فرستادن این پیغام‌ها به عشق قبلی، ممنوع!
۸۶۵۸۱۳
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
۹۷۴۶
بهم زدن رابطه کار ساده‌ای نیست. ما تمام تلاش مان را می‌کنیم که پس از جدایی رابطه مان را به طور کامل قطع کنیم، اما گاهی نمی‌توانیم و ممکن است که از روی دلتنگی و به دلایل مختلف به طرف مقابل مان پیغام دهیم. اگر شما هم در این دوران سخت زندگی تان به سر می‌برید، سعی کنید به دلایلی که در ادامه برایتان آورده ایم، از پیغام دادن به عشق قبلی تان خودداری کنید.

برترین ها: بهم زدن رابطه کار ساده‌ای نیست. ما تمام تلاش مان را می‌کنیم که پس از جدایی رابطه مان را به طور کامل قطع کنیم، اما گاهی نمی‌توانیم و ممکن است که از روی دلتنگی و به دلایل مختلف به طرف مقابل مان پیغام دهیم. اگر شما هم در این دوران سخت زندگی تان به سر می‌برید، سعی کنید به دلایلی که در ادامه برایتان آورده ایم، از پیغام دادن به عشق قبلی تان خودداری کنید. در غیر این صورت حال و روزتان بدتر از قبل خواهد شد.

فرستادن این پیغام‌ها به عشق قبلی، ممنوع!

«همین حالا دارم به آهنگی که باهاش خاطره داریم، گوش می‌دم»

شما در طول دوران دوستی تان، خاطرات زیادی را از خود به یادگار گذاشتید. به عنوان مثال آهنگ‌های زیادی را با هم شنیدید یا برای هم فرستاده اید که به احتمال زیاد با گوش دادن دوباره آن‌ها خاطرات زیادی برایتان زنده شده است. متاسفانه با خاطرات خوش کاری نمی‌توان کرد، اما این نباید دلیلی برای ارتباط دوباره شما شود؛ بنابراین اگر شما در ماشین یا رستورانی بودید و ناگهان آهنگی پخش شد که شما را به یاد عشق قبلی تان انداخت، باید خودتان کنترل کنید. فکر این که به طرف مقابل پیغام بدهید و به او بگویید که در حال گوش دادن فلان آهنگ هستید و به یاد خاطرات تان افتاده اید... را فراموش کنید. طبق نظر روانشناسان این کار نه به نفع شماست و نه به نفع طرف مقابل تان، زیرا ممکن است که طرف مقابل جواب شما را بدهد و رابطه شما از سر دلتنگی دوباره آغاز شود که منطقی نیست، یا این که او اصلا جواب شما را ندهد و این موضوع علاوه بر دلتنگی، حس عصبانیت را نیز به شما منتقل می‌کند.

«دلم برایت تنگ شده»

جدایی از فردی که زمانی عشق زندگی مان بوده، یکی از سخت‌ترین تجریه‌هایی ست که یک فرد می‌تواند در زندگی اش داشته باشد. دلیل جدایی هر چه باشد، ما پس از مدتی دوری، دلمان تنگ می‌شود و دوست داریم که به هر طریقی با او ارتباط برقرار کنیم. در دنیای تکنولوژی، این ارتباط بسیار راحت شده که همیشه به صلاح مان نیست. مثلا اگر ما از فردی جدا شده ایم، به هیچ وجه در زمان‌های دلتنگی نباید به او پیغام دهیم، زیرا این کار تنها شرایط را سخت‌تر می‌کند. اصلا اگر جوابی را که از او انتظار ندارید، دریافت نکنید، چه؟ آیا ناامیدتر از قبل نخواهید شد؟ در این شرایط، روانشناسان پیشنهاد می‌کنند که به جای پیغام دادن به خود طرف، بهتر است که این حس را برای افراد دیگری، چون خانواده یا دوست بازگو کنید. حتما اطرافیان تان هم این تجربه تلخ را داشته اند و می‌توانند در پشت سر گذاشتن این دوران سخت به شما کمک کنند.

«رابطه جدیدت، مبارک!»

یکی دیگر از دلایلی که شما نباید به خاطر آن به عشق قبلی تان پیغام دهید، تبریک رابطه جدید است. اگر شما پس از مدتی دیدید که عشق قبلی تان وارد رابطه جدیدی شده، بهتر است که هیچ عکس العملی از خود نشان ندهید. تبریک شما نه تنها هیچ تاثیری بر رابطه تان نمی‌گذارد، بلکه اوضاع را نیز بدتر می‌کند. این که شما عشق قبلی زندگی تان را در کنار فرد دیگری ببینید، عذاب آور است، اما باید بپذیرید که رابطه تان تمام شده. به جای این که در زندگی طرف مقابل تان کنکاش کنید، بهتر است که تمرکزتان را بر زندگی خودتان بگذارید تا اتفاقات خوب جدید جای خودشان را به اتفاقات تلخ قدیمی دهند.

«تو با من بد کردی»

زمانی که رابطه شما به پایان می‌رسد، از آنجا که شما غرق در عصبانیت و ناراحتی هستید، ممکن است که پس از مدتی به یاد حرف‌ها و رفتار‌های زشت طرف مقابل تان بیفتید و بخواهید که کمی خودتان را خالی کنید. از این رو دوست دارید به او پیغام دهید و کار‌های بدی که در حق شما کرده را به زبان آورید، اما طبق نظر روانشناسان این کار اشتباه محض است. حال که رابطه شما تمام شده، دیگر دلیلی ندارد که دلایل جدایی تان یا بدی هاییکه او در حق شما کرده را مدام به او گوشزد کنید. با این کار تنها به دعوا‌های دوباره دامن می‌زنید، بدون این که تاثیر مثبتی روی حال هر دوی شما داشته باشد. در واقع با یادآوری خاطرات تلخ گذشته، تنها خودتان اید که بیشتر حرص می‌خورید و ناراحت می‌شوید. پس بهتر است که به جای این کار او را ببخشید و به راه خودتان ادامه دهید. آنوقت می‌بینید که چقدر حس سبک‌تر و بهتری پیدا خواهید کرد.

فرستادن این پیغام‌ها به عشق قبلی، ممنوع!

«ما می‌تونیم دو دوست معمولی باشیم»

زمانی کهما مجبور به ترک رابطه عاطفی مان می‌شویم، به دلیل نگرانی‌هایی که داریم، دست به هر راهی برای برقراری ارتباط دوباره با طرف مقابل تان می‌زنیم. مثلا بسیاری از افراد پس از تمام شدن رابطه عاطفی شان، پیشنهاد دوستی معمولی را بهم می‌دهند. اگر شما هم در این فکر هستید که به عشق قبلی تان پیغام دهید و از او بخواهید که همچنان رابطه اش را با شما به عنوان دو دوست معمولی ادامه دهد، این کار تنها به ضرر شما تمام می‌شود، زیرا احساس شما عوض نشده، اما چون به بن بست رسیده اید، با شکل دیگه‌ای از رابطه می‌خواهید خودتان را گول بزنید که در نهایت باز هم جدایی و ناراحتی را به همراه خواهد داشت. اگر هم قصد این کار را دارید، باید تا چند ماه به خودتان زمان دهید. در واقع شما نباید از روی دلتنگی یا ناراحتی درست پس از بهم خوردن رابطه، این پیشنهاد را بدهید. به جای این که به او تکیه کنید، برای درمان روحیه خودتان زمان بگذارید. هر وقت توانستید او را فراموش و به رابطه با او به شکل دیگری نگاه کنید، آنوقت می‌توانید تا حدودی ارتباط تان را حفظ کنید.

«عکس پروفایل جدیدت زیباست»

تا زمانی که شما رابطه عاطفی تان را فراموش نکرده اید، بهتر است که دور شبکه‌های اجتماعی به خصوص صفحه‌های شخصی عشق قبلی تان را خط بکشید. این که مدام عکس‌های پروفایل او را چک کنید یا برای عوض کردن عکسش به او پیغام و او را مورد تحسین و تمجید قرار دهید، اشتباه است. تا زمانی که شما او را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید، نمی‌توانید فراموشش کنید. پیغام دادن یا لایک کردن عکس‌های طرف مقابل، این پیغام را به او منتقل می‌کند که شما همچنان در فکر او هستید. در این شرایط اگر او شما را فراموش کرده باشد چه می‌شود؟ اگر عکس العملی از او دریافت نکنید، چه؟ آیا افسرده‌تر از قبل نخواهید شد؟ بنابراین بهتر است که تا مدتی او را در دنیای مجازی دنبال نکنید.

«چرا جواب من و نمی‌دی؟»

اگر شما به هر دلیلی به عشق قبلی تان پیغامی بدهید، اما او جواب شما را ندهد، چه حسی به شما دست خواهد داد؟ آیا عصبی و ناراحت نمی‌شوید؟ در این شرایط معمولا پیغام دیگری می‌فرستید و به او می‌گویید: «چرا جواب مرا نمی‌دی؟» او ممکن است برای جواب ندادن به شما دلایل زیادی داشته باشد، مثلا وقت جواب دادن نداشته یا منتظر آن است که وقت آزادی پیدا کند و سر فرصت جواب تان را بدهد یا این که اصلا ترجیح می‌دهد که برایتان چیزی ننویسد. اگر شما در این شرایط پشت هم به او پیغام دهید، نه تنها خودتان را کوچک کرده اید، بلکه اعصاب طرف مقابل تان را نیز خرد می‌کنید. اگر او بخواهد جواب شما را دهد، حتما این کار را می‌کند و به پیغام‌های پشت سر هم شما هم کاری ندارد؛ بنابراین بهتر است که بعد از یک پیغام، منتظر بنشینید و اگر جوابی دریافت نکردید، بیخیال شوید.

منیع: thelist

پردیس بختیاری
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 43
در انتظار بررسی:0
Netherlands
11:03 - 1398/03/01
به نظر من ادم نباید خیلی ذهنشو درگیر کنه، هر چی خواستی همون موقع بگو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
کدوم موقع؟
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1398/03/01
دلم برایت تنگه،تنگ میشود
اما
دیره
خیلی دیره
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1398/03/01
اینارو می خونیما ولی پاش بیفته احتمالا گند می زنیم
پاسخ ها
شیماع
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
احتمالا؟؟
قطعااا:)
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/03/01
اگه کسی بخواد برگرده خودش برمی گرده نخواتم برگرده یه عالمه التماسشم کنی بر نمی گرده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
اینو یه بار دیگه هم گفته بودی
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1398/03/01
نوشتن این جملات خیلی آسونه ولی وقتی تو ی رابطه هستی و در شرایط قرار میگیری همیشه هم نمیشه آنقدر منطقی برخورد کرد و اشتباه نکرد، بالاخره احساسات آدم ها چیزی هست که وجود داره و بیشتر ارتباطات ما آدم ها بر اساس اون شکل میگیره، مهمترین فاکتوری که میتونه به آدم کمک کنه اینه که قبل از اینکه وارد رابطه ای بشه همه جوانب رو بسنجه و با عقلش وارد بشه و خودش رو توجیه نکنه در غیر این صورت آخرش همون گندی میشه که از اولش هم فکرش رو میکردی
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1398/03/01
یه زمانی فکر میکردم اگه یه روز بدون اون باشم میمیرم
الان دقیقا یک سال و چند ماهه که با هم نیستیم و از هر زمانی هم حالم بهتره،اوایل سخت بود ولی من خواستم و شد
اون موقع که با هم بودیم بدیهاش رو نمیدیدم الان خدا رو شکر میکنم که نشد وگرنه خدا میدونه چی میشد
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/03/01
کسی که خودش بخواد برمیگرده. منکه یه سال پیش به یکی ابراز علاقه کردم که اشنا بود.، بهم گف چیزی بینما نیس و نخواهد بود و رفت. این جملش خیلی منو سوزوند نزاشت من حرفمو بزنم. مطمینم اگه میذاشت من حرفامو بزنم هیچوقت نمیذاش بره. افسوس
پاسخ ها
bano
Netherlands
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
افسوس نخور .اون حرف دلش رو زد پس با حرف تو اگه میموند نازش بیشتر میشد چون میدونست خریدار داره
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/03/01
من عاشق یکی از فامیلا بودم رفتم بهش گفتم قبول نکرد نزاشت حرفام تموم بشه نصف نیمه گذاشت و رفت، منم ولش کردم ولی هنوز دوسش دارم اما بعضی وقتا یادم میوفته که باید ازش متنفر باشم چون دلمو شکوند
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1398/03/01
منم بعد از دوسال که با یکی بودم و فک میکردم یه ثانیه بدون اون نمیشه تمومش کردم و انصافا هم خیلی سختی کشیدم اما الان خیلی خوبم و البته تمام راه های ارتباطی رو از بین بردم و نذاشتم حتی یه حرف دیگه بینمون رد و بدل بشه . فک کنم واسه همینم تموم شد وگرنه معلوم نبود چی میشد.....
پاسخ ها
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
خوشبحالت که تونستی فراموشش کنی من هرکاری میکنم نمیشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
برای من هفت سال طول کشید
ولی بالاخره تموم شد
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1398/03/01
به مردونگیش قسم خورد ولی خیلی راحت ولم کرد به خودم قول دادم جوری پاشم که به التماس بیفته حیف که لیاقت عشق و نداشت حیف.....
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1398/03/01
بنظرم ادم باید ول کنه بره
ادم هرررر چقدر هم ‌ عاشق کسی باشه اخرش یروزی میرسه ک دیگه بهش فکر نمیکنه
هر چقدر بیشتر تلاش کنه زودتر فراموش میکنه
تازه بنظرم ادم توب این مدت میتونه گام های بلند تری رو هم برداره چون خودشو بیشتر دوست داره
Iran, Islamic Republic of
01:04 - 1398/03/02
من به شدت عاشق یکیم اما نمیدونم چجوری بهش بگم، نمیدونم حتی فرستادن واسطه برای زدن این حرف درست هست یا نه، به قدری ذهنم درگیره که ثانیه‌ای نیست که بهش فکر نکنم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
بی خیالش شو والسلام. فرستادن واسطه فقط ضایعت میکنه همین. الان این آدم به نظر تو رویایی هست ولی آن چنان نیست که توی تصورات توئه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
میتونی بهش زنگ بزنی یا پیام بدی بهش منم اینکارو کردم چون خلاف جرم نکردی فقط میخوای ببینی اون میخوادت یا نه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ول کن خواهرم به محض ابراز احساس هزاران فرسنگ ازت دور میشه
Iran, Islamic Republic of
04:49 - 1398/03/02
ت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
تاثیر گذار بود حرفت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
خخخچچچ
واقعا
کلی خندیدم بهش
Iran, Islamic Republic of
04:53 - 1398/03/02
من ۶سال باشخصی دوست بودم وروزگار نگذاشت به هم برسیم
بعدازحدود ۱۰ سال بهم زنگ زد دوباره ونزدیک بود زندگی من وخودش را بهم بزنه ونابود کنه ،باچندتا بچه
حالا من خواهش میکنم وقتی تمام کردید واقعا بی خیال هم بشیدکه خیلی اشتباه دنبال کردن.میوه ممنوه است واقعا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
چقد بد واقعا اگه باداشتن بچه و شوهر شعله عشق قبلی بیدار بشه خیلی خانمان سوزه
Canada
05:00 - 1398/03/02
كاش ما ياد بگيريم وقتي يكي نخواستمون تمامش كنيم به زور كه نميشه
طرف شوهر كنه زن بگيره هم ول كن نيستن بخدا زشته اگه ميخواستت كه تو دوران مجردي راحت تر برميگشت كاش بفهميم باپيام و شعر و يادآوري زجرش نديم و فكر نكيم حس خوبي به طرف داديم كه هنوزم با اينكه شوهر داري بچه داري دوست دارم يا برعكس بخدا نفرت انگيزه اين كار
پاسخ ها
معصومه
United Arab Emirates
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
دقیقا. اگه کسی رو به زور به دست بیاری،به راحتی از دستش میدی...
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1398/03/02
عشق در دل ماند و یار از دست رفت ...
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1398/03/02
آسونترین کار دنیا بستن چشما روی دنیا و آدمهاست.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ولی سعی کنید یا عمیق وارد زندگی کسی نشید
یا راحت چشماتونو روآدما نبندید
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1398/03/02
شایلین جون اون تقصیری نداشته؛دوجنسه بوده.خودتوعشقه.من ۱۰ سال پای یه نفربودم الان نزدیکای ۴۰سالمه ،همه خواستگاراموردمیکردم.خوشگل ،تحصیل کرده،وفادار،خانواده خوب؛مادرش برگشت به من گفت بگودوسش نداری میخوام عروسم خواهرزاده خودم باشه.منم گذاشتمش کنار به همین راحتی.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
تو از بس خر بودي! چطور اجازه دادي مادره براتون تصميم بگيره؟
معصومه
United Arab Emirates
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
بسیار کار خوبی کردی عزیزم. به نظر منم هیچ کس رو نباید با اصرار بیهوده به دست آورد،چون به راحتی هم از دست میره.امیدوارم همیشه سلامت و خوشحال باشی.
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1398/03/02
آنکس که مرا نشاط و مستی داد
آنکس که مرا امید و شادی بود
هر.جا که نشست بی تأمل گفت
او یک زن ساده لوح عادی بود
می سوزم از این دو رنگی و تزویر
یکرنگی کودکانه می خواهم
ای مرگ از آن لبان خاموشت
یک بوسه ی جاودانه می خواهم
رو پیش زنی ببر غرورات را
کاو عشق تو را به هیچ نشمارد
آن پیکر داغ دردمندت را
با عشق به روی سینه نفشارد
ای زن که دلی پر از صفا داری
از مرد وفا مجو مجو هرگز
او معنی عشق را نمی داند
راز دل خود به او مگو هرگز هرگز
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1398/03/03
یه سوال چرا من عاشق نمیشم؟
مغرورم نیستم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
چون تو یک انسان باهوش هستی
asma
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
کار خوبی میکنی. عشق اصلا خوب نیست. . فقط درده. اوایلش خیلی قشنگع بعد نه دیگع ب اون زیبایی اولش نی.
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/03/03
از تمام راز ورمز های عشق
جزهمین سه حرف
جز همین سه حرف ساده ی میان تهی(ع ش ق)
چیز دیگری سرم نمی شود
من سرم نمی شود
ولی
راستی
دلم
که می شود
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1398/03/06
منم تو سن نوزده تا بیست و دو عاشق یعنی چی بگم عاشق و دیوانه وار یک نفر بودم خیلی خیلی دوستش داشتم همش تو خواب و رویای اون بودم امّا وقتی آمد خواستگاری من را نپسنید بلکه خواهرم را پسندید..این کار به خواهرم بر خورد...خواهرم از من زیباتر هست هرکسی می آمد خواستگاری من وقتی خواهرم را می دید اونو می پسنیدند نه من را..‌تا جایی که شکسته شدم من چهره ی معمولی دارم هیچ وقت آرایش نمی کنم همین ساده بودن را دوست دارم..بعد از آن موقع ها دیدم و فهمیدم که مردها دنبال زیبائی هستند و من تصمیم گرفتم به عشق و عاشقی و ازدواج فکر نکنم و سرم تو درس باشه..الانم تو سن بیست و هشت هستم و شاغل رسمی در بیمارستان ...از همه چیز همه راضیم خودم مستقل زندگی می کنم همیشه هم در بیمارستان هستم و فقط و فقط خدمت رسانی به آدم ها زندگیم را پیش می برد..و آن کسی را که دوست داشتم با یک نفر دیگه ازدواج کرد و حتّی عروسیش هم ما را دعوت کرد و الان اون کارش مکانیک هست و همین....من آن زمان ساده لوح بودم فکر می کردم ازدواج چیز بزرگی هست بچه دار شدن یا لباس عروس پوشیدن و این رویاها ...الان به آن روزها که فکر می کنم از خودم خجالت می کشم تا الان هم هیچ دوست پسری نداشتم و همیشه با دلم با خدا بود و اینکه پاک باشم تا از من راضی باشد. امّا بگم که عشق معجزه زندگی هست متأسفانه باید بگم من واقعاً دوستش داشتم و هنوز در خاطر من هست امیدوارم خوشبخت بشه....و اینکه من دقیقاً مخاطب همان بیت شعر هستم که میگه من همانم که پسنید و پسنیده نشد....ان شاءالله عاشقان واقعی به هم برسند. و حتّی وقتی به هم نرسیدند و هر کدام رفتند زندگی خودشان..دیگر برنگردند و زندگی دو نفر دیگر را خراب نکنند..از خدا بخواهید که کسی را که مال شما نیست سر راه زندگیتان سبز نکند..و ان شاءالله همه به قسمت خود برسند و اگر نرسیدند صبر کنند که خدا تو قرآن گفته که این دنیا نشد قطعاً آن دنیا بهترینش را به شما خواهد دهد...و این دنیا جادوانه نیست ارزش ندارد به خاطر عشق قبلی. ، بخواهید زندگیتان را نابود کنید.
پاسخ ها
ساراازاصفهان
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
یه روز یه عاشق واقعی سر راهت قرار می گیره من مطمعنم
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/03/11
سلام لطفا اونایی که تجربه کردن جواب بدن خواهش میکنم
من سال 96 پسردایم رو دیدم و عاشقش شدم پسرداییم یه سال از من بزرگه .مجبور شدم از هر جایی که شده شمارشو پیدا کنم بعد 6 ماه تو تلگرام باهاش حرف میزدم بعد دو ماه گف که من به تو هیچ حسی ندارم و عاشق یکی شدم بعد دیگه من باهاش قطع ارتباط کردم .ولش کردم درواقع عشق من یک طرفه بود .حالا میخوام بدونم ایا اون ممکنه نظرش عوض شه و برگرده ؟؟ اخه هنوزم دوسش دارم
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1398/03/12
هانیه،هانیه،هانیه جان:
نظرش عوض نشده،اگه شده بود بهت میرسوند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج