ابتکار: قانونی درباره منع دوچرخه‌سواری زنان نداریم
۸۶۵۵۴۹
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
۵۱۳۸ 
چند روز پیش در رسانه‌ها خبری منتشر شد مبنی بر این که دادستانی اصفهان طی حکمی دوچرخه سواری بانوان را ممنوع اعلام کرد. بر اساس این حکم دادستانی اصفهان به نیروی انتظامی دستور داده است با دوچرخه سواری زنان برخورد جدی کند و مدارک شناسایی آنان را جلب کند و در صورتی که مدرک شناسایی نداشته باشند، دوچرخه آنان را توقیف و به پارکینگ منتقل نماید.

روزنامه ایران: چند روز پیش در رسانه‌ها خبری منتشر شد مبنی بر این که دادستانی اصفهان طی حکمی دوچرخه سواری بانوان را ممنوع اعلام کرد. بر اساس این حکم دادستانی اصفهان به نیروی انتظامی دستور داده است با دوچرخه سواری زنان برخورد جدی کند و مدارک شناسایی آنان را جلب کند و در صورتی که مدرک شناسایی نداشته باشند، دوچرخه آنان را توقیف و به پارکینگ منتقل نماید.

ابتکار: قانونی درباره منع دوچرخه‌سواری زنان نداریم

بازتاب این موضوع در فضاهای مجازی با واکنش‌های‌ متفاوتی مواجه شد تا جایی که معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور درباره این موضوع می‌گوید: دوچرخه سواری بانوان محدودیت قانونی ندارد و قانونی نداریم که دوچرخه‌سواری خانم‌ها را ممنوع کرده باشد.

معصومه ابتکار می افزاید: دوچرخه سواری بانوان در فضاهای ورزشی قطعاً ممنوع نیست، مسأله دوچرخه‌سواری از ابعاد و زوایای مختلف مهم است، زیرا بحث ورزش است، دولت در چارچوب قانون حرکت می‌کند و ما قانونی در این زمینه نداریم که آن کار را ممنوع کرده باشد، از قدیم خانم‌ها برای تردد از دوچرخه استفاده می‌کردند، نمی‌دانم به چیزی استناد شده است، از سوی دیگر دوچرخه، موتور نیست که بگوییم گواهینامه لازم دارد، از قدیم خانم‌ها برای تردد از دوچرخه استفاده می‌کردند؛ این وسیله بسیار سالم است، به کاهش آلودگی هوا کمک می‌کند و از طرفی بر سلامتی بانوان تأثیر‌گذار است.

وی در ادامه می‌گوید: این موضوع را باید به بحث گذاشت، نگرانی من از این است که این موضوع باعث شود یکسری محدودیت‌ها که چارچوب قانونی ندارد اعمال شود، کسانی که این‌گونه برخوردها را انجام می‌دهند نگران یکسری ارزش‌ها و حریم‌ها هستند که این مسأله قابل بحث و بررسی است و می‌شود شرایطی را تعریف کرد که این آسیب‌ها هم نباشد، این آسیب‌ها ربطی به خود دوچرخه ندارد و امیدوارم روی این مسأله تجدیدنظر کنند.

دوچرخه سواری بانوان با حجاب مشکلی ندارد

حیدر علی عابدی نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه موافق دوچرخه سواری بانوان با حجاب است می‌گوید: اصفهان در دوچرخه سواری پیشتاز است و برخی از بانوان اصفهانی با پوشش اسلامی در سطح شهر دوچرخه سواری می‌کنند و از نظر ما مشکلی وجود ندارد که زنان با پوشش مناسب دوچرخه سواری کنند کما اینکه در این مدت هم برخی از بانوانی که دوست داشتند با دوچرخه تردد کنند هم در شهر حضور داشتند.

البته پارک بانوان هم وجود دارد و زنان می‌توانند در پارک بانوان دوچرخه سواری کنند. وی تأکید می‌کند: به نظرم می‌آید مسئولان جلوی خانم‌هایی را بگیرند که بدحجاب هستند و پوشش مناسبی برای دوچرخه سواری ندارند. با این حال امیدوارم به این نقطه برسیم که این ممنوعیت تغییر پیدا کند و خانم‌ها با حجاب اسلامی و با پوشش مناسب در کل کشور دوچرخه سواری کنند.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:32 - 1398/02/30
از داعش بدترید
پاسخ ها
ش
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
خانم مبتکر اگه قانونی برای منع دوچرخه سواری زنان ندارید .لطفا اول خودتان با پای خودتان در خیابانهای تهران دو چرخه سواری نمایید.!!!!
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1398/02/30
خواهش میکنم تو فتوا نده اگر کار بلد بودی وقانون دان برد نمیداشتند برای اینکه نظر دیگران را بخود جلب کنی چنین حرفی را میزنی برای تو مهم نیست شاید برای خیلی از خانوادها وبعضی از دختران با عفت نجیب و پاکدامن واصا لت دار مهم باشد ۰شرم کن
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1398/02/30
واسه تماشایه فوتبال نرن دوچرخه سواری هم نکن پس چیکارکنن خانمها فقط زایمان کنند زرف بشورن وکلفت مردهاباشن ؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
با عصابنیت نوشته البته حق هم دارید.
United States
08:12 - 1398/02/30
متاسفم برای یه عده مسئول عصر حجری که دنیا داره به کجا میره دنیا دنیای پیشرفت و ارتباطات هست زن و مرد نمیشناسه چرا زنان سرزمین ما باید عقب مونده به نظر برسن . اینا دارن به چه چیزهایی فکر می کنن اخه مامسلمون دوچرخه سواری یه زن چه طور تو رو تحریک می کنه ؟؟؟یه هویی زن رو بگیرین درقفس باغ وحش حبس کنین مبادا آقایون تحریک بشن .
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1398/02/30
این خانم ابتکار مدرکش رو بررسی کنند ببینند اصلا سواد داره.آخه خانم ابتکار با چادر مگه میشه دوچرخه سواری کرد .یه وقت چادر میر لای زنجیر کار دستت میده.شاید چند تای از زنان رعایت کنند و اینطوری که ما در شهر زنان دوچرخه سوار را میبینیم نباشند در کل وضع زننده ای هست.خانم ابتکار مرد نیست تا بفهم من چی گفتم.
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
تو مرد نیستی یک نرینه مریضی بدبخت! برو خودتو درمان کن
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1398/02/30
در تمام دنیا دوچرخه سواری موتور سواری زنان آزاد است،اگر می خواهید جلوی چیزی گرفته شود ،آدرس را اشتباه امدید،
ادرس،ث مبارزه با
اختلاس،حقوق های نجومی،احتیاط،بیکاری،ازدواج و طلاق جوانان،وام مسکن،
جاده های نا امن کشور ،گرانی بی حد ومرز،
همیشه مسئولین بلد هستند راحت ترین راه را برای کسب اعتبار خودشان پیدا کنند ،من در اینستا گرام می بینم در اروپا ،واسیا زنان براحتی بدون مزاحمت موتور سواری و دوچرخه سواری می کنند،
این قدر برای مردم به اسم دین ومذهب فقر فرهنگی نیارید،
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
بهانش به زنان است اگر دستشان برسد زنان را در قفس زندانی مرگردن البته هستن
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1398/02/30
خانم ابتکار یواش یواش کاباره رقص خانمها را هم احیا کنید.راستی پسرت توآمریکا باپول این کشور چی میکنه.شما انگلهای این جامعه هستید برید گم شید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
من کار ندارم که بچه ابتکار کجاست ولی حداقل یکی تو این مملکت بحث آزادی زنان در مسائل روز مره و عادلی که در جامعه
تابومعرفی شده رو پیش کشیدچرا زنان در ایران نمی توانند موتور سواری خلبانی و دوچرخه سواری کنند وقتی در قانون اساسی ایران چیزی در مورد منع اینها ذکر نشده یا وارد استدیومهای ورزشی بشن این مصداق تبعیض علیه زنان در کشور نیست .
کر بختیاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
تو گوه بخور کاربر 10.49 .کاباره چه ربطی به دوچرخه داره . ؟ عادت دارید همه چی رو با هم قاطی کنید .
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1398/02/30
همانطور که قانونی در باره منع بالا رفتن از دیوار خانه مردم یا سفارت دیگر کشورها در ایران نداریم !
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1398/02/30
باید نحوه استفاده از دوچرخه و مسئاه پوشش خانم ها در نظر گرفته شود و قوانین خاص گذاشته شود واز دوچرخه های مخصوص استفاده شود وگرنه خود دوچرخه مشکلی ندارد. باید گفته شود که در مورد زنان حقوق بالاتری هست که متاسفانه .....دوچرخه که هیچ
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1398/02/30
به نظرم همه زنها باید از این خراب شده
مهاجرت کنن
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/02/31
زنان ودختران باید دوچرخه سواری کنند وحتی موتور هم سوار شوند ورانندگی هم بکنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج