پروانه‌ها تا کی مهمان تهران هستند؟
۸۶۴۷۷۲
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
۳۵۲۱ 
یک استاد زیست‌شناسی و حشره‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی گفت: پروانه‌ها نسبت به افزایش دما حساس هستند و به‌تدریج با گرم شدن هوا طی روزهای ابتدایی خرداد ماه از تعداد آن‌ها در شهر کاسته می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: یک استاد زیست‌شناسی و حشره‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی گفت: پروانه‌ها نسبت به افزایش دما حساس هستند و به‌تدریج با گرم شدن هوا طی روزهای ابتدایی خرداد ماه از تعداد آن‌ها در شهر کاسته می‌شود.

تهران این روزها پر شده از پروانه‌هایی نارنجی رنگی که از گونه Vanessa cardui هستند و به گفته کارشناسان خطری برای محیط زیست و کشاورزی ندارند.

شاهرخ پاشایی‌راد در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه شرایط آب و هوایی امسال، کاهش دما در فروردین و اردیبهشت و افزایش بارش‌ها سبب حضور این پروانه‌ها در شهر تهران شده است، اظهارکرد: پوشش گیاهی در اطراف شهر تهران نیز امسال به دلیل شرایط مساعد جوی رشد خوبی کرده و این عامل سبب ایجاد فضایی مناسب برای زادآوری و تغذیه پروانه‌ها شده است.

این استاد زیست شناسی و حشره‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: پروانه‌هایی کمی وجود دارند که مهاجر باشند بنابراین نمی‌توان گفت که پروانه‌های تهران از نوع مهاجران هستند چنانچه هر سال شرایط دمایی و پوشش گیاهی در تهران مساعد بود می‌توانستیم شاهد حضور این پروانه‌ها باشیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه این نوع از پروانه‌ها برای مردم و کشاورزی آسیبی به همراه ندارد، گفت: این پروانه‌ها می‌توانند به عنوان طعمه برای پرندگان و سایر حشرات دیگر شهری باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
10:58 - 1398/02/28
این پروانه ها خیلی زیبا و ظاهراً بی آزار هستند.
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1398/02/28
مگه عمرشون 2هفته ای نیست؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1398/02/28
خیلی باعث خوشحالی بچه ها شده است .
پاسخ ها
شانجانی
United Arab Emirates
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
چون ما میهمان‌ نواز هستیم ‌.و میهمان هم حبیب خداست .این میهمان های نا خوانده .میتوانند .تا هر زمانی که خواستند .میتوانند در تهران .وبهترین هتل ها اقامت داشته باشند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج