وزیر صنعت: باید بساط دلالان جمع شود
۸۵۹۸۸۲
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
۴۰۳۲ 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فساد، هر صنعتی را از بین می‌برد بر ضرورت مبارزه با این پدیده تاکید کرد و از دستگاه‌های نظارتی خواست که بساط دلالان را جمع کنند.

خبرآنلاین: رضا رحمانی در هجدهمین همایش روز ملی حمایت از مصرف‌کننده، رونق تولید را در گرو تولید کالای با کیفیت دانست و گفت: اگر تولیدکننده به دنبال صادرات محصولات خود و حتی فروش در بازارهای داخلی است، باید محصول با کیفیت تولید کند، شأن مردم ایران هم دریافت کالای با کیفیت است.

او افزود: این در حالی است که تولید کالای بی‌کیفیت بیش و پیش از همه به خود تولیدکنندگان آسیب می‌زند چنانکه صادرات کالای بی‌کیفیت دوامی نخواهد داشت و باعث بدنام شدن نام کالای ایرانی می‌شود.

رحمانی با بیان اینکه وزارت صنعت، نوسازی صنایع را با هدف بهبود کیفیت در دستور کار دارد، اضافه کرد: امسال شرایط خاصی داریم که مشتمل بر فرصت‌ها و تهدیدها است و اینکه وضعیت به کدام سو حرکت کند، به رفتار ما بستگی دارد.

او با اشاره به اینکه شعار رونق تولید جهت‌گیری کشور را مشخص می‌کند، افزود: برنامه وزارتخانه برای رونق تولید با سال‌های قبل تفاوت‌هایی دارد به گونه‌ای که اولویت ما به حداکثر رساندن تولید واحدهای دارای ظرفیت و البته کمک به واحدهای مشکل دار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: برای واحدهای اصطلاحاً بحران‌دار هم برنامه‌هایی داریم که مشکلات آنها را استخراج و با استفاده از ظرفیت‌هایی همچون ستاد تسهیل و رفع موانع تولید حل کنیم.

او گفت: بازگشت به تولید ۱۹۰۰ واحد غیرفعال در سال گذشته برنامه‌ریزی شده بود که ۱۷۰۰ واحد فعال شد و ۲۸ هزار نفر اشتغال ایجاد کرد و امسال نیز ۲۲۰۰ واحد را در برنامه قرار داده‌ایم.

رحمانی افزود: واحدهایی داریم که ظرفیت بالایی دارند اما از حداکثر ظرفیت آنها به دلایلی همچون سرمایه در گردش ناکافی و… استفاده نمی‌شود که اولویت امسال ما این واحدها هستند.

او اظهار کرد: برخی واحدها حتی نیاز به کمک دولت هم ندارند و با حمایت و دلگرمی می‌توانند تولیدشان را افزایش دهند و اشتغال ایجاد کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت سیاست امسال وزارتخانه را حفظ وضع موجود تولید عنوان کرد و گفت: در دنیا برای رشد صنعت باید با فساد مبارزه کرد چرا که هر صنعتی با فساد رو به نابودی می‌رود.

رحمانی ادامه داد: در دوره جدید، برای حمایت از تولیدکننده نمونه هیچ محدودیتی نداریم، اما با کسی که بخواهد سو استفاده کند برخورد جدی خواهیم داشت و این را به رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سایر نهادهای نظارتی انتقال داده‌ام.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه باید زمینه‌های فساد را از بین ببریم، یکی از راهکارهای مبارزه با فساد را کامل کردن سیستم‌های الکترونیکی عنوان کرد که در این وزارتخانه پیگیری می‌شود.

او افزود: در تخصیص مواد اولیه نباید فقر اطلاعات داشته باشیم چون با سیستم‌های موجود نیاز واحدها و… قابل شناسایی است.

رحمانی با بیان اینکه باید با دستگاه‌های دیگر به صورت برخط ارتباط داشته باشیم، اظهار کرد: در تأمین مواد پتروشیمی، فولاد و… نباید نقصی باشد و با دلال بازی مواجه شویم؛ چرا که برای نمونه دو برابر مصرف پتروشیمی در داخل تولید داریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه برخی افزایش قیمت‌ها توجیه ندارد و مردم هم آن را نمی‌پذیرند، افزود: بین تولیدکننده و مصرف‌کننده خلائی وجود دارد و افزایش قیمت‌ها به واسطه دلالی در این مسیر است که باید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ورود و بساط دلالان را جمع کند.

او با اشاره به تعداد کم نیروهای سازمان حمایت از پای کار بودن اتاق اصناف برای نظارت خبر داد و افزود: در زمینه نظارت در چند مدت اخیر دستگاه‌ها نیز ورود خوبی داشته‌اند، همانطور که چندی پیش نیروی انتظامی درباره قیمت‌سازی و آشفته کردن بازار خودرو ورود کرد و کمک‌های قابل توجهی داشتند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1398/02/15
آقای دلال زاده تو که لالایی بلدی چرا خوابت نمی یاد
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1398/02/15
همه مقامات کشور دلالن احتمالا دلالای باند رقیبو میگه
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1398/02/15
بخواهید و نخواهید جمع خواهد شد زیاد زحمت نکشید. جنگ یا صلح مسئله اینست.
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1398/02/15
تشکر از نیروی انتظامی که کم کم ریشه این زالوها را این مملکت بر داره امین.من یک وسیله میخوام واز ده جا غرض گرفتم تا ماه ماه باید پس بدم هنوز موفق نشدم بعد ۳هفته ورود کنم به سایت حتی با نماینده گی ای انخودرو چه مملکتی .
United Arab Emirates
20:29 - 1398/02/15
اگه بنا به جمع کردن بود خیلی وقت پیش دست به کار می‌شدید...
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/02/15
جمع کردن دلالان بهترین کار است ودرعین حال سختترین وشاید بشود گفت نشدنی! البته همت میخواهد که چنین همتی در مسولان نیست
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1398/02/15
نه‌بابا‌توراخداجمع‌نکنید
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1398/02/15
واقعا برای نظام ما خوب نیست که تصور شود عهده چند تا دلال نیاید . با دستگیری و مصادره اموال میتوان بخش بزرگی از هزینه های کشور را سامان داد چرا نمیکنید اینها امنیت ملی و حتی روح و روان ملت را نابود میکنند
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1398/02/15
جون من راست میگی ؟؟؟؟؟ یعنی واقعا باور کنیم ؟؟؟؟؟؟؟ یعنی میشه ؟؟؟؟؟ فکر نکنم . جوک بود
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1398/02/15
چرا جمع شود!؟ عرضه داشته باش بگو جمع میکنم نترس ما پشتت هستیم این دلالان زالو صفت خون مردمو میمکند اون وقت شما میگین باید بساطشون جمع شود کی باید این کارو بکنه؟
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1398/02/15
خسته نباشی خودت این فکر رو کردی با بقیه هم کمکت کردن...دیر جنبیدی اقا دیر حالا که دلالان کشور رو غارت کردن به فکر افتادی
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1398/02/15
از دلال لان عزیز خواهش می کنیم بساط خود را جمع کنند.
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1398/02/15
تمام نمایندگی های خودروسازها ، شدن دلال فروش نقدی با نرخ بلاتر از آزاد تحویل فوری ، خدا وکیلی مگه این اجازه رو کی بهشون داده ، دست های پلید وزارت خانه ها
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/02/15
نه بابا حالا متوجه شدی
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1398/02/15
از وقتی تو امدی فاتحه صنعت خانده شد
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1398/02/15
نه بابا خوبه بعد از اینکه به کل کشور گند زدید تازه داره یادتون میاد چکار کنید .منظورت دلالهای خودتونه یا نمایشگاهها .ولی حالازوده صبر کنید پراید بشه همون ۱۲۰ میلیون که مدیر عامل سایپا گفت بعدا دلالهاتون رو جمع کنید
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1398/02/16
اگر این عوامل شفاف سازی شود و محرمانه تلقی نگردد فساد کاهش و تولید رونق پیدا می کند ، قیمت خرید مواد اولیه ، قیمت فروش مواد ساخته شده ، قیمت خرید قطعات یدکی ، شفاف سازی در زمینه پاداشها ، شفاف سازی در زمینه قراردادها ، .......گزارش خلاف کاریها و دریافت حق السهم .
Iran, Islamic Republic of
01:25 - 1398/02/16
اگرتونستی ریشه دلالان درصنعت بکنی بخصوص تولید خودرو وقطعات خودرو هزارنرخی بی ثبات ،پس ثابت میشود که تبعیض های حقوقی ظلامانه هم ریشه کن میشود اون وقت اولین مرد صنعت درطول 40 سال انقلاب درایران می باشید آقای وزیرصنعت .
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1398/02/16
یعنی تو نمی دونی چه خبره؟به کوچه علی چپ گفتی زکی...چرا فکر می کنید همه تصمیم هاتون درسته حالا که می خوای جمع کنی بسم ا...اول از خودروساز و مدیران بخش های مختلفش شروع کن...
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1398/02/16
تو باز چند تا کارخانه می خواهی راه بندازی قبلی که ظاهرا با 14 کارخانه وزارت را رها کرد تو سعی کن با انصاف تر باشی وپول این ملت بدبخت رو اینقدر بالا نکشی
United States
10:01 - 1398/02/16
والا اینجور که بوش میاد اونا بساط شما رو جمع میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج