طرح خرید متری مسکن رونمایی شد
۸۶۰۲۵۳
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
۱۳۴۹۹ 
معاون وزیر شهرسازی از برنامه این وزراتخانه برای فروش متری مسکن خبرداد و گفت: افراد می توانند با منابع مالی خرد خود، چند متر از یک واحد را خریداری کنند و به تدریج مالک کل یک واحد مسکونی شوند.

خبرگزاری مهر: سید مازیار حسینی درباره وضعیت کنونی بازار مسکن اظهار داشت: شرایط حاکم بر این بازار مانند سایر بخش‌های اقتصادی کشور است و نمی‌توان به آن نگاه مستقل داشت. باید قبول کنیم تغییر سایر شرایط پارامتریک بر بازار مسکن مؤثر است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عرضه با تقاضا همخوان نیست، افزود: علت عدم تعادل در عرضه و تقاضا، حاکم بودن سیاست انقباضی بر فضای توسعه مسکن است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هر چند سال یک بار جهش قیمتی در بازار مسکن رخ می‌دهد تا این بازار خود را با شرایط تورمی کشور مطابقت دهد، افزود: وضع فعلی بازار مسکن مربوط به هفته‌های اخیر نیست و و به بیش از یک سال اخیر برمی گردد. با این حال به دنبال روش‌های مختلف تأمین منابع مالی برای توسعه و تولید مسکن هستیم تا عرضه با تقاضا متعادل شود.

حسینی با تأکید بر اینکه پدیده مسکن لوکس در سال‌های گذشته متوقف نشده یادآور شد: علی رغم آن، جامعه هدف ما اقشار متوسط و ضعیف جامعه است که به همین منظور طرح اقدام ملی برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را برنامه ریزی کردیم که این طرح در حال حاضر همزمان با شروع احداث ۱۰۰ هزار واحد آن آغاز شده است.

نخستین دفاع دولت دوازدهم از مسکن مهر

وی ادامه داد: من با مسکن مهر موافقم و در سال‌های گذشته به این طرح کمی بی انصافی شده بود. اگر مسکن مهر نبود، معلوم نیست وضعیت بازار مسکن با چه شرایطی روبه رو می‌شد. در بسیاری از مناطق کشور، مسکن مهر بود که مردم را خانه دار کرد. ضمن اینکه واحدهای مسکن مهر عمدتاً از نظر اسکلت و استراکچر ساختمانی فوق العاده هستند؛ اما ممکن است در فینیشینگ و نازک کاری نواقصی داشته باشند؛ به همین دلیل وزیر راه و شهرسازی در تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن باقی مانده دستور داده است تا قبل از افتتاح، همه نواقص برطرف شود و پیش از هر برنامه افتتاح مسکن مهر، نمایندگانی از وزارت راه و شهرسازی، کلیه واحدها را چک کنند تا هیچ واحدی ناقص به متقاضی تحویل داده نشود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه معاونت مسکن این وزارتخانه در نقش هماهنگ کننده سایر معاونت‌ها و دستگاه‌های تابعه در بخش مسکن عمل می‌کند، افزود: در معاونت مسکن مطالعات خوبی در بخش مسکن انجام شده که مهم‌ترین آنها طرح جامع مسکن است و بر اساس این طرح، ظرفیت جمعیت پذیری هر شهر مشخص شده است. همچنین شرکت بازآفرینی شهری در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده و رفع مشکلات حاشیه نشینی اقدامات خوبی انجام داده که نمونه آن اختصاص زمین ۱۱۰ هکتاری در چابهار برای رفع مشکل حاشیه نشینی در این شهر است.

سازمان ملی زمین و مسکن نیز برای طرح اقدام ملی ساخت ۴۰۰ هزار واحد، زمین تأمین می‌کند که البته بخشی از این طرح، در شهرهای جدید اجرا می‌شود که زمین آن را خود شرکت عمران شهرهای جدید تأمین می‌کند اما سازمان ملی زمین و مسکن برای آن بخش از طرح اقدام ملی که قرار است از سوی بنیاد مسکن و شرکت بازآفرینی شهری اجرا شود، زمین مناسب را اختصاص می‌دهد.

جزئیات طرح خرید متری مسکن

حسینی با اشاره به رونمایی از بسته رونق بخشی بازار مسکن از سوی بانک عامل بخش مسکن در هفته گذشته، گفت: در این بسته برای تنوع بخشی به شیوه‌های مختلف خرید مسکن از جمله خرید متری مسکن توجه شده است. شاید مردم نتوانند با پس اندازی که دارند، یک واحد مسکونی خریداری کنند، اما می‌توانند چند متر از یک واحد را بخرند؛ از سوی دیگر بانک عامل بخش مسکن با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار به تأمین مالی بخش مسکن با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه اقدام می‌کند و اگر متراژی که مردم به تدریج می خرند، به اندازه یک واحد مسکونی شد، می‌توانند با روش خرید متری مسکن که سبب شده تا پول آنها حفظ شده و ارزش آن از بین نرود، یک واحد مسکونی کامل را خریداری کنند. قرار است شورای پول و اعتبار و شورای عالی مسکن این طرح را بررسی کنند تا در صورت تصویب، جزئیات آن اعلام شود.

متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران و کشور؟

وی درباره قیمت مسکن اظهار داشت: متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۱۱.۴ میلیون تومان است و در کل کشور این شاخص ۶.۵ میلیون تومان برآورد شده است. طرح‌هایی که ما در وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن داریم، به کل کشور اختصاص دارد. در حال حاضر نیز تسهیلات مسکن به یک نفر ۱۰۰ میلیون و یک زوج ۱۶۰ میلیون تومان در تهران است. همچنین برای آنکه میزان پوشش تسهیلات مسکن به ارزش کل واحد ارتقا یابد، ساخت و ساز صنعتی را در دستور کار داریم تا هم سرعت تکمیل ساخت و ساز از چند سال در یک پروژه انبوه سازی به ۶ ماه تقلیل پیدا کند و هم قیمت تمام شده آن کاهش یابد تا زوجین بتوانند با این تسهیلات، واحد مسکونی خریداری کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره مسکن مشارکتی گفت: در این طرح که بخشی از طرح اقدام ملی محسوب می‌شود، زمین و پروانه را دولت و ساخت و ساز را بخش خصوصی تأمین می‌کند و ما نسبت به سهم خود از پروژه، از آن بهره برداری می‌کنیم.

وی با تأکید بر استاندارد بودن ساختمان‌هایی که قرار است در این طرح احداث شوند، گفت: تعریف ما از سازه استاندارد در وزارت راه و شهرسازی، ساختمانی است که در آن آرامش و آسایش از نظر معماری و طراحی و همچنین وجود ایمنی و دوام در احداث آن است.

متروی پرند و هشتگرد امسال به بهره برداری می‌رسد

دبیر شورای عالی مسکن درباره متروی پرند و هشتگرد گفت: بخش زیادی از کارهای متروی پرند تکمیل شده و من اخیراً جلسه‌ای با مدیرعامل متروی تهران در این خصوص داشته‌ام به همکارانم در پرند نیز تأکید کرده‌ام تا این پروژه در اولویت برنامه‌های آنها باشد. هم متروی پرند و هم متروی هشتگرد امسال به بهره برداری می‌رسد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Netherlands
16:53 - 1398/02/16
جان بولتون ناو هواپیما بر آبراهام لینکلن فرستاد ... بوی جنگ میاد ... فقط دلار بخرید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
فقط بفروشید مجید. جنگ بشه دلار کله میکنه.
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1398/02/16
خریدمتری نه خریدمسکن سانتی...!!!!
Lithuania
17:42 - 1398/02/16
اگه دلالها و مشاور املاکیها بزارن
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1398/02/16
تریح میدهیم بمیریم و پول قبر بدهیم ولی پول بابت مسکن متری برای پر کردن جیب گشاد شما ندهیم.انشاالله به حق این ماه در همین ماه سرنگون و آواره و خوار و خیف خواهید شد.
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1398/02/16
خخخخه مثل یه مدت بعد توالت خونه سهم مون میشه ....اونم به شرط اینکه پول هاپولی نشه وبه دیار باقی نشتابه وشبیه ثامن وغیره نشه...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
اینها اینکاره نیستن
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1398/02/16
اکثر کارهای احمدی نژاد یکی یکی داره مورد تایید قرار میگیره به خدا اگر بیاد اکثر مشگلاتو حل میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
بابای احمدی نزاد هم هیچ غلطی نمیتونه بکنه. فقط دو راه هست جنگ یا صلح.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
همون باعث همین گرفتاریها شده!
فکر کردی همینائیکه سرکارند کم از احمدی نژادند
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1398/02/16
من دراین وقت افطار همیشه لعندونفرین میکنم به وزیر آخوندی به خودش وخانواده اش وهمدستانش
خدا عذاب دنیا وآخرت را ازش واز همسرش واز پسرش واز دخترش واز بستاگانش نگیرد وروز بروز عذابشانذبیشتر کند وخداوند خوارو ذلیلشان کند ان شاالله
خدایا دراین عنگام حلول ماه مبارک آخوندی را به فجیغ ترین وضع رسوایش کن با خانواده اش چراکه
عملکردش باعث نابودی حیثیت ملت شد وبه قشر کم درآمد بزرگترین ضربه را زد
خدایا از حسن روحانی ونمایندگانی که رای اعتماد بهش دادن. تو نگذر ودودمانشان را به هم بزن
خدایا شادی ونشاط مردم مارا بیشتر کن. الا این آخوندی خائن به ملت وکشور ایران
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1398/02/17
فقط با شعور مردم بازی میشه
Iran, Islamic Republic of
04:23 - 1398/02/17
پدر سوخته ها خودشون توی پنت هاوس و خانه های لاکچری زندگی میکنن بعد به مردم بیچاره خونه متری میخان بدن اونم اگه بدن مثلا کشور اسلامیه خخخخخ
United States
06:53 - 1398/02/17
آقا یه نیم متر هم به من بده !!!
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1398/02/17
به زودی آجر به آجر می خریم ... مدیریت جهانی !
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1398/02/17
این رو که تو می روی به ترکستان است!!!
هم می خواهید گرونی نجومی رو حفظ کنید و هم بدبخت بیچاره ها رو بچاپید و بعد از سالها چاپیدن آنها وقتی موقع تحویل خونه به متراژ پرداختی بشه دبه دربیارید و بگید باز گرون شده و پول بیشتری بده وگرنه از خونه خبری نیست!!!
برید خودتونو سیاه کنید!!!
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/02/17
همین الان قیمت مسکن حداکثر متری 50 هزار تومان بیشتر ارزش نداره اگر راست میگد قیمتها رو واقعی کنید تا خریدار بیاد و خونه شو دکدفعه بخره و وعده سر خرمن ندید!!!
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1398/02/17
مدیریت عالی رو ببینید!
دادستانی می خواد قیمت گذاری مسکن در سایتها رو بده به املاکی های کلاش که قبلاً خود این کلاشا توی سایتها قیمتهای تخیلی رو میگذاشتن و خلق الله رو سرکیسه می کردن!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1398/02/17
هشدار به مالکان املاک اضافی و سازندگان!!!!!
هر چه زودتر می تونید ملکتون رو به متری 50 هزار تومان هم شده بفروشید و گرنه در آینده نزدیک همین پول هم گیرتون نمیاد مجبور میشید مفت بدید!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج