الظواهری: جنگ با اسرائیل اولویت است
۸۶۷۴۷۴
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
۷۹۷۳
رهبر تشکیلات تروریستی القاعده در حرکتی برای جلب دوستی فلسطینی‌ها، گروه‌های تروریستی را به جنگ با رژیم صهیونیستی فراخواند و تاکید کرد، جنگ با اسرائیلی‌ها از اولویت‌های القاعده است.

خبرگزاری ایسنا: رهبر تشکیلات تروریستی القاعده در حرکتی برای جلب دوستی فلسطینی‌ها، گروه‌های تروریستی را به جنگ با رژیم صهیونیستی فراخواند و تاکید کرد، جنگ با اسرائیلی‌ها از اولویت‌های القاعده است.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، ایمن الظواهری، رهبر گروه تروریستی القاعده در پیام ویدیویی جدیدی که توسط موسسه السحاب، شاخه رسانه‌ای القاعده به مناسبت ماه رمضان ضبط و منتشر شد، به فلسطینی‌ها درباره اقدامات متجاوزانه اسرائیلی‌ها در مسجد الاقصی و بیرون کردن اعتکاف‌کنندگان از مسجد پیام داد.

الظواهری در این ویدیو گروه‌های حامی القاعده را به جنگ با رژیم صهیونیستی فراخواند و تاکید کرد: جنگ با اسرائیلی‌ها از اولویت‌های القاعده است.

عمر عبدالمنعم، کارشناس جنبش‌های بنیادگرایانه در مصر گفت: در ویدیوی الظواهری هیچ چیز جدیدی وجود نداشته و تنها تلاشی برای جلب نگاه‌هاست، همانگونه که ملاحظه می‌کنید، هر زمان که ابوبکر البغدادی، رهبر داعش در ویدیویی ظاهر می‌شود، کمی بعد الظواهری نیز ویدیویی را منتشر می‌کند تا بگوید من هم هستم.

موسسه السحاب ویدیوی اخیر از الظواهری را کمتر از یک ماه پس از ویدیوی آخر البغدادی در اواخر آوریل گذشته منتشر کرد.

البغدادی در آن ویدئو تهدید کرده بود، انتقام تمامی کشته‌ها و اسرای داعش را می‌گیرد، او همچنین درباره تحولات اخیر از جمله انتخابات اسرائیل صحبت کرد.

الظواهری در آن فایل ویدیویی سخنرانی خود را با پرداختن به اقدامات متجاوزانه اسرائیلی‌ها علیه فلسطینی‌ها در ماه رمضان آغاز و تاکید کرده که رمضان باید ماه "جهاد و جنگ" باشد.

او در پایان اعضای جوان القاعده و گروه‌های تروریستی هم‌پیمان با آن را به مقابله با صهیونیست‌ها دعوت کرد و از آنها خواست نیروهای خود را در ماه رمضان در راستای تلاش برای خروج از شرایط دشوار در فلسطین هدایت کنند.

عبدالمنعم افزود: الظواهری تلاش می‌کند این پیام را برساند که به دنبال جنگ با اسرائیل است تا از این راه فلسطینی‌ها را با خود همراه کند. الظواهری با سوء استفاده از ماه رمضان در صحبت‌های خود خطاب به نیروهایش، اشاره‌هایی به استفاده از راهکارهای جدید می‌کند.

این کارشناس مصری به الشرق الاوسط گفت: الظواهری به این دلیل که راهکارهای مشخصی برای عملیات خود ندارد و در وضعیت فقدان به سر می‌برد می‌بینیم با جود شکست‌های چند ماه گذشته گروه البغدادی، نیروهایش را در راستای منافع داعش به کار گرفته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1398/03/04
چه جالب ! این هم که حرف خودمونو میزنه !
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1398/03/04
داعش هم اگر با امریکا و اسراییل میجنگید امکان موفقیت داشت اما اونها فقط بیگناه کشتندو خسارت به ملت های اسلامی زدند
پاسخ ها
ترجمه عبارت فوق
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
این یعنی زنده باد الظواهری و القائده
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1398/03/04
جنگ را علاج نیست فتنه گر!!
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1398/03/04
یعنی چی اون وقت
پاسخ ها
هشام ایران دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
سالهاس میخان بجنگن اما خبری نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
یعنی من از القائده حمایت میکنم
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1398/03/04
تمام جل به سرها ظالم و جنگ طلبند ولی از خود مایه نمی گذارند
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/03/04
بامحبت ومهر نظر دنیا راعوض کردن بهتر ازجنگ خانمانسوز هستش...
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1398/03/04
برای مطرح شدن خلاف جهت آب شنا کن
Iran, Islamic Republic of
02:53 - 1398/03/05
لطفا اجازندهید اولویتهای جنگی را بما گوشزد نماید زیرا درکشور ما اولویتهای فراوان داریم که هنوز حالت فراموش شده دارند لذازدولت تدبیروامیدانتظارمیرود در اسرع وقت تحول درمعیشت مردم راعملیاتی کند عزت وحیثیت احادمردم رابازگرداند رونق اقتصاد کشورازاولویتهای دیگراست که مفسدان اقتصادی انرا با افزون طلبی و سهم خواری خود مکدرکرده بودند
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/03/06
آفرین صد آفرین درست است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج