‌تروما در سفر رئیس‌جمهور افتتاح نخواهد شد
۸۶۵۷۳۹
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
۱۰۶۱۰ 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان ترومای اردبیل در سفر رئیس جمهور آماده افتتاح نخواهد شد و مقرر شده تا دهه فجر این پروژه آماده بهره‌برداری شود.

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان ترومای اردبیل در سفر رئیس جمهور آماده افتتاح نخواهد شد و مقرر شده تا دهه فجر این پروژه آماده بهره‌برداری شود.

‌صدیف بدری در گفت‌وگویی، اظهار کرد: بودجه عمرانی کشور در دو سال اخیر به مبلغ ۶۳ هزار میلیارد تومان ثابت مانده ولی با پیگیری استاندار اردبیل و نمایندگان مجلس سعی کردیم تا بهره استان از منابع عمرانی کشور سال به سال افزایش یابد.

وی یکی از پروژه‌های اساسی و زیربنایی استان را راه‌آهن اعلام و خاطرنشان کرد: در سال گذشته و همچنین امسال ۴۰۰ میلیارد تومان منابع برای راه آهن پیش‌بینی شده که ۲۵۰ میلیارد تومان آن از محل فاینانس و ۱۵۰ میلیارد تومان نیز از منابع دولتی بوده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: در کنار احداث راه آهن اردبیل – میانه ما برای احداث بزرگراه در این استان در مسیرهای مختلف ردیف اعتباری تعیین کردیم به طوری که علاوه بر محور اردبیل – مشگین‌شهر، اردبیل – سرچم، نمین – آستارا، امیرکندی – گرمی، گرمی – بیله‌سوار، سه راه مشگین‌شهر تا سه راهی سربند پارس‌آباد و نیر – سراب – بستان‌آباد از ردیف اعتباری مشخص بهره‌مند شدند.

بدری تصریح کرد: با احداث این بزرگراه‌ها اردبیل از شرق و غرب به مرکز کشور متصل شده و از راه ایمن بهره‌مند خواهد شد.

وی از اختصاص ردیف بودجه برای فاضلاب نمین و ارتقای جمعیت اردبیل تا ۸۳۰ هزار نفر در بهره‌مندی از زیرساخت‌های فاضلاب تا افق ۱۴۲۵ خبر داد و گفت: برای توسعه فرودگاه اردبیل نیز ۲۰۰ میلیارد تومان منابع هزینه خواهد شد تا به صورت همزمان ۶ هواپیما در فرودگاه اردبیل بارگیری و باراندازی کنند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با انتقاد از وضعیت نابسامان کشاورزی این استان اضافه کرد: بنده معتقدم حوزه کشاورزی بلاصاحب است و وزیر جهاد کشاورزی تولیت این بخش را عهده‌دار نمی‌باشد.

بدری به نوسانات عرضه و تقاضا در بازار محصولات کشاورزی اشاره و خاطرنشان کرد: در مقطعی سیب‌زمینی و مقطع دیگر پیاز با قیمت‌های افسارگسیخته مردم را در تهیه مایحتاج ضروری خود با مشکل جدی روبرو می‌کند، به طوری که وزارت جهاد کشاورزی هیچ برنامه‌ای برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی ندارد.

وی نمونه این نابسامانی را تولید سیر در پارس‌آباد و قیمت پایین آن در عرضه به بازار اعلام کرد و افزود: دلالان بیشترین سود را از قبل عرضه این محصول می‌برند در حالی که کشاورزان ما به خاطر این شرایط نابسامان به خاک سیاه نشسته‌اند.

نماینده مردم اردبیل در مجلسبا انتقاد از مدیریت جهاد کشاورزی استان نیز تصریح کرد: مسئولان جهاد کشاورزی استان هیچ حرکتی را در ساماندهی بازار فروش و عرضه محصولات کشاورزی انجام نمی‌دهند و این خود زمینه نارضایتی کشاورزان را رقم زده است.

بدری به سفر پیش روی رئیس جمهور اشاره و اظهار کرد: ما از این سفر می‌توانیم در تخصیص اعتبار ویژه برای ارتقای راه‌های روستا و نوسازی مدارس فرسوده و همچنین تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استفاده کنیم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: در حالی که در سال ۹۵ اعتبار تخصیص یافته برای نوسازی مدارس استان ۲.۵ میلیارد تومان بوده در سال گذشته این مبلغ به ۴۲ میلیارد تومان رسید و قطعاً امسال این رقم افزایش می‌یابد.

بدری بیان کرد: قرار است نمایندگان مرکز استان هر کدام در تأمین منابع ساخت یک مدرسه از محل منابع ملی پیگیری کنند که ما نیز در چهار شهرستان اردبیل، نیر، نمین و سرعین ساخت این واحدهای آموزشی را پیگیر هستیم.

وی ادامه داد: از چند ماه پیش مجمع نمایندگان استان با تشکیل جلسه با استاندار اردبیل اولویت تکمیل پروژه‌ها و اجرای طرح‌های جدید را برنامه‌ریزی کرده‌اند که در این سفر امیدواریم در زیرساخت‌های عمرانی و راه روستایی تحول خوبی را شاهد باشیم.

نماینده مردم اردبیل در مجلس افزود: در سفر رئیس جمهور قرار است فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر، پل معلق تمام شیشه‌ای هیر، پتروشیمی نمین و چندین واحد تولیدی و صنعتی در نمین و نیر افتتاح شود و کلنگ‌زنی بیمارستان هزار تختخوابی را شاهد خواهیم بود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج