فروش کبد در کشور تکذیب شد
۸۵۹۴۲۱
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
۶۸۲۸ 
عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: فروش کبد برای انجام پیوند در کشور کذب است و چنین موضوعی وجود ندارد زیرا برای پیوند کبد از فرد زنده فقط باید از پدر و مادر گرفته شود.

خبرگزاری ایرنا: عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: فروش کبد برای انجام پیوند در کشور کذب است و چنین موضوعی وجود ندارد زیرا برای پیوند کبد از فرد زنده فقط باید از پدر و مادر گرفته شود.

ایرج فاضل روز شنبه در نشست خبری روز ملی اهدای خون در دانشگاه خاتم، افزود: اعضای قلب و کبد فروشی نیستند و اهدای این اعضا به صورت زنده فقط در دو مرکز درمانی کشور انجام می شود.

فاضل با اشاره به اینکه رسانه ها نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی اهدای عضو د ارند، افزود: رسانه ها نباید هر گونه شایعه ای در مورد فروش اهدای عضو از مرگ مغزی را واقعی بدانند و فروش کبد نیز موضوعی بی اساس، غیرعلمی و کذب است.

فاضل که پدر اهدای عضو در ایران است، افزود: در یک زمانی برای استفاده از پیوند عضو نیاز به اجازه های شرعی و قانونی وجود داشت و در سال 68 امام خمینی (ره) استفتایی را برای اهدای عضو صادر کردند و بر اساس این استفتا جان بسیاری از انسان ها نجات یافت و 9 سال بعد قانون آن توسط مجلس تصویب شد.

وی اضافه کرد: اهدای عضو سنت بسیار پسندیده ای است که باید همه مردم در نجات جان انسان ها از فردی که دچار مرگ مغزی شده اند، مشارکت داشته باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1398/02/14
چرا دروغ من تو بیمارستان کار میکنم دارم میبینم ديگ.
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1398/02/14
تواین وضع اقتصادی سخت بعید نیست کسی بخاطر گرسنگی خانوادش دست به هرکاری میزنه واقعآ وضعیت موجود خیلی سخت شده و مسئولان نامحترم دشمن ملت شریف وولایتمدار ایران شدند واین یک خیانت بزرگ به ملت انقلاب وشهدای انقلاب است حرفهای أمام خمینی کجاست فراموش کردی ناروحانی
پاسخ ها
زمینپیما
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
فروش کبد در کشور تکذیب شد. خب فروش کلیه .چی شد.اینم که فعلا تکذیب نشده .یعنی واقعیت داره .فروش دل و قلوه و قلب.وجگر چطور .؟ اینها که تکذیب نشده اند.پس واقعیت داره !!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج