گران‌ترین سفره رمضان در انتظار روزه‌داران
۸۵۹۶۴۱
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
۱۰۵۱۸ 
امسال روزه‌داران، رمضان را با طعم گرانی تجربه می‌کنند. آن‌طور که در گزارش‌های بانک مرکزی آمده است، طی یک‌سال گذشته تاکنون، قیمت کالاهای اساسی 15 تا 62 درصد افزایش پیدا کرده است.

برترین‌ها: امسال روزه‌داران، رمضان را با طعم گرانی تجربه می‌کنند. آن‌طور که در گزارش‌های بانک مرکزی آمده است، طی یک‌سال گذشته تاکنون، قیمت کالاهای اساسی 15 تا 62 درصد افزایش پیدا کرده است.

این افزایش قیمت در کالاهایی همچون برنج و شکر دیده شد. بر اساس آمار وزارت، صنعت، معدن و تجارت، قیمت شکر، رقمی در حدود 70 درصد گران شد، برنج هم گرانی بیش از 50 درصدی را تجربه کرد. 

بر اساس آمار وزارت، صنعت، معدن و تجارت، قیمت شکر، رقمی در حدود 70 درصد گران شد، برنج هم گرانی بیش از 50 درصدی را تجربه کرد.

استقبال از رمضان ۹۸ با سفره گرانی

براساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار همه کالاهای اساسی از جمله برنج، روغن، شکر، مرغ، گوشت قرمز و دیگر کالاها همچون خرما و زولبیا بامیه تامین شده و قیمت و چگونگی توزیع آن نیز به همه استان‌ها ابلاغ شده است.

کاهش ۳۰ درصدی تولید محصول در سال زراعی ۹۷-۹۶ و افزایش ۳۰ درصدی صادرات بعد از جهش قیمت ارز بر نوسان قیمت خرما در بازار تاثیر گذاشت. رشید فرخی، رئیس انجمن ملی خرما در این باره اعلام کرده است: « کاهش ۳۰ درصدی تولید محصول در سال زراعی ۹۷-۹۶ و افزایش ۳۰ درصدی صادرات بعد از جهش قیمت ارز بر نوسان قیمت خرما در بازار تاثیر گذاشت.»

استقبال از رمضان ۹۸ با سفره گرانی

نرخ هر کیلوگرم خرمای مضافتی در شهرستان‌های مبدا را ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان اعلام شد. در برخی فروشگاه‌های تهران، قیمت خرما ارتباطی به نرخ مبدا ندارد و با قیمت‌های گزافی به مصرف کننده عرضه می‌شود.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران  همبا بیان اینکه قیمت کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان گران نخواهد شد، گفت: قیمت جدید اقلام پرمصرف ماه مبارک رمضان همچون آش، زولبیا و بامیه طی چند روز آینده از سوی کمیسیون نظارت اعلام خواهد شد.

استقبال از رمضان ۹۸ با سفره گرانی

قیمت زولبیا و بامیه در ماه رمضان

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی، فروشی و کافه قنادی قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه ماه مبارک رمضان را ۲۰ هزار تومان اعلام کرد.

این در حالی است که قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه درجه یک در رمضان سال گذشته ۱۴ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه درجه ۲ ، ۱۲ هزار تومان تعیین شده بود.

براین اساس قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه با نسبت به سال گذشته ۶ هزار تومان افزایش یافته است.

استقبال از رمضان ۹۸ با سفره گرانی

ثبات نرخ نان سنتی در ماه رمضان

قاسم زراعت کار رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران، از ثبات نرخ نان در ماه رمضان خبر داد و گفت: با وجود افزایش هزینه‌های تولید همچون حقوق و دستمزد، آب و برق، حمل و نقل، بیمه و...، اما نرخ انواع نان نظیر لواش، تافتون، بربری و سنگگ از سال ۹۳ تا کنون تغییری نداشته است و همواره نرخ انواع نان سنتی تا پایان ماه رمضان ثابت خواهد ماند.

اتحادیه نان فانتزی: فعلا افزایش قیمت نداریم

ئیس اتحادیه نان فانتزی گفت: سرعت افزایش قیمت مواد اولیه مانند روغن، شکر و دیگر افزودنی‌ها به قدری بالا است که نمی‌توانیم تصمیم بگیریم که چقدر افزایش قیمت بدهیم. منتظر هستیم تا این قیمت‌ها یک ثبات حداقلی پیدا کند سپس قیمت‌های خود را افزایش دهیم.

کرمی گفت: واحدهای آزادپز تامین کننده 20 درصد نان مصرفی مردم هستند و تاثیر آن‌چنانی در قوت روزانه مردم ندارند اما در ماه رمضان افزایشی نخواهیم داشت و در صورت رسیدن به یک فرمول مناسب پس از ماه مبارک این کار را خواهیم کرد. در حال حاضر هیچ کمبودی در بازار نداریم و نیازهای مردم را به راحتی همکاران من در ماه مبارک تامین خواهند کرد.

استقبال از رمضان ۹۸ با سفره گرانی

قیمت اقلام اساسی در آستانه ماه رمضان

بررسی‌ها از بازار اقلام اساسی نشان می‌دهد که قیمت هر کیلو برنج ایرانی ۱۷ تا ۲۲ هزار، برنج خارجی ۸ تا ۸ هزار و ۵۰۰، عدس ۷ تا ۷ هزار و ۵۰۰، لوبیا قرمز ۱۰ تا ۱۱ هزار، لپه ۹ تا ۱۲ هزار، لوبیا چیتی ۱۳ تا ۱۵ هزار، لیمو عمانی ۵۵ تا ۶۰ هزار، شکر ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار، قند ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰، روغن ۵ کیلویی ۴۰ تا ۴۵ هزار، چای ۴۵ تا ۵۰ هزار، خرما پیارم ۶۰ تا ۷۰ هزار، رطب ۲۳ هزار و بم ۳۰ تا ۳۱ هزار، هر بسته پنیر ۵۰۰ گرمی ۵ تا ۷ هزار، خامه کوچک ۲ هزار و ۵۰۰، هر بطری شیر ۴ هزار و ۳۰۰ تا ۴ هزار و ۷۰۰ و کشک ۹ تا ۱۱ هزار تومان است.

همچنین بازار محصولات پروتئینی نشان می‌دهد که قیمت هر کیلو مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار، ران مرغ با کمر ۱۱ هزار و ۵۰۰، سینه با کتف ۲۲ هزار، سینه بدون کتف ۲۳ هزار، فیله مرغ ۲۵ هزار، شقه گوسفندی ۱۰۳ تا ۱۰۵ هزار، شقه گوساله ۱۰۰ تا ۱۰۳ هزار، راسته گوسفندی ۱۱۰ هزار، سردست گوسفندی ۱۱۵ هزار، سردست گوساله ۱۱۰ هزار و راسته گوساله ۱۰۵ تا ۱۰۷ هزار تومان است.

قاسمعلی حسنی دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه اقلام اساسی ماه رمضان وجود ندارد، اظهار کرد: هم اکنون هر کیلوگرم عدس کانادایی با نرخ ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰، نخود ۶ هزار و ۹۰۰ تا ۷ هزار و ۹۰۰، لوبیا قرمز خارجی ۸ هزار و ۶۰۰، لوبیا قرمز ایرانی ۹ هزار و ۴۰۰، لپه ایرانی ۹ هزار و ۲۰۰، لپه اتیوپی ۸ هزار و ۳۰۰، لپه استرالیایی ۸ هزار و لوبیا چیتی ۱۳ تا ۱۳ هزار و ۲۰۰ هزار تومان در عمده فروشی‌ها عرضه شود.

وی نرخ هر کیلوگرم برنج خارجی را ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلوگرم برنج ایرانی ۱۷ تا ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان است.

دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی نرخ مصوب هر کیلو شکر را ۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که در بازار آزاد شاهد عرضه شکر با نرخ‌های بالاتر هستیم که از این رو مسئولان باید تمهیداتی بیندیشند چرا که قیمت‌های کنونی در بازار کاذب است.

حسن صابری رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از ثبات نرخ میوه و صیفی در بازار خبر داد.

صابری نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ و سبزی خوردن را ۲ تا ۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به ازدیاد تقاضا در روز‌های ابتدایی ماه رمضان ممکن است قیمت سبزی تا حدودی نوسان یابد. این مقام مسئول با بیان اینکه در عرضه سایر میوه‌ها در ماه رمضان مشکلی نداریم، اظهار کرد: با توجه به وقوع سرمای اخیر ممکن است تا حدودی میوه‌های سردرختی به سبب سرمازدگی دچار آسیب شده باشند، اما به سبب وقوع یخبندان در برخی مناطق برآورد دقیقی از میزان خسارت و تولید نداریم.

وی قیمت هر کیلو خیار بوته‌ای را ۳ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون هر کیلوگرم خیار گلخانه با نرخ ۴ تا ۶ هزار، هندوانه یک هزار تا ۲ هزار، سیب لبنانی زرد و قرمز ۶ تا ۱۱ هزار، ملون ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰، پرتقال تامسون شمال ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار، پرتقال جنوب ۵ تا ۷ هزار و ۵۰۰، موز ۱۰ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰، کیوی ۶ تا ۱۰ هزار، گوجه سبز ۱۰ تا ۳۵ هزار، توت فرنگی جیرفت ۵ تا ۸ هزار، توت فرنگی کرج ۱۶ تا ۲۴ هزار و توت فرنگی گرگان ۸ تا ۱۷ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می‌شود که با احتساب سود ۳۰ تا ۳۵ درصد در خرده فروشی‌ها به فروش می‌رسد.

این مقام مسئول قیمت هر کیلو پیاز را ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلوگرم سیب زمینی نو ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰، سیب زمینی کهنه ۲ تا ۳ هزار، سیر تازه ۸ تا ۱۱ هزار، سیر خشک ۱۰ تا ۱۵ هزار، فلفل دلمه سبز ۵ تا ۸ هزار، فلفل تند ریز ۵ تا ۸ هزار، کاهو پیچ سالادی یک هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰، کاهو رسمی یک هزار تا ۲ هزار، گوجه فرنگی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، لوبیا سبز ۷ تا ۱۰ هزار و هویج ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 77
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1398/02/15
در مورد کدوم کشور دارین صحبت می کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
خدا قوت با این قیمت های سر به فلک کشیده ونجومی وکسی هم از اقایان مسول هیچ کاری با پدیده گرانفروشی مبارزه نمی کنند.وبازار را به امان خدا رها کرده و فروشنده به هر قیمت دلخواه اجناس خود را افزایش میدهند.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
به احترام این ماه مبارک خدا نابودتون کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
هر روز گرونی رو جلوی چشم مردم میارین که چی بشه؟ ...
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/02/15
مسئولان مملکت از کافرها بدترن، دقیقا همان کالاهایی که برای ماه رمضان مصرفش بیشتره چند برابر گران کردند، آخه نامسلمون ها مردم با این قیمت ها چطور مایحتاج مورد نیاز برای ماه رمضان را تهیه کنند؟ تا کجا می توانند نخرند؟ اگر هم نخرند که صادر می کنید و عین خیالتون نیست.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
اصلا فکر نکنم این کشور مسئولی داشته باشه. مملکتو کلا ول کردن و دلالها میچرخوننش. اخه مگه میشه ساعت به ساعت قیمتها فرق کنه
United States
09:49 - 1398/02/15
سر صبح باید با گزارش حالگیری منفی روزمون و شروع کنی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
مبارک اونایی که به ذوق قر دادن تو ستاد انتخاباتی یا از ترس جنگ دروغین یا به طمع لفت و لیس در دولت آقای روحانی به این شیخ رای دادن.
بدون نام
France
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
کاربر ۱۱:۲۱ واقعا فکر میکنی این شیخ و یا اون شیخ برای ما تفاوتی ایجاد میکنه؟ هر رئیس جمهور ۸ سال روی کار میمونه، ما ۴۰ ساله که هر سال دریغ از پارسال میگیم
United States
09:49 - 1398/02/15
سر صبح باید با گزارش حالگیری منفی روزمون و شروع کنی
United Arab Emirates
09:51 - 1398/02/15
مگه مجبورند،خوب روزه نگیرندتاهزینه های اضافی به خود وخانواده هایشان انهم با وجود اینهمه مشکلاتی که دولت وحکومت برای مردم ایجاد کردندتحمیل کنند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
چرا دنبال بهانه برای روزه نگرفتنی؟ مردم روزه بگیرن یا نگیرن اینها مایحتاجشون هست. فقط به جای صبحانه و ناهار، در سحر و افطار استفاده می کنن
بدون نام
United States
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
چرت نگو
armita
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
الان صورت سوالو داری پاک میکنی یکم فکر کن بعد حرف بزن حتی اگر روزه هم نگیرن اخرش نمیخوان غذا بخورن
اگر متوجه بشی ک نمیشی غذا رو مجبورن در هر شرایطی با روزه یا بی روزه بخورن
تازه کسی ک روزه میگیره غذاش هم کمتر میشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
کمی فکر کن که چی میگی _ روزه حکم خداوند است و هیچ انسانی نمی‌تواند آن را کم و یا زیاد و یا حذف کند .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
تو ماه رمضمون بعضیها بیشتر می خورند.خیلی عجیبه
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
یزرگی می گفت:از روزی می ترسم حمله وهجمه به دین بشود روشنفکری.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
این هم شد پیشنهاد.به جا فتوا دادن درباره روزه نگرفتن
همت کنید دولت یه حرکتی بکنه و هزینه ها رو کاهش بده .
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1398/02/15
گرسنگی مساوی است با بی دینی...گرسنگی این نیست که نتونی خودتو سیر کنی اگه توانایی خرید اقلامی رو نداری که دلت میخواد این میشه گرسنگی...الان خیلیا از دین گریزان شدن همونایی که نمازشون قطع نمیشد
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1398/02/15
اونوقت حقوقها رو 20 درصد اضافه کردن!! واقعا تا کی می خواد این وضع ادامه داشته باشه ؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
مردم چوب انتخاب جوگیرانه و بی خردانه و بدون آینده نگری خودشون رو می خورن. این وضع کاملا پیش بینی شده بود. ولی ما محکوم شدیم به دلواپسی
بدون نام
France
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
زنگنه: تا وقتی جا داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1398/02/15
من ده تن شکر ازت میخرم برترین ها ده جا بیشتر قیمت میدادند ۸۲۰۰ چی میگی تو ...نکنه خونتون نزدیک خونه ی احمدی نژاد است
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1398/02/15
سرتونو بزارید و بمیرید
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1398/02/15
هرکس که داره روزه بگیره . هر کس نداره واجب نبست .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
جاهلیت مدرن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
مگه حجه
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/02/15
بانک مرکزی غلط کرده که ۶۵ درصد حداکثر گرونی بوده. بر پدر مادرتون لعنت، لوبیا سفید سال ۹۶ قبل ماه رمضون کیلویی ۴ تومن بود الان شده کیلو ۲۲ تومن ، گوشت ۲۵ تومن بوده شده ۱۳۰، مرغ ۳ تومن بود شده ۱۵ تومن بعضی مغازه ها ۱۲ تومن، چجوری ۶۵ درصد افزایش حساب کردین. الهی آتیش بگیرین، الهی نابود بشین
پاسخ ها
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
الهی امین
خوزستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
الهی آمین
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1398/02/15
دمت گرم مسئول مملکت گل وبلبل ،خسته نباشی خیلی فکر مردم بودی بااین قیمت های عالی دعا می کنم برات که شرمنده نفس بچه هات بشی
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1398/02/15
کاری نداره کمپین من روزه نمیگیرم راه بندازیم .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
خیلی از مردم توی این شرایط بد اقتصادی دایما روزه هستن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
چرا به جای حل مسئله دنبال پاک کردن صورت مسئله هستید؟ شما دنبال بهانه برای روزه نگرفتن هستی دیگه چرا کمپین راه می اندازی
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1398/02/15
به يمن و بركت مديران و مسئولين ..... سفره پر بركتي داريم
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1398/02/15
اکثر مردم ایران وحاجیها همشون ریاکارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
بیشتر مردم ایران خیلی هم ماهند دنیا رو بگردی لنگشون پیدا نمیشه وگره ک الان ملکتو روسر دولتیا خراب کرده بودن ـــ بخدا این مردم ماهن ماه
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1398/02/15
بانک مرکزی شکر خورد تورم 200 درصد
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/02/15
لعنت به گراني و مسببانش
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1398/02/15
والا كشوراي اطراف كه سرو سامان ندارند هم تورمشون در حد 1 درصد است
عجيبه اينجا تورم 450% درصدي وجود داره
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1398/02/15
يه بار به يك اربابي گزارش دادن اشپزت از گوشت ها ميدزده اون براي اون آشپز مراقب گذاشت بازم دزدي اتفاق مي افتاد و حتي بيشتر هم شده بود هر چي مراقبا رو بيشتر ميكرد دزدي بيشتر ميشد
حكايت ماست با هزاران سازمانهاي مبارزه با فساد و انواع ادارات بازرسي بازم دزدي ها اتفاق مي افته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
وای گل گفتی حکایت خود خود ایرانه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
اگه كل دولت تعطيل بشه و همه رو بريزن بيرون اوضاع بهتر ميشه
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1398/02/15
خب اونایی که به آقای روحانی رای دادن حتما روزه نمیگیرن فقط ما رو بدبخت کردن که روزه میگیریم،تا کی باید تاوون تصمیم های احمقانه ی شما هارو پس بدیم؟؟توروخدا تو انتخابات مجلس حداقل گند نزنید و ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
مثلا فکر کردی اگه یکی دیگه جای روحانی میومد وضع بهتر می شد؟؟؟؟؟؟؟ بابا این مردم چرا نمی فهمن مشکل از یه جای دیگه س
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
این بابا واقعا دلش خوشه به نماینده های مجلس؟؟؟؟؟ دنیا رو آب برد بابا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
كي قراره بفهمي مشكل جاي ديگه است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
دقیقا حرف منم با تو یکیه
اما ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
روزه گرفتن بدبختی نیس ،بدبختی اینه ک میفهمی کار میلنگه وتلاشی برا بهترشدن اوضا نمیکنی
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1398/02/15
برنج ایرانی که تولید داخلی هست و اینهمه گران پس نگید حمایت از کالای ایرانی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
اصفهانو ک ممنو کردن کاشت رنجو
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1398/02/15
روزه را اقایان مسئولین بگیرند که افزایش قیمتها برایشان هیچ مسئله ای نیست .نه من بازنشست با حقوق 1200
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1398/02/15
آخرش ماکه برکت ماه رمضان رامتوجه نشدیم، ماهی که باید باخوردن غذای کمتر، درمصرف موادغذایی صرفه جویی شود، امامثل اینکه دراصل این ماه راضیافت شام مفصل میدانند وماهم بی بهره نیستیم، علاوه بر غذاهایی که خورده می‌شده، غذاهای جدید هم به آن اضافه می‌شود، دراصل ماه ضیافت شکم است نه ماه ضیافت باخدا..
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
همینو بگو
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1398/02/15
شرمندگی به دولت بی تدبیر و امید و با کلید
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1398/02/15
همه قیمتایی که گفته الکیه همه مواد غذایی و میوه ها و سبزیجات خییلی گرونتر از ایناست.نمیدونم از کجا خرید میکنن اینا
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1398/02/15
خدا نجاتمون بده ......
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1398/02/15
منم موافقم خدا باعث و بانیش رو نبخشه,ولی احساس نمیکنید باعث و بانیش خودمانیم؟!!!نهایت اعتراضمون شده ناله و نفرین کردن!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
آفرین
دقیقا همینطوره
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1398/02/15
دلار تو سايت نيما 14900 تومان شد ...!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/02/15
ما روزه مادام العمر هستيم فعلا خودمون خبر نداريم
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1398/02/15
عراق و افغانستان و سوريه سالهاست با جنگ داخلی دست و پنجه نرم میکنن ! پولشون به اندازه ما بی ارزش نشده !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
نتیجه اختلاسه موریانه ها به آخراقتصاد رسیده اند
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1398/02/15
اصلاحطلبان سفره های مردم را گران کردند ، چرا ؟)؟؟!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
خدا لعنتشون
اون وقت مای بدبخت بخاطر گندی که اینا زدن باید بسوزیم
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1398/02/15
حالا ما سحری و افطاری چی بخوریم؟
هیچی نموند که!
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1398/02/15
من که کل سال رو روزه هستم . از بس همه چیز گرونه باید ماه رمضون رو تبدیل کنن به 12 ماه سال .
France
17:15 - 1398/02/15
در اجتماعات عقب افتاده قبیله ای و ماقبل تاریخی که سازوکارهای زندگی جدید و خرد جمعی برای تعویض و تبدیل حکام وجود نداره، تنها کاری که از مردم برمیاید عبارت است از آشوبگری یا آه و ناله و لعن و نفرین حکام و موکول کردن مجازات آنها به نیروهای جادویی و غیبی و خدایان.
United Arab Emirates
20:54 - 1398/02/15
سلام اینا دروغه همین غروب رفتم زولبیا بامیه خریدم کیلو بیست وپنج
Iran, Islamic Republic of
02:02 - 1398/02/16
یعنی عاشقتما روحانی
از تو بیشتر عاشق اون ابلهایی هستم که به تو رای دادن
اونا حقشونه هر چی بکشن
ولی ما که می دونستیم تو این کاره نیستی و مارو به خاک سیاه میشونی چرا باید بسوزیم
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1398/02/17
بله اینم از حکومت مردم سالار
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1398/02/18
این اوضاع تاکی می خواهد ادامه یابد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج