بسیج اساتید: عوامل تجمع در دانشگاه نفوذی بودند
۸۶۴۷۲۷
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
۴۰۱۳
معاون سیاسی بسیج اساتید تهران بزرگ گفت: بسیاری از سرکردگان تجمع دانشگاه تهران نفوذی و از طبقه سرمایه‌دار هستند که هیچ نسبتی با عدالت‌خواهی ندارند.

آنا نوشت: معاون سیاسی بسیج اساتید تهران بزرگ گفت: بسیاری از سرکردگان تجمع دانشگاه تهران نفوذی و از طبقه سرمایه‌دار هستند که هیچ نسبتی با عدالت‌خواهی ندارند.

روح‌الله سلگی با اشاره به تجمع تعدادی از افراد در دانشگاه تهران گفت: برای آسیب‌شناسی بهتر اتفاقات دانشگاه تهران باید دانست، سیاستی که با عنوان به‌هم‌ریختگی فرهنگی از سال‌های بعد از انقلاب در کشور دنبال می‌شده به دنبال تهی کردن از درون نخبگان از مبانی دینی است؛ این سیاست می‌خواهد جوان دانشگاهی را از باورهای دینی دور کند که در ادبیات رسمی آنها هم اذعان شده است، فوکویاما تئوریسین معروف لیبرال، صراحتاً اعلام می‌کند که مفهوم شهادت‌طلبی و عاشورا را باید از جوان ایرانی دور کنند، چرا که این مفاهیم موضوعات خطرناکی هستند و در آینده دامنگیر غرب خواهد شد.

وی افزود: در راستای اینکه جوان ایرانی را تهی کنند، هر روز به بهانه‌های مختلف موضوعی را مطرح می‌کنند، یک روز به بهانه مسئله حجاب و روزهای دیگر با موضوعات دیگری سعی دارند هویتی در تقابل با دین ایجاد کنند و این یک سیاست پیچیده و مرموز است که در دانشگاه‌های ما دنبال می‌شود.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: دستگاه‌های امنیتی در این باره باید وظیفه خود را اجرا کنند و در شناسایی عوامل اصلی و کلیدی این پروژه اهتمام ویژه‌ای به خرج دهند که تعداد آن‌ها نیز اندک است.

سلگی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی فرهنگ نیز رسالت‌هایی در دانشگاه‌ها دارند ازجمله اینکه باید برای غنی کردن دانشجویان از حیث نظری تلاش کنند؛ سعی کنند تا دانشجویان تحت تأثیر فضاهای غیرواقعی و غیربومی که نه نسبتی با ایران و نه نسبتی با اسلام دارد، قرار نگیرند؛ این جریانات خارجی در حال القا خواسته‌های خود هستند در مقابل دستگاه‌های فرهنگی هم باید رسالت خود را درقبال دانشجویان به موقع انجام دهند تا اینکه این خلأ نظری باعث نشود توری پهن کنند و صیدی انجام شود یا در خلأ نظری دانشگاه‌های ما، دشمنان به پختگی برسند؛ اما این جریان خیلی پررنگ نیست، با این‌حال ما باید مراقب باشیم.

وی اشاره کرد: در مقابل این جریان اندک تجمع‌کنندگان، تجمع اساتید و دانشجویان بسیجی و انقلابی را در دانشگاه تهران شاهد بودیم که شمار معترضان بسیار کم بود اما اساتید و دانشجویان انقلابی تعداد قابل توجهی بودند.

این استاد علوم سیاسی در تحلیل اینکه بعضی از جریانات مارکسیست در دانشگاه تهران به‌وجود آورنده مشکلات است، اذعان کرد: جریانات مارکسیستی هیچ نسبتی با بدنه دانشگاه‌های ما ندارند؛ در دهه 50 هم تلاش‌هایی شد تا فضای دانشگاه‌های ما را به سمت این جریان‌های پوچ و ضد دین ببرند اما به نتیجه نرسیدند، چون خاستگاه دانشگاه، ملت، نخبگان و مشخصه‌های نخبه ایرانی-اسلامی مارکسیستی نیست و در نهایت به شکست می‌انجامد اما دلیل نمی‌شود که ما از وظایف خود برای مقابله با جریانات انحرافی کوتاهی کنیم.

سلگی تأکید کرد: سرکردگان تجمع‌کننده از لحاظ احساسی شعار عدالت‌خواهی و حمایت از طبقه کارگری می‌دهند اما در حقیقت خود این افراد جزء طبقه بورژووا بوده و از طبقه مرفهین بی‌درد جامعه هستند که برای دانشجویان شهرستانی یا طبقه ضعیف جامعه توری پهن می‌کنند؛ این افراد با فریب دانشجویان درصدد ایجاد عقبه‌ای برای خود هستند.

وی اعلام کرد: عموم سرکردگان این جریان نفوذی بوده و از طبقه سرمایه‌دار هستند که هیچ نسبتی با عدالت‌خواهی ندارند.؛ در حقیقت جریان معاندی هستند که با لطایف‌الحیل چهره خود را عوض می‌کنند؛ یک روز در قالب جنبش سبز، یک روز با پرچم مارکسیست، یک روز با عَلم مخالفت با حجاب ولی مخرج مشترک تمام این جریان‌ها مقابله با دین مبین اسلام است که انقلاب اسلامی را نیز یکی از شاخه‌های آن می‌دانند؛ این جریان از جوان دین‌دار ایرانی می‌ترسد و هراس دارد.

معاون سیاسی بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تهران بزرگ در پایان سخنان خود گفت: جریانات برهم‌زننده نظم دانشگاه‌ها در سطح کلان در اتاق‌های فکر غربی در حال طرح‌ریزی هستند و نسخه‌های آنها در کشور اجرا می‌شود و فراتر از آن است که چند جوان جمع شوند و شعارهایی بدهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1398/02/28
نفوذی امثال شما هستید که به هر درخواست مردم حتی وقتی بحق هم باشه به چشم نفوذ نگاه میکنین
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1398/02/28
آقا ما بچه نیستیم یا بلانسبت خر نیستیم که داری گولمون میزنی
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1398/02/28
این دروغ پردازیها چیه سرهم میکنید مگه کسی بدون اجازه حراست میتواند وارد بشه. اصلا دانشگاه نیست شبیه دادگاه هستش
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1398/02/28
اره هر تجمعی توی ایران میشه نفوذی هستن و مردم که اعتراضی ندارن مملکتمون به این خوبی به این گلستانی اصنم دزد نداره اختلاس نمیشه افراطی‌گری توش نیست همیشه شادی هست اصن صدای عزاداری از خیابوناش پخش نمیشه اصن بیکاری نیست اصن هر اعتراضی از طرف اسرائیله مرگ بر اسرائیل:)))))
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1398/02/28
این حرفها واقعا از افکار استادان دانشگاها بیرون امده .
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1398/02/28
این دروغ پردازی ها چیه دانشجو تا مدارک دانشحویی نداشتع باشه نمیزارند بروند داخل دانشگاه که نیست مثل دادگاه هستش دانشجوها را تفتیش می‌کنند تا برزارند ورود کنند
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1398/02/28
چرا تا تقی ب توقی میخوره میگن نفوذی.
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1398/02/28
پلاکاربیکاری وگرانی چی بود
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1398/02/28
خدایا چقدر نفوذی تو تمام لایه های کشور هست. پس شماها که مثلا مسئول هستید چه غلطی میکنید؟ کشور رو داده بودیم دست بیگانه تخریبش کمتر از شما خودی های، بیخودی بود
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1398/02/28
بجای انگ نفوذی صدا و خواست اکثریت مردم را بشنوید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج