اختصاص سه میلیارد دلار ارز به کالا‌های اساسی
۸۶۴۸۱۷
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
۳۱۷۳
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در سال جاری حدود 3 میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی تخصیص یافته است.

خبرگزاری ایرنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در سال جاری حدود 3 میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی تخصیص یافته است.

 فرهاد دژپسند امروز- شنبه- در گفت و گویی با یادآوری نحوه تخصیص ارز دولتی به کالاهای اساسی در سال 98، افزود: در حال حاضر از واردات سال گذشته استفاده می کنیم و تاکنون در سال جاری حدود 3 میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی تخصیص یافته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: دولت در حال حاضر به دنبال احیای وزارت بازرگانی است تا یک وزارتخانه مستقل و متولی، امر توزیع و نظارت بر بازار را بر عهده داشته باشد.

دژپسند افزود: سیاست گذاری و نظارت بر بازار باید توسط یک دستگاه مستقل انجام شود، چراکه هم اکنون دستگاه های تولیدی خود این کار را انجام می دهند به همین دلیل دولت به فکر تشکیل وزارت بازرگانی به صورت مستقل است.

وی همچنین از تشکیل جلسه ای بین وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی برای تعیین تکلیف کالاهایی که در بنادر و پایانه های رسوب کرده خبر داد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: همکاری خوبی در این بخش بین دستگاه ها وجود دارد تا سریعتر واردات کالاهایی که ثبت سفارش شده و منشاء ارزی آن مشخص بوده تسهیل شود.

**کاغذی در گمرکات موجود نبوده و شاید در پایانه ها و بنادر وجود داشته باشد

این عضو کابینه دولت دوازدهم یادآور شد: عده ای زمانی که از گمرک صحبت می کنند بنادر و پایانه ها را نیز جزو گمرک محسوب می کنند.

دژپسند تاکید کرد: گمرک زمانی متولی امر می شود که اظهارنامه پر شده باشد و قبل از آن نیز گمرک تلقی نمی شود و در این راستا هر زمانی که وارد گمرکات شده ترخیص می شود و در حال حاضر کاغذی در گمرکات موجود نبوده و شاید در پایانه ها و بنادر وجود داشته باشد.

** گزارش وجود باجه های VIP به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص ایجاد باجه های VIP برای ارائه خدمات به مشتریان خاص و با سپرده های بالا، تصریح کرد: گزارش وجود باجه های VIP به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه شود تا در این راستا پیگیری های لازم صورت گرفته و با بانک های ایجاد کننده این باجه ها برخورد شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1398/02/28
در اقل شما سه میلیارد دلار اختصاص به رانت خوارها ژنهای خوب و اختلاس گران قراردادید نه کالاهای اساسی مردم
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1398/02/28
بهتر بود میگفتید
اختصاص سه میلیارد دلار برای نورچشمی ها و خودی ها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج