روحانی: مشکلات مردم تنها اقتصادی نیست
۸۶۲۲۷۶
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
۱۲۶۲۳ 
رئیس جمهور فشارهای سیاسی و اقتصادی دشمنان علیه ایران اسلامی را یک جنگ تمام عیار و بی‌سابقه در تاریخ انقلاب اسلامی خواند و تاکید کرد که در چنین فضایی باید همه نیروهای انقلاب متحد باشند و دست در دست یکدیگر بدهند.

خبرگزاری ایسنا: حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه شنبه در دیدار صمیمی با جمعی از فعالان سیاسی اظهار داشت: امروز نمی‌توان گفت که شرایط از دوران جنگ تحمیلی بهتر یا بدتر است اما ما در زمان جنگ مشکل بانک، فروش نفت و واردات و صادرات نداشتیم و تنها تحریم ما، تحریم خرید سلاح بود.

رئیس جمهور با اشاره به محدودیت‌هایی که دشمنان برای فعالیت‌های بانکی کشور ایجاد کرده‌اند و هزینه‌های اضافی که این تحریم‌های بانکی بر نقل و انتقالات مالی کشور تحمیل کرده است، گفت: این مشکلات در حوزه‌های فروش نفت، محصولات پتروشیمی، فولاد و کشاورزی نیز اثرگذار است.

روحانی خطاب به فعالان سیاسی حاضر در این نشست و با ارائه یک گزارش آماری از وضعیت جاری در عرصه‌های مختلف اقتصادی، افزود: شما که شخصیت‌های سیاسی هستید و در مجلس و پست‌های دیگر بوده و با مسائل سیاسی کشور آشنایید، باید واقعیت‌های امروز را بدانید و برای رسیدن به بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌حل‌ها، همفکری کنید.

رئیس جمهور اظهار داشت: در جنگ تحمیلی تقریباً مردم اتفاق‌نظر داشتند که دولت مقصر مشکلات نیست، بلکه صدام به کشور تجاوز و جنگ را آغاز کرده بود و چون مردم در این زمینه اتفاق‌نظر داشتند، شرایط نه ایده‌آل بلکه نسبتاً خوب بود و مردم برای حل مشکلات کمک می‌کردند. امروز هم باید با همان اتفاق‌نظر و ایجاد همدلی و وفاق شرایط را اداره کنیم و تسلیم نشویم.

روحانی تصریح کرد: تسلیم شدن با فرهنگ و دین ما سازگار نیست و مردم آن را نمی‌پذیرند، لذا نباید تسلیم بشویم و باید راه‌حل‌ها را پیدا کنیم و در این زمینه البته مهم است که چه مقدار از راه‌حل‌ها در اختیار دولت قرار دارد.

رئیس جمهور گفت: وقتی از دولت سوال و مطالبه‌ای می‌شود باید از طرف دیگر بررسی شود که دولت چه مقدار در حوزه‌های مورد سوال دارای اختیار بوده است. به طور مثال اگر در خصوص سیاست خارجی، فرهنگ و یا فضای مجازی از دولت سوال و مطالبه‌ای می‌شود، باید ببینیم که دولت چقدر در این حوزه‌ها اختیار دارد. باید در حد توان و در حوزه اختیارات رئیس جمهور از دولت مطالبه داشت.

روحانی با تأکید بر این‌که مردم اساس انقلاب بوده و همه پیروزی‌های ما به‌خاطر حضور مردم است، تصریح کرد: بدون حضور مردم حتی یک روز هم امکان اداره کشور وجود ندارد، لذا باید شرایط را برای حضور فعال‌تر مردم فراهم آوریم و مردم را راضی نگه داریم.

رئیس جمهور با اشاره به سخن یکی از فعالان سیاسی که مشکل مردم را صرفاً اقتصادی توصیف کرد، گفت: مردم مشکل اقتصادی هم دارند، اما تنها مشکل آنها اقتصادی نیست؛ لذا همه جوانب را باید مورد توجه قرار دهیم.

روحانی خاطرنشان کرد: در جلساتی که بین احزاب و گروه‌های مختلف تشکیل می‌شود، مهم این است که بتوان به تصمیمی رسید که مردم از شنیدن آن خوشحال شوند و احساس کنند که در این جلسه یک گام مهم به پیش برداشته شده است.

رئیس جمهور افزود: اگر مردم احساس کنند که گروه‌ها و دستگاه‌های مختلف به هم نزدیک شده و با هم همدلی و هم‌افزایی دارند، خوشحال و امیدوارتر خواهند بود. اما زمانی که می‌بینند به‌طور مثال دولت برای اصلاح قیمت حامل‌های انرژی اقدامی انجام داده و مجلس آن را رد می‌کند، بی‌تردید مردم دچار نگرانی می‌شوند.

روحانی خاطرنشان کرد: مردم از این‌که بین دستگاه‌ها و قوای مختلف فاصله وجود داشته باشد به هیچ عنوان خوشحال نمی‌شوند.

رئیس جمهور گفت: وقتی به عنوان دولت لایحه‌ای را با قید فوریت در خصوص ایجاد وزارت بازرگانی به مجلس ارائه می‌کنیم و از مجلس تقاضا می‌کنیم که وزارتی به عنوان وزارت بازرگانی تشکیل شود، انتظار این است که مجلس نیز با آن همراهی کند، چرا که در شرایط امروز کشور با توجه به ادغام غیراصولی که در تجمیع چندین وزارتخانه در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد، بدون وزارت بازرگانی نمی‌شود اوضاع تجاری کشور را سر و سامان داد.

روحانی تصریح کرد: امروز در شرایط سختی قرار داریم، اما در عین حال ناامید نیستم و به آینده بسیار امیدوارم و معتقدم می‌توانیم از این شرایط سخت عبور کنیم به شرط آنکه با هم باشیم و دست در دست یکدیگر بگذاریم.

رئیس جمهور اظهار داشت: انتخاباتی که در پایان امسال برگزار خواهد شد می‌تواند نماد وحدت و اتحاد باشد، اگر چنانچه با هم مهربان بوده و با همدلی و روحیه برادری در کنار یکدیگر گام برداریم و چنانچه یک دستگاه و اتاق برای انتخابات تصمیم نگیرد، می‌توانیم شرایط خوبی را داشته باشیم.

دکتر روحانی تأکید کرد: اگر در کنار هم بودیم و به این موضوع رسیدیم که هیچ تفکر و جناحی را نمی‌توان حذف کرد، می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.

رئیس جمهور همچنین نسبت به تداوم برگزاری چنین نشست‌هایی در آینده، اظهار امیدواری کرد.

پیش از سخنان رئیس جمهور، تعدادی از فعالان سیاسی حاضر در نشست صمیمی با رئیس جمهور به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در رابطه با مسائل و مشکلات کشور پرداختند و پیشنهادهای خود را برای مقابله با مشکلات و بحران اقتصادی بیان کردند.

ضرورت اتحاد، همدلی و وفاق و استفاده از همه ظرفیت‌های نظام برای حل مشکلات کشور، ضرورت کاهش وابستگی به نفت در اقتصاد، تقویت اصول انقلاب و استفاده از ظرفیت همدلی مردم برای حل مشکلات کشور، رعایت ارزش‌های دینی، تقویت ارتباط دولت با احزاب و گروه‌های سیاسی، انعکاس خدمات دولت به جامعه با تقویت حوزه رسانه‌ای دولت، مهار نقدینگی به عنوان مشکل اصلی اقتصاد کشور، اصلاح نظام بانکی، ضرورت اصلاح قیمت‌های انرژی، تقویت رابطه مجلس و دولت، مهار تورم و بهبود وضعیت معیشت مردم از جمله محورهای مورد اشاره از سوی فعالان سیاسی بود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1398/02/21
والا تمام مشکلات ریشه در مشکلات اقتصادی داره اونو حل کن بقیش حل میشه
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1398/02/21
هر چه به تو و دولت تو مربوط است درست کن بقیش بگذار بحساب مردم .
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1398/02/21
بله بله ریاست محترم. جمهوری اسلامی ایران راست گفتند فقط اقتصادی نیست همه چیز کل مشکلات دنیا سر ملت ایران افتاده
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1398/02/22
منشأ تمام مشکلات مردم خود حسن کلیده .
والسلام.
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1398/02/22
اقای روحانی اگر مجلس در بیچاره تر کردن مردم باشماهمراهی می کرد حامل های انرژها را گران می کرد هم دلی بوجود می امد یا اندک قلیلیکه از این شرایط راضی بودن به جمع ناراضایان می پیوستن
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1398/02/22
شما فعالان به اقتصادش رسیدگی کن مشگلاقتصادوحل کن بقیه اش پیشکش
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1398/02/22
سنگ پای قزوین هستید شماها
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1398/02/22
ملت ایران عاشق کشور و نظام هستن ولی وعده های دروغین روحانی مردم را نگران و دلزده کرد اما به یاری خدا کشور را باید از نو بسازیم البته با همت و همدلی و اتحاد و مدیرانی شجاع و دلسوز
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/02/22
در دو سال گذشته بالاترین مبلغ اختلاس و هدر رفتن پولهای بیت المال و پیدایش اختلاف طبقاتی شدید رخ داده و روحانی هم عین خیالش نبوده و نیست و ضعیفترین دولت و وزرای بعد از انقلاب . ایشان حتی به توصیه های رهبر معظم انقلاب هم توجه نکرد
Iran, Islamic Republic of
00:39 - 1398/02/22
جناب روحانی مردم میدونن حوزه اختیارات دولت چقدر هست ولی شما دو سال پیش به وعده های خارج از اختیارات شما که وعده میدادین رای دادن در حقیقت وعده های شما مردم فریب بود واقعیت این چیزی است که الات مردم می بینند ولی حقیقت اون چیزی نبود که شما دو سال قبل نشون میدادین!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1398/02/22
اقتصادی ن مشکل ما شما و مسئولین بی کفایتن
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1398/02/22
بازم که ایشون از مردم هزینه فرمودند
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1398/02/22
خب مشکلات اقتصادی رو حل کن
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1398/02/22
لازم نگرده تو همون مشکلات اقتصادی رو حل کن
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1398/02/22
اصلا مثل اینکه جناب روحانی در این مملکت زندگی نمیکنند ، مردم اگر نهایت مشکل افتصادی را دارند به علت وجود شما در راس دولت است که انقدر دنبال گرانی است که شورش را دراورده ، اقای روحانی شما مشکل اقتصادی مردم را اصلا درک نمیکنید و این حرفها دلیل این مدعاست.
Iran, Islamic Republic of
01:23 - 1398/02/22
سلام آقای دکتر روحانی بخدا قسم معلولین شدید مظلوم درمنزل باحقوق حداکثری ماهیانه 100 وهشت تومن چنان از فقر اقتصادی و روحی درباتلاق گیر کردن که بجای زندگی طلب مرگ می کنند .
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1398/02/22
دیگری اش وجودشما وکابینه بی عرضه است.
Iran, Islamic Republic of
02:16 - 1398/02/22
جناب روحانی منظورش اینست که دولت میخواهدمشکلات راحل کنداما اختیارندارد!!مجلس هم بااصلاح قیمتهاوگران کردن حاملهای انرژی ازجانب دولت مخالفت میکند!!اکنون نیازبه همدلی وهمفکری داردتامشکلات کشوروتورم وگرانی سرسام آوررا حل کند!!فقط متعجبم چگونه دولتی که قبل ازتحریم نتوانست کارمفیدی برای مردم وکشورانجام دهد،چگونه میخواهددرشرایط تحریم،مشکلات راحل کند؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
02:27 - 1398/02/22
آقای روحانی زمان جنگ فاصله طبقاتی اینقدر از زمین به آسمون بین مسئولین و مردم نبود . خود خودت تو یک خونه زیر راه پله زندگی میکردی اما الان چی تو خونه چندین میلیاردی داری زندگی میکنی پس لطفا انتظار همراهی مردم رو نداشته باش چون مردم با این وضعیت زندگی که شما ها براشون درست کردین دیگه چیزی برای همراهی ندارن، ضمنن مشکل اصلی و کلی مردم مشکل اقتصادی هستش. از روزی که تو با اون کلید کذایی و دولت اشرافی تشکیل دادی مملکت نابود کردی
Iran, Islamic Republic of
02:34 - 1398/02/22
بابا تو مرد این میدان نیستی
بیا و استعفا بده
Iran, Islamic Republic of
03:33 - 1398/02/22
واقعیت اینستکه99درصدشرایط سخت اقتصادی بردوش مردم متوجه عملکرددولت است که یامستقیماایجادکرده ودخیلست ویاغیرمستقیم به تفکرنارساوغیرانقلابی وعدم همت وکارایی وتنبلی اش مربوطست.
Iran, Islamic Republic of
03:37 - 1398/02/22
شما همین اقتصادی رو حل کن بقیه خودش حل میشه
Iran, Islamic Republic of
06:37 - 1398/02/22
شما مشکلات اقتصادی رو حل کن ، قول میدیم بقیه رو خودمون حل و فصل کنیم بیخیال خان
Iran, Islamic Republic of
06:41 - 1398/02/22
مشکل مݪت اقتصادی نیست ؛بلکه فسادی و اختلاسی است.
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1398/02/22
آره بخدا راست گفتی مشکل اصلی مردم تویی
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1398/02/22
اگر اختیار نداری استعفا بده و برو .،اینگه دو سال دیگه مثل روسای جمهور پیشین میشوی حالا بشو
Iran, Islamic Republic of
07:49 - 1398/02/22
فقط حرف حرف حرف. بسه دیگه دست از سرمان بردارید برامون نایی نمونده
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1398/02/22
ای حسن کلید جان به عرضت برسانم که مشکل ملت گرانی. اختلاس. بی کاری. نبود عدالت. دزدی. سلطانهای جورواجور. نداشتن رابطه با کشورهای مهم دنیا و هزاران مورد دیگه ست
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1398/02/22
اگه خودتو بکشی کنار و اقتصاددانان با سواد سر کار بیان تمام مشکلات حل میشه تنها راه حل استعفا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج