رتبه ایران در رده بندی جهانی شادمانی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۶۴۲۰
۲۱ دی ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۰
۱۰۸۵۴
در نظر گرفتن شادی به عنوان یک احساس و رضایتمندی اجتماعی می‌تواند راه‌هایی برای بررسی شادمانی باشد. به نظر می‌رسد آنچه امروزه مورد توجه پژوهشگران و کارشناسان این حوزه است شادکامی به عنوان رضایتمندی اجتماعی است.
روزنامه آرمان: در نظر گرفتن شادی به عنوان یک احساس و رضایتمندی اجتماعی می‌تواند راه‌هایی برای بررسی شادمانی باشد. به نظر می‌رسد آنچه امروزه مورد توجه پژوهشگران و کارشناسان این حوزه است شادکامی به عنوان رضایتمندی اجتماعی است.

 شادمانی می‌تواند ابزاری برای اندازه‌گیری پیشرفت اجتماعی باشد. از طرف دیگر رفاه و پیشرفت اجتماعی نیز نقش مهمی را در شادی شهروندان جوامع ایفا می‌کنند. بنابراین، همپوشانی قابل‌توجهی میان عوامل خوشبختی و اهداف توسعه انسانی وجود دارد.

 توسعه انسانی عللی برای شادی است و جامعه‌ای که شاد نباشد، نمی‌تواند به‌سوی پیشرفت حرکت کند. بسیاری از جنبه‌های پیشرفت به‌عنوان متغیرهای کلیدی برای توضیح رفاه استفاده می‌شوند. و برعکس، شاخص‌های کلی ارزیابی زندگی جنبه‌های کلی توسعه انسانی هستند.

وضعیت رفاه و پیشرفت اجتماعی در تمام کشورهای جهان وضعیت ثابتی نبوده است. بحران مالی سال 2008 باعث شد کشورهای غربی به ارزیابی دوباره وضعیت کشورهای خود بپردازند. بهار عربی تحولات سیاسی و اجتماعی را در کشورهای عربی سبب شد و از همه جدیدتر، کشمکش داخلی سوریه نمونه‌هایی از تغییراتی است که شرایط اجتماعی، سیاسی جوامع مختلف را دستخوش تغییر کرده است. کارشناسان برجسته حوزه اقتصاد، روانشناسی، نظرسنجی و تجزیه وتحلیل، آمار و... اندازه‌گیری رفاه را در ارزیابی پیشرفت کشورها موثر می‌دانند. برای سیاستگذاران مهم است که بدانند چه چیزی بر شادی تاثیرگذار است.

 سیاست‌های گسترده رفاه اجتماعی عاملی است که کشورهای اسکاندیناوی، دانمارک، سوئد، فنلاند، نروژ را سال‌هاست در رتبه‌بندی‌ای بالاتری از دیگر کشورهای ثروتمند غربی قرار می‌دهد. برخی از مطالعات نشان می‌دهد که سلامت روانی مهم‌ترین عامل برای اندازه‌گیری شادی افراد است. با این حال، حتی در کشورهای ثروتمند، کمتر از یک‌سوم افراد از بیماری روانی رنج می‌برند. به همین دلیل می‌توان گفت شرایط رفاه اجتماعی مانند بهداشت و درمان کم هزینه و مناسب اگر بیشتر در دسترس انسان‌ها در سراسر دنیا بود، شادکامی در تمام نقاط جهان افزایش پیدا می‌کرد. گزارش شادی جهانی که سال 2013 توسط شبکه راه‌حل‌های توسعه پایدار و با حمایت سازمان ملل انجام شد، رفاه را جزئی حیاتی در اندازه‌گیری توسعه اجتماعی و اقتصادی در نظر می‌گیرد.

این گزارش توسط دانشگاه کلمبیا و موسسه کانادایی تحقیقات پیشرفته و مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد ویرایش شده است. اولین گزارش این سازمان سال 2012 قبل از نشست سازمان ملل متحد درباره شادی و رفاه منتشر شد و تجربه جامعه بین‌المللی را به خود جلب کرد. اما گزارش جدید سال 2013 فراتر از گزارش پیشین رفته است و به تجزیه و تحلیل داده‌های مربوط به شادی و بررسی این فرایند در طول زمان پرداخته است. علاوه بر این در این گزارش با تقسیم‌کردن گزارش مربوط به هر کشور به جزئیات آن به شهروندان و سیاستگذاران کشورها این امکان را می‌دهد که با آگاه شدن از عوامل و جزئیات موثر در شادی افراد در راستای بهبود رتبه‌بندی خود در جهان قدم بردارند.

این گزارش مانند دیگر گزارش‌ها کشورهای شمال اروپا و اسکاندیناوی را در صدر شادترین کشورهای جهان عنوان کرده است. دانمارک در رتبه اول شادی جهانی قرار دارد. رتبه ایران در این گزارش از میان 156 کشور جهان، 115 عنوان شده است. این گزراش تغییرات قابل‌توجهی، شامل افزایش در برخی کشورها و سقوط در وضعیت شادمانی برخی دیگر را در طول زمان نشان می‌دهد. شواهد حاکی از این است که کشورهای جنوب صحرای آفریقا کمترین شادی را دارند، اما آنچه درباره این کشورها حائز اهمیت است، روند افزایش شادمانی آنها در طول سال‌های گذشته است. علاوه بر این میزان شادمانی در آمریکای لاتین افزایش پیدا کرده است و درکشورهای صنعتی رو به کاهش است.

 توگو کشوری است که طبق این گزارش در بدترین وضعیت شادی قرار دارد. همچنین به‌طور کل وضعیت در خاورمیانه و شمال آفریقا در طول این سال‌ها روند کاهشی داشته است. این گزارش همچنین اثرات جانبی مهم منتج از شادی را نشان می‌دهد. افراد شاد طول عمر بیشتری دارند، سازنده‌تر هستند و درآمد بیشتری دارند و شهروندان بهتری نیز هستند. همچنین گزراش موسسه پژوهشی لگاتوم در لندن سال 2013 با در نظر گرفتن صلح، آزادی، بهداشت مناسب، کیفیت آموزش و پرورش، سیستم سیاسی کارآمد و فرصت‌های در دسترس کشورهای اسکاندیناوی، کانادا و نیوزیلند را در صدر رتبه‌بندی جهانی شادی قرار داده است.

 نروژ که در این رتبه‌بندی در صدر جدول قرار دارد، رتبه اول در سرمایه اجتماعی و اقتصاد را نیز به خود اختصاص داده است. کشوری که پایین‌ترین رتبه در میان کشورهای آفریقای شمالی و خاورمیانه را به خود اختصاص داده افغانستان است. گزارش دوره پنجساله مطالعه شده توسط لگاتوم نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین پیشرفت در زمینه شادی در کشورهای شرق آسیا و امریکای جنوبی اتفاق افتاده است، درحالی که در اروپا وضعیت همچنان ثابت است. چاد کشوری است که پایین‌ترین رتبه شادی جهانی را به خود اختصاص داده است.

ایالات‌متحده آمریکا در رتبه یازدهم این رتبه‌بندی قرار دارد و بدترین نمره به وضعیت امنیت و بهترین نمره به وضعیت سلامت در این کشور داده شده است. ایران در این گزارش از مجموع 142 کشور در رتبه 101 قرار دارد. به‌طور خاص ایران در آزادی‌های فردی با رتبه 126 و در امنیت با رتبه 123 وضعیت قرمز دارد. از طرفی بالاترین رتبه در ایران به سلامت با رتبه 67 و آموزش با رتبه 57 داده شده است. همچنین این گزراش روند نزولی ایران در طول سال‌های 2009 تا 2013 را نشان می‌دهد. برای مثال، رتبه ایران از 93 در سال 2009 به رتبه 101 در سال 2013 رسید.
برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:27 - 1392/10/21
ما رکورد زدیم....!!!این جای خوشحالیه....
پاسخ ها
من
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۱
اگه شاد بودیم که این وضعمون نبود
اذر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
آفرین ...
ما رکورد زدیم دوباره.. :)
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:31 - 1392/10/21
وقتی خبرای اصلی صدا و سیما در مورد کشت و کشتار هست دیگه چه انتظاری باید داشت.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:26 - 1392/10/21
خداييش مردم شاد نيستند و هرسال بدتر ميشه كارشناسان و مسؤولين بايد بفكر باشند كه اصلا براشون مهم نيست اوونا ميگن همينكه مردم نفس مي كشند خدا رو شكر كنند ، شادي چيه !زشته ديگه حرف از شادي نزنيدها!!! معنى نداره ! گناهه !
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
19:16 - 1392/10/21
همه چى آرومه...ما چقد خوشبختيم...
:-((
:-))
؟؟؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:47 - 1392/10/22
من پیشنهاد میدم وزارتخانه (خوشحال سازی) درست کنیم :))
گزینش رو هم پیدا کردم
آقای کفاشیان
چون همیشه خندونه بشه وزیرش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر