ازغدی: دولت سند ۲۰۳۰ را مستقیم تصویب کرد!
۸۶۵۸۲۰
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
۹۵۱۰ 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از رئیس و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌خواهم صوت یا متن کامل آخرین جلسه شورا که سؤالات من از رئیس‌جمهور بود و پاسخ‌هایی که ایشان داد را منتشر کنند تا همه بشنوند.

خبرگزاری فارس: حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم «دو راهی سازش یا مقاومت» که به همت بسیج دانشجویی در مرکز همایش‌های پردیس شهید عباسپور و به مناسبت ولادت امام حسن (ع) برگزار شد، در پاسخ به این سؤال که چرا شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرای سند ۲۰۳۰ موضع‌گیری نکرد، گفت: سند ۲۰۳۰ اصلاً در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح نشد، دولت و آقای رئیس جمهور این سند را نه در شورا و نه در مجلس و نه در هیچ نهاد قانونی دیگری مطرح نکردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: دولت این سند را مستقیم تصویب کرد و در مورد آن بودجه گذاشت و آن را اجرا کرد و حتی در مورد اجرای بخشی از آن هم گزارش داد، الان برخی‌ها هم می‌گویند هنوز دارند بخش‌هایی از آن را اجرا می‌کنند.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی بعد از این صریحاً اعلام کرد که این سند لغو است، و لغو هم شد و اگر جایی هم اجرا شود غیر قانونی است.

رحیم‌پور ازغذی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان درباره اینکه اگر امام حسن (ع) امروز حضور داشت درباره رانت‌خواری‌ها مالی چه واکنشی داشت؟ عنوان کرد: مسلماً تفکر اهل بیت و اسلام در مورد رانت‌خواری مشخص است الان هم مواضع قانون اساسی و هم رهبر انقلاب در این رابطه روشن است. رانت‌خواری یک ریالش حرم است چه برسد به هزار میلیارد آن.

وی تصریح کرد: موضوع الان سر این نیست که بگوییم حکومت رانت‌خواری را خوب یا بد می داند چون موضع حکومت مشخص است، مسئله سر کیفیت اجرا و سازماندهی و نظارت و پاسخگویی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره این سؤال که فسادها تا کجا ادامه خواهد داشت، هم یادآور شد: فساد تا زمانی که جلویش را نگیریم ادامه خواهد داشت.

رحیم‌پور ازغذی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که پرسید با روزه‌خواران علنی در دانشگاه چه کنیم، گفت: احکام اسلامی مانند حجاب، روزه‌خواری و گناهان دیگر دو بعد دارند، یکی اینکه به صورت پنهانی صورت می‌گیرد که مربوط به آخرت و خود شخص است و این رابطه خود فرد با خداست، اما این موضوع یک بعد اجتماعی هم دارد و آن زمان است که این مسائل به عرصه عمومی کشیده می‌شود. مانند اینکه کسی بخواهد در خیابان بی‌حجاب شود یا روزه‌خواری یا شراب‌خواری کند که این گناه حق‌الناس است و قانون جلوی آن می‌ایستد و باید هم جلوی آن ایستاد.

وی اظهار داشت: اگر کسی در ماه رمضان نمی‌تواند یا نمی‌خواهد روزه بگیرد نباید علنی این کار را انجام دهد و اگر این کار مانند بی‌حجابی علنی انجام شود باید در مقابلش ایستاد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سؤال دیگری تأکید کرد: مسلماً اقداماتی برای برخورد با مفسدان اقتصادی صورت می‌گیرد و دادگاه‌هایی که پشت سر هم تشکیل می‌شود هم نشان دهنده این موضوع است، گاهی تا بالاترین سطوح حکومت هم افرادی را دستگیر کردند پس نمی‌شود گفت هیچ کاری نشده است اما باید قاطع‌تر و دقیق‌تر پیگیری شود و اخبار آن هم اعلام شود.

رحیم‌پور ازغدی درباره نوع برخورد با مسئولان فاسد گفت: نهی از منکر، انتقاد و مطالبه شفافیت و پاسخگویی واجب شرعی است و حتما باید نظارت کنیم و اگر مواردی قطعی است مطالبه کنیم و اگر نیست شایعه‌پراکنی، دروغ‌پراکنی و آبروریزی نکنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: این که گفته می‌شود فرزندان همه مسئولان در خارج کشور و اروپا هستند اینگونه نیست و عده معدودی از مسئولان اینگونه هستند ولی آنچه در اسلام خط قرمز است این است که فرزندان مسئولان حق هیچ‌گونه سواستفاده از بیت‌المال، اموال حکومتی و اموال عمومی را ندارند و اگر بخواهند اسلامی‌تر باشد باید سعی کنند از بقیه مردم ساده‌تر زندگی کنند برای اینکه دیگران بدبین نشوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برخی از مسئولان هستند که فرزندان‌شان از آنها تبعیت نمی‌کنند، یعنی فرزند، پدرش را قبول ندارد و مواردی هم وجود دارد که ممکن است فرزند یکی از مسئولان مانند هزاران نفر دیگر امتحانی داده و قبول شده و به خارج از کشور رفته که درس بخواند و برگردد. اینکه جرم و خیانت و رانت نیست البته بهتر است این کار را نکنند.

رحیم‌پور ازغدی در پاسخ به سؤال دیگری افزود: ما باید مراقب باشیم تفسیر نادرست از دین، تحریف دین و سواستفاده از دین در عمل اتفاق نیافتد. الان هم نسبت به صدر اسلام این سواستفاده ممکن است باشد و باید مراقب بود.

وی درباره سوال دیگری هم افزود: باید تلاش کنیم حکومت و مردم فاصله نگیرد و مشارکت عمومی در انتخابات‌ها حداکثری باشد و از طرفی ما حکومت را می‌خواهیم برای حفظ ارزش‌ها و هنر این است که بتوانیم این دو را با هم جمع کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در شرایط فعلی مانند دوران امام حسن (ع) ، امکان نظرسنجی برای صلح یا مقاومت وجود دارد گفت: امام حسن (ع) نمی‌خواست نظرسنجی کند و بگوید بجنگیم یا نجنگیم، امام حسن (ع) فرمودند وظیفه شما مقاومت و جنگ است ولی عده‌ای گفتند با اینکه می‌دانیم حق با شماست ولی نمی‌خواهیم جنگ کنیم و سازش می‌کنیم شاید بهتر شد که برخلاف عقده آنها بدتر شد. امنیت‌شان را از دست دادند و دچار فقر و تهدید و... شدند و بعد گفتند ما نه تنها آخرت خود را بلکه دنیا‌ی‌مان را هم از دست دادیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سؤال دیگری گفت:‌ عملکرد من در شورا به گونه‌ای بوده که می‌خواهند من را بیرون کنند! خیلی از اعضای شورا معترض و منتقد هستند و به صورت مختلف این را بیان کردند.

وی افزود: حرف این است که رؤسای جمهور مخصوصاً آقای روحانی چرا بخش مهمی از مصوبات شورا را امضا یا ابلاغ نمی‌کنند، یا اینکه چرا ابلاغ می‌کنند و اجرا نمی‌کنند؟ یا اینکه چرا بسیاری از جلسات شورا تعطیل است؟ و اینکه چرا یکسری مصوبات که اساساً نه مصوبات مجلس است و نه شورا و دستوراتی است که غربی‌ها می‌دهند مانند سند ۲۰۳۰، بر خلاف قانون اساسی مستقیم در دولت تصویب و اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: من از رئیس شورا و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهش می‌کنم صوت یا متن کامل آخرین جلسه شورا که سؤالات من را رئیس جمهور بود و پاسخ‌هایی که ایشان داد را منتشر کنند تا همه بشنوند.

رحیم‌پور ازغدی گفت: من از زمان آقای خاتمی پیشنهاد کردم که جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی علنی پخش شود تا مردم عملکرد ما را ببینند که این اتفاق رخ نداد ولی الان پیشنهاد می‌کنم صوت جلسه آخر را منتشر کنند تا مردم ببینند ما چه گفتیم و چه شنیدیم.

وی اظهار داشت: اگر جلسات شورا مجددا تشکیل شد و بنده شرکت کردم حرف‌هایی را که قبلاً هم می‌گفتم خواهم گفت. اگر من هم نباشم حرف‌هایم را بیرون برای شما خواهم گفت و بعد در نهایت هم معلوم می‌شود در کشور چه کسی پاسخگو نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
France
17:30 - 1398/02/30
صد بار گفتم تو هم دعوت کنن ولی آدم حسابت نکردن
پاسخ ها
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
واقعا چه ادبی ؟؟؟ !!!!!

البته حضور امثال استاد وزانته برای هر جمعی

طبیعیه که حسن روحانی با کم مایگی جدی عقیدتی. امثال استاد رو تحمل نکنه !!!!!!

ان شا الله ملت در دوم اسفند. وکلای فهیم و انقلابی بفرستند مجلس. کمی این دولت رو تعدیل کنند. تا شاید بشه تا ۱۴۰۰ تحملش کرد. اگر نه که،. استیضاح کنند بره دنبال کارش
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/02/30
آقی روحانی حتما بهتر از ما میدانی که آلت الریاسه الصبر قدری تحمل داشته باش وسخنان منتقدین را گوش کن
پاسخ ها
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
چه حرفا ؟؟؟؟ !!!!!!

چطوری آب و صابون بیارم روتونو بشورم ؟؟؟

خب میلرزید برید جهنم

و ....
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/02/30
الان برترینها نظرات موافق پور ازغدی را سانسور و مخالفانش را به شدت هر چه تمام تر انعکاس میدهد البته اکثرشونو خود سایت میزنه بابا سیاست هاتون نخ نما شده اینقدر با مخالفین روحانی بد نباشید
پاسخ ها
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
منم به تدریج داره حالم از بی ظرفیتی این برنامه و مجریانش به هم میخوره. واقعا توقع بود مفید باشید، نه زرد !!!!!

کم رسانه زرد نداریم. شمام روش !!! ولی حیفبد، حیف
United Kingdom
17:37 - 1398/02/30
اب از سر چشمه گل الود است وقتی برادر رییس جمهور وبرادر معاونش وبرادر ها وپسرهای دیگر مقامات اونجوری اختلاس وزمین خواری ورانت خواری میکنن معلومه یک مدارک یا اطلاعاتی دارند که از کسی نمی ترسند پیدا کنید پرتقال فروش را
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1398/02/30
خودت بچهات کجا هستند
پاسخ ها
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
همه داخلند. نگران نباش. حزب الله حرف و عملش یکیست

با دولت لیبرال کذایی مقایسه نفرمایید !!!!
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1398/02/30
دولت خاین باید این دولت از دم محاکمه ومجازات شوند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
درود بر دولت روحانی دست پاک و منزه و منظبط
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
واقعا دست و پاک و منضبط !!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1398/02/30
بیچاره اشخاصی که به این افراد اعتماد دارن. استاد اراجیف گویی هستند ایشون
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1398/02/30
با سلام وتحییت. خدا قوت ای ابوذر زمان .دل دلسوخته هاراشفادادی وروح امام وشهد را هم شاد کردی .
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1398/02/30
خوبست اینگونه جلسات درموقعیکه محرمانه نیستندمانندجلسات مجلس ازرادیویاسیمابطورزنده پخش شوند.
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1398/02/30
درود بر دولت و لعنت بر دروغگویان
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
دولت مسول است و جوابگو اما به کی! به جریان پشت صحنه ای که حامی اش بوده و هست((کدخدا))
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
در حقیقت لعنت بر دولت دروغگو !!!!
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1398/02/30
استاد نون شب اجاره خونه و معیشت شده بلای جان مردم.این خزعبلات رو ولللش
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1398/02/30
اصلا به تو چه چکاره این نظامی
پاسخ ها
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
ایشون در بخش نظریه پردازی نظام جایگاه بالایی دارند

شما ظاهرا خوابید یا لابد خود را به ......
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1398/02/30
تو چطوری ول کن سندو خودت خوبی ...خوب شدی ....چن وقت پیش یه چیزی گفتی در مورد ازدواج ....چی شد خوب شدی
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1398/02/30
خدا سرداران فرهنگی انقلاب را حفظ کند خصوصا دکتر ازغدی را. متشکریم سردار. کثرالله امثاله. آمین
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1398/02/31
تو دیگه ساکت شو مسخره...
پاسخ ها
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
این همه ادب. ؟؟؟؟؟ !!!!!!!
France
00:29 - 1398/02/31
جناب دکتر بفرماییداین شورای شما درکجای قانون اساسی جای دارد؟؟؟تاحالا چه خاکی سر مردم ودانشگاهها ریختید.
Iran, Islamic Republic of
01:56 - 1398/02/31
ظاهرا ملت از اسم سند 2030خوششون اومده
Iran, Islamic Republic of
06:47 - 1398/02/31
دولت اصلاحطلب روحانی چرا سند غربی ۲۰۳۰ را مخفیانه تصویب و اجرا کرد ؟؟؟!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!؟؟ قانونگریزی تا کی ؟؟؟؟؟؟؟؟!!؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
از ماست که بر ماست. خلائق، هر چه لایق !!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج