در اختیار آن‌ها قرار گیرد تا خرما را با قیمت ۱۵ درصد پایین‌تر از نرخ میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران عرضه کنند.

وی تأکید کرد: مصوبات اخیر ستاد تنظیم بازار قابل تغییر است و اگر هر استانی به کالاهای اساسی و دیگر کالاها نیاز بیشتری داشته باشد میزان عرضه؛ قابل ترمیم و اصلاح است. بنابراین هیچ مشکلی بابت تأمین کالاهای مورد نیاز در ماه رمضان نداریم.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی همچنین در خصوص تنظیم بازار محصولات مختلف در ماه رمضان گفت: گرچه وظیفه نظارت بر بازار بر عهده وزارت جهاد کشاورزی نیست اما نه تنها هم اکنون هیچ مشکلی بابت تأمین کالاهای مختلف نداریم بلکه دستگاه‌های نظارتی همچون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی و… نظارت‌های خود را تشدید کردند و قطعاً در ماه رمضان با گرانی و گران‌فروشی برخورد خواهد شد و اگر مردم شاهد گران‌فروشی بودند باید آن را به این دستگاه‌های نظارتی اطلاع رسانی کنند و امیدواریم با توجه به تأمین کامل کالاهای مورد نیاز ماه رمضان مردم دغدغه تأمین نداشته باشند و بتوانند با قیمت مناسب نیاز خود را تهیه کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1398/02/14
ان شاءا... فقط برای تهران نباشد و به بقیه کشور هم ته مانده ای برسد.
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1398/02/14
مُردم از خوشی چه خبری بود زوق مرگ شدم
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1398/02/14
قبل از ماه رمضان گرون شده بعد ماه رمضان هم گرونتر میشه از الان حمله به بنزین و ماکارونی شروع شده که از حمله آمریکا وملخها خطرناکتر هستش آقایون آمریکا داره از تحریمهاش نتیجه میگره به خودتون بیاد مردم با حماقتشون شما رو دارن غرق میکنن به جای پا دراز کردن وچرت زدن یه فکری کنید داره میشه نوش دارو بعد از مرگ سهراب
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1398/02/14
واقلا‌راست‌می‌گید‌‌جون‌مادرت‌در‌شهر‌ما‌یک‌کیلو‌شکر‌گیر‌نمی‌اید‌بعد‌شما‌می‌گید‌این‌قیمت‌و
پاسخ ها
مح
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
دولت به گاه رفت مسولان ما فقط دوکورند چرا نمیخواهبم بپزیریم واقعیترو
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1398/02/14
خیلی دوست داشیم یکی از این مطالبی که خوندم واقعی باشه اما نیست
United Arab Emirates
17:47 - 1398/02/14
ای کاش میفهمیدید چی دارید نطق میکنید.
همش دروغ .دروغ .شعار شعار همیشه هم برعکس اتفاق افتاده
United Arab Emirates
17:47 - 1398/02/14
ای کاش میفهمیدید چی دارید نطق میکنید.
همش دروغ .دروغ .شعار شعار همیشه هم برعکس اتفاق افتاده
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1398/02/14
چندهزارقیمت رومیبرید بالا بعد هزارتومان میارید پائین میگید ارزان شده درکشتارگاه مشغول کارم کیلوئی یازده هزار بود بخشنامه اومد یازده هزار وپانصدتومان ملت گرون نکنه شما گرون میکنید
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1398/02/15
برنج ایرانی شمال کیلویی 24 تا27 تومن لاشه برنج هم کیلویی15 تا17 تومن خدایا خودت بدادملت برس ماکه شمالیم مجبوریم برنج هندی وپاکستانی بخریم مسئولین که بیخیال مردم شدن وفروشنده هاهم خیلی بی انصاف
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1398/02/17
واقعا اگر بخواهی جواب اینها را بدی باید قید زندگی بزنی اگر هم بخای با ترس جواب بدی هیچ وقت جواب ندادی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج