جزئیات جدید از طرح خرید متری مسکن
۸۶۰۸۹۸
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
۵۸۷۰ 
معاون وزیر شهرسازی از برنامه این وزراتخانه برای فروش متری مسکن خبرداد و گفت: افراد می توانند با منابع مالی خرد خود، چند متر از یک واحد را خریداری کنند و به تدریج مالک کل یک واحد مسکونی شوند.

خبرگزاری مهر: معاون وزیر شهرسازی از برنامه این وزراتخانه برای فروش متری مسکن خبرداد و گفت: افراد می توانند با منابع مالی خرد خود، چند متر از یک واحد را خریداری کنند و به تدریج مالک کل یک واحد مسکونی شوند.

سید مازیار حسینی درباره وضعیت کنونی بازار مسکن اظهار داشت: شرایط حاکم بر این بازار مانند سایر بخش‌های اقتصادی کشور است و نمی‌توان به آن نگاه مستقل داشت. باید قبول کنیم تغییر سایر شرایط پارامتریک بر بازار مسکن مؤثر است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عرضه با تقاضا همخوان نیست، افزود: علت عدم تعادل در عرضه و تقاضا، حاکم بودن سیاست انقباضی بر فضای توسعه مسکن است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هر چند سال یک بار جهش قیمتی در بازار مسکن رخ می‌دهد تا این بازار خود را با شرایط تورمی کشور مطابقت دهد، افزود: وضع فعلی بازار مسکن مربوط به هفته‌های اخیر نیست و و به بیش از یک سال اخیر برمی گردد. با این حال به دنبال روش‌های مختلف تأمین منابع مالی برای توسعه و تولید مسکن هستیم تا عرضه با تقاضا متعادل شود.

حسینی با تأکید بر اینکه پدیده مسکن لوکس در سال‌های گذشته متوقف نشده یادآور شد: علی رغم آن، جامعه هدف ما اقشار متوسط و ضعیف جامعه است که به همین منظور طرح اقدام ملی برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را برنامه ریزی کردیم که این طرح در حال حاضر همزمان با شروع احداث ۱۰۰ هزار واحد آن آغاز شده است.

نخستین دفاع دولت دوازدهم از مسکن مهر

وی ادامه داد: من با مسکن مهر موافقم و در سال‌های گذشته به این طرح کمی بی انصافی شده بود. اگر مسکن مهر نبود، معلوم نیست وضعیت بازار مسکن با چه شرایطی روبه رو می‌شد. در بسیاری از مناطق کشور، مسکن مهر بود که مردم را خانه دار کرد. ضمن اینکه واحدهای مسکن مهر عمدتاً از نظر اسکلت و استراکچر ساختمانی فوق العاده هستند؛ اما ممکن است در فینیشینگ و نازک کاری نواقصی داشته باشند؛ به همین دلیل وزیر راه و شهرسازی در تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن باقی مانده دستور داده است تا قبل از افتتاح، همه نواقص برطرف شود و پیش از هر برنامه افتتاح مسکن مهر، نمایندگانی از وزارت راه و شهرسازی، کلیه واحدها را چک کنند تا هیچ واحدی ناقص به متقاضی تحویل داده نشود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه معاونت مسکن این وزارتخانه در نقش هماهنگ کننده سایر معاونت‌ها و دستگاه‌های تابعه در بخش مسکن عمل می‌کند، افزود: در معاونت مسکن مطالعات خوبی در بخش مسکن انجام شده که مهم‌ترین آنها طرح جامع مسکن است و بر اساس این طرح، ظرفیت جمعیت پذیری هر شهر مشخص شده است. همچنین شرکت بازآفرینی شهری در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده و رفع مشکلات حاشیه نشینی اقدامات خوبی انجام داده که نمونه آن اختصاص زمین ۱۱۰ هکتاری در چابهار برای رفع مشکل حاشیه نشینی در این شهر است. سازمان ملی زمین و مسکن نیز برای طرح اقدام ملی ساخت ۴۰۰ هزار واحد، زمین تأمین می‌کند که البته بخشی از این طرح، در شهرهای جدید اجرا می‌شود که زمین آن را خود شرکت عمران شهرهای جدید تأمین می‌کند اما سازمان ملی زمین و مسکن برای آن بخش از طرح اقدام ملی که قرار است از سوی بنیاد مسکن و شرکت بازآفرینی شهری اجرا شود، زمین مناسب را اختصاص می‌دهد.

جزئیات طرح خرید متری مسکن

حسینی با اشاره به رونمایی از بسته رونق بخشی بازار مسکن از سوی بانک عامل بخش مسکن در هفته گذشته، گفت: در این بسته برای تنوع بخشی به شیوه‌های مختلف خرید مسکن از جمله خرید متری مسکن توجه شده است. شاید مردم نتوانند با پس اندازی که دارند، یک واحد مسکونی خریداری کنند، اما می‌توانند چند متر از یک واحد را بخرند؛ از سوی دیگر بانک عامل بخش مسکن با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار به تأمین مالی بخش مسکن با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه اقدام می‌کند و اگر متراژی که مردم به تدریج می خرند، به اندازه یک واحد مسکونی شد، می‌توانند با روش خرید متری مسکن که سبب شده تا پول آنها حفظ شده و ارزش آن از بین نرود، یک واحد مسکونی کامل را خریداری کنند. قرار است شورای پول و اعتبار و شورای عالی مسکن این طرح را بررسی کنند تا در صورت تصویب، جزئیات آن اعلام شود.

متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران و کشور؟

وی درباره قیمت مسکن اظهار داشت: متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۱۱.۴ میلیون تومان است و در کل کشور این شاخص ۶.۵ میلیون تومان برآورد شده است. طرح‌هایی که ما در وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن داریم، به کل کشور اختصاص دارد. در حال حاضر نیز تسهیلات مسکن به یک نفر ۱۰۰ میلیون و یک زوج ۱۶۰ میلیون تومان در تهران است. همچنین برای آنکه میزان پوشش تسهیلات مسکن به ارزش کل واحد ارتقا یابد، ساخت و ساز صنعتی را در دستور کار داریم تا هم سرعت تکمیل ساخت و ساز از چند سال در یک پروژه انبوه سازی به ۶ ماه تقلیل پیدا کند و هم قیمت تمام شده آن کاهش یابد تا زوجین بتوانند با این تسهیلات، واحد مسکونی خریداری کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره مسکن مشارکتی گفت: در این طرح که بخشی از طرح اقدام ملی محسوب می‌شود، زمین و پروانه را دولت و ساخت و ساز را بخش خصوصی تأمین می‌کند و ما نسبت به سهم خود از پروژه، از آن بهره برداری می‌کنیم.

وی با تأکید بر استاندارد بودن ساختمان‌هایی که قرار است در این طرح احداث شوند، گفت: تعریف ما از سازه استاندارد در وزارت راه و شهرسازی، ساختمانی است که در آن آرامش و آسایش از نظر معماری و طراحی و همچنین وجود ایمنی و دوام در احداث آن است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1398/02/18
خدا شفا بده
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
این چرندیات رو از کجاش در آورده
این شخص باید محاکمه شود
مهربانی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
این آقا کلا قاطی داره. تمام تصمیمات وزیر قبل رو عوض کرده. ما که دیوانه شدیم از دستش
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1398/02/18
در دولت منفور اصلاحطلب باید مسکن را سانتی خرید!؟؟؟؟؟؟؟!!؟؟؟؟/
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1398/02/18
برو خودتو بزار سرکار!
آخه ابله فکر میکنی کسی حاضر بشه یک متر یک متر خونه بخره اونم با بی عرضگی و سودجوئی تو و امثال تو و آینده نامعلوم در صاحب شدن اون خونه و با افزایش نیافتن قیمت اون با طمعی که تو و امثال تو دارید!!
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/02/18
حداقل در این مورد رحمی به کسانیکه قدرت خرید ندارن بکنید و با سوء استفاده از وضعشون دست از دزدی از اونها بردارید!!! و فروش متری رو بیخیال شید و این بدبختا رو نچاپید و به حال خودشون رها کنید شاید خداوند یه رحم کوچکی هم به شما بکنه!
United States
09:51 - 1398/02/18
فقط بلدید حرف مفت بزنید وبا اعصاب وروان مردم بازی کنید اگر واقعا به فکر مردم وقشر آسیب پذیر هستید صادرات مصالح ساختمانی اعم از میلگرد وآهن وسیمان ودیگر را منع کنید واز آشفته بازاری و دلال بازاری ودزدی جلوگیری کنید میلگرد وآهن الات ازطریق تریلر وقطار واگن واگن از مرز خارج میشه اگر واقعا راست می‌گویید ازاینها جلوگیری کنید وثبات قیمت را به بازار برگردانید
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1398/02/18
این طرحهای بی ارزش هیچ دردی را از کسانیکه قدرت خرید ندارند دوا نمی کنه و به بدتر شدن وضعیت شان منجر میشود. اتفاقاً عرضه مسکن بسیار زیاد است و خانه های خالی فراون نوساز وجود دارد ولی عوامل مافیای قدرت با احتکار، انحصار، سودجوئی و گران فروشی نمی گذارند خانه به قیمت واقعی عرضه شود و عرضه متری مسکن نیز یکی از راههای سودجوئی است.
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1398/02/18
مافیای قدرت در مجلس و دولت از این ترس داره که مسکن بطور عادلانه با در نظر گرفتن هزینه ساخت، میزان و نوع مصالح و لوازم بکار رفته قیمت گذاری بشه و در این قیمت گذاری مشخص شود که قیمت های واقعی مسکن خیلی پائین تر از قیمتهای تخیلی است و بهمین خاطر تمایلی به اینکار ندارند.
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1398/02/18
قیمت واقعی مسکن حداکثر متری 50 هزار تومانه! اگر مشکن به قیمت واقعی فروش برود همه می توانند خانه بخرند و نیازی چشم دوختن به آینده ای نامعلوم خرید متری مسکن نیست!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1398/02/18
اگر برای طرح مسکن مهر بجای زمینهای خارج از شهرها که هیچ امکانات زیرساختی ندارد از زمینهای بافتهای فرسوده در شهرها استفاده میشد، یعنی کاری که دولت اصلاح طلب شروع کرده، هزینه کمتر و فواید بسیار بیشتری میداشت. افسوس که تفکر عوامفریبی و خود را عقل کل دانستن غالب بود و اجازه نداد!!!
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1398/02/18
با این روش میخوان خونه های میلیاردیشونو بفروشن و نزارن قیمت مسکن پایین بیاد خدا لعنت کنه باعثو بانی گرونیو شما دشمن انقلابید میخواید باگرونی مردمو به نظامو انقلاب بدبین کنید مرگ بر دلال تحریم منافقین شما دلالانید
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1398/02/18
نمیدونم ای طرحها را از کجاشون میارن کشورمان همه معادن داره باید سانتی بخریم بزار مصالح ومیلگرد دیگر چیزها را بدن عربها براشون اپارتمان بسازن خودمون بریم؟ تو غار زندگی کنیم
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/02/18
این قیمتهای تخیلی مسکن رو در سایتها و آگهی ها املاکی های کلاش(مجوزدار و بدون مجوز) می دادن حالا جالبه قیمت گذاری رو سپردن به این کلاشا خوب نتیجه اش میشه همون قیمتهای تخیلی! برای چی به خودتون این همه زحمت دادید؟؟؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1398/02/18
ازطرح های بی هدف وچرت ایکاش کمی سواد داشتید
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1398/02/20
بدبختمون کردید بس دیگ خدا نابودتون کن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج