الیاس حضرتی: در نطقم درباره موسوی دروغ نگفتم
۸۶۶۰۲۰
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱
۶۶۰۳ 
الیاس حضرتی، نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در توضیح نطق اخیر خود درباره‌ محصورین که با واکنش فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد روبرو شد و تکذیب آنها را در پی داشت گفت: خبر مطرح شده در آن نطق را چندین بار در جمع‌های سیاسی متفاوت و از افراد مطلع شنیده بودم اما به نظرم اطلاعات خانواده‌ آقای مهندس موسوی دقیق‌تر است.

اعتمادآنلاین: الیاس حضرتی، نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در توضیح نطق اخیر خود درباره‌ محصورین که با واکنش فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد روبرو شد و تکذیب آنها را در پی داشت گفت: خبر مطرح شده در آن نطق را چندین بار در جمع‌های سیاسی متفاوت و از افراد مطلع شنیده بودم اما به نظرم اطلاعات خانواده‌ آقای مهندس موسوی دقیق‌تر است.

الیاس حضرتی: در نطقم درباره موسوی دروغ نگفتم

الیاس حضرتی، نماینده‌ مردم تهران در مجلس:

* متواتر خبری شنیده بودم در جلسات مختلف از افراد موثق و راستگو که آقای میرحسین موسوی برای آقای روحانی پیام فرستاده و دو موضوع مهم را با او در میان گذاشته: یکی راجع به «رسیدگی جدی و سریع به اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر جامعه؛ ولو اینکه لازم باشد دوباره به سیستم کوپنی رجوع کنیم.» یکی هم در این باره که «در شرایط فعلی مراقب باشید در گفتار و برخوردهایتان بین شما و رهبری فاصله نیندازند.» این دو نکته با منش و روش مهندس موسوی مطابقت دارد و همه‌ی آنها که او را می‌شناسند تایید می‌کنند که دلسوزی و وطن‌پرستی او اقتضا می‌کند چنین توصیه‌هایی بخصوص در این موقعیت مطرح کند.

* من هرگز در زندگی‌ام دروغ نگفته‌ام در نطق مجلس هم دلیل و انگیزه‌ای نداشته‌ام که دروغ بگویم و خدای نکرده بخواهم خبر جعلی را به مهندس موسوی نسبت بدهم. بیان آن خبر در نطق مجلس، براساس خبرهای مکرری بود که از چهره‌های سیاسی مطلع شنیده بودم اما بعد خواندم و شنیدم که خانواده‌ی محترم مهندس موسوی این شنیده‌ها را تکذیب کردند. قطعا ایشان اطلاعات بهتر و دقیق‌تری در این موضوع دارند و جای تردید باقی نمی‌ماند که نظر آنها درست است.

* استاد محمدرضا شجریان، هنرمند ملی و مردمی ایران است که متاسفانه دچار بیماری است و علی‌رغم محبوبیت بالای ایشان و منزلت هنری ممتازی که دارند با حکمفرما شدن کج‌سلیقگی در فضای رسانه‌ای کشور، چنین هنرمند بزرگواری ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الصوت شده‌ است و مردم در رسانه‌های رسمی از شنیدن صدای او و دیدن تصویر او محروم شده‌اند.

* به عنوان نماینده‌ی مردم از آرا و سلیقه و رای و نظر مردم خبر دارم و می‌دانم که در این سال‌ها حداقل خواست عموم مردم این بوده که لااقل در ماه مبارک رمضان از صدا و سیما دعای ربنای شجریان پخش شود و صدای داودی ایشان باعث شود که روزه‌داران با حالت بهتری به استقبال افطار بروند ولی متاسفانه تلویزیون از موضع لجوجانه‌ی خود کوتاه نمی‌آید و اجازه‌ی پخش ربنا را صادر نمی‌کند.

* بهره بردن از هنرمندی استاد شجریان و بازگشت‌ او به رسانه‌های رسمی ایران برای اینجانب همچون بسیاری از مردم، دغدغه است. از همین رو تا آنجا که زور و صدایم می‌رسد تلاش کردم تا این هشدار را در قالب یک مطالبه‌ی مردمی از تریبون مجلس اعلام کنم.

* در مجلس تلاش داشتم تا بگویم وضعیت جسمی استاد شجریان نگران‌کننده است و در این شرایط بر مسوولین نظام واجب است است که قدمی جلو بگذارند و اگر دلخوری و ناراحتی- به درست یا غلط- نسبت به یک هنرمند ملی دارند، بخاطر ارزش و اعتباری که استاد شجریان به عنوان استاد بی‌نظیر آواز و شخصیت بزرگ موسیقی ایران دارد، نادیده بگیرند و از ایشان عیادت کنند. این کار باعث امید و نشاط جامعه هم می‌شود و حال مردم از چنین رفتارهایی خوش می‌شود.

برچسب ها: