سرقت ۵کیلو طلا به خاطر اختلاف میلیاردی
۸۵۹۷۲۹
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
۱۱۰۶۵ 
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کشف پرونده سرقت ۵ کیلوگرم طلاجات از مغازه طلافروشی در منطقه سبزه میدان خبرداد.

خبرگزاری میزان: سرهنگ حمدالله علیزاده اظهار داشت: بیست وسوم اسفندماه سال گذشته بئود که سرقت از یک مغازه طلافروشی در بازار بزرگ طلا در بازار سبزه میدان به کلانتری ۱۱۳ بازار اعلام شد.

با حضور مأموران در محل سرقت واقع در یک مغازه طلافروشی و تأیید خبر اولیه، پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مغازه طلافروشی تشکیل" و جهت ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرقت ۵کیلو طلا به خاطر اختلاف میلیاردی

کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل سرقت و بررسی صحنه‌ی سرقت اطلاع پیدا کردند که سارق یا سارقان، بدون هرگونه تخریب درب ورودی مغازه و یا گاوصندوق! اقدام به سرقت بیش از ۵ کیلوگرم طلاجات داخل مغازه به ارزش تقریبی دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کرده و از محل سرقت خارج شدند.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان بررسی فرضیه "داخلی بودن سرقت" را در دستور کار خود قرار دادند؛ در ادامه، کارآگاهان با تحقیق از مالباخته و دیگر افراد مرتبط با وی اطلاع پیدا کردند که یکی از همکاران مالباخته به نام رامین. ب. (۴۵ ساله) از مدتی پیش درگیر مشکلات شدید مالی شده و پس از مدت کوتاهی از زمان سرقت نیز دیگر هیچگونه تماس یا ارتباطی با مالباخته نداشته است.

در تحقیقات از مالباخته مشخص شد رامین حدود ۵ سال با مالباخته ارتباط نزدیک کاری داشته و همین موضوع باعث شده بود تا مالباخته کلید مغازه‌ی خودش را در اختیار رامین قرار دهد بگونه‌ای که بسیاری از اوقات و در غیبت مالباخته، رامین به تنهایی در مغازه حضور داشته است.

با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از اظهارات مالباخته و دیگر اقدامات پلیسی، شواهد و دلایل بدست آمده نشان از انجام سرقت توسط رامین داشت که بلافاصله هماهنگی لازم با بازپرس شعبه ۱۴ دادسرای ناحیه ۱۲ تهران انجام و کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به محل سکونت و کار رامین در شهرستان اصفهان اعزام، ضمن دستگیری رامین در بازرسی از مغازه طلاسازی اش موفق به کشف ۴ کیلوگرم و ۷۵۰ گرم از طلاجات مسروقه شدند.

رامین که چاره‌ای جز اعتراف و بیان حقیقات نداشت صراحتا به سرقت دسته کلید مغازه مالباخته در حدود دو ماه پیش از سرقت با سوء استفاده از غیبت مالباخته در مغازه، اعتراف کرد و عنوان داشت که به واسطه بدهی دو میلیارد تومانی سرقت از مغازه مالباخته را طراحی و به تنهایی انجام داده است.

سرقت ۵کیلو طلا به خاطر اختلاف میلیاردی

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:: با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت بیش از ۵ کیلوگرم طلاجات، قرار چند میلیاردی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و تحقیقات تکمیلی جهت کشف دیگر طلاجات مسروقه در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1398/02/15
سرقت طلا بعلت گرانی شدید آن در دولت غربگرای اصلاحطلب زیاد شده ؟؟؟!!!!؟؟؟؟؟؟؟.
پاسخ ها
عقاب
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
اولا دولت اصلاح طلب نیست ،بعدش هم حکومتت باعث وبانی گرانیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج