یک قطعه‌ساز بزرگ، ایران‌خودرو را گروگان گرفت!
۸۶۸۱۳۴
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۹
۱۷۳۵۶ 
یکی از قطعه‌سازان بزرگ با ایجاد انحصار در تامین قطعات ایران‌خودرو در مواقع خاص اقدام به توقف تامین قطعه، خواباندن خطوط تولید خودرو و باج‌خواهی از ایران‌خودرو می‌کند. نکته قابل توجه این است که مالک این شرکت بزرگ قطعه‌سازی مدیر برتر جهادی سال 1397 نیز بوده است.

خبرگزاری ایسنا: یکی از قطعه‌سازان بزرگ با ایجاد انحصار در تامین قطعات ایران‌خودرو در مواقع خاص اقدام به توقف تامین قطعه، خواباندن خطوط تولید خودرو و باج‌خواهی از ایران‌خودرو می‌کند. نکته قابل توجه این است که مالک این شرکت بزرگ قطعه‌سازی مدیر برتر جهادی سال 1397 نیز بوده است.

سال‌ها است که عموم جامعه قطعه‌سازی و برخی کارشناسان صنعت خودرو از انحصار ایجاد شده در تامین قطعات دو خودروساز بزرگ داخلی به خصوص در تامین برخی قطعات خاص و های‌تک و فساد ناشی از آن، انتقاد می‌کنند.

این انحصار باعث شده که دو سه شرکت بزرگ قطعه‌سازی به ابرشرکت‌های تامین‌کننده قطعات دو خودروساز بزرگ داخلی تبدیل شده و انحصار ایجاد شده را به اهرمی برای اعمال فشار و اصطلاحا اخاذی از خودروسازان بزرگ تبدیل کنند.

برخی کارشناسان مستقل داخلی معتقدند که همین انحصار و فساد ناشی از آن نیز باعث شده هزینه‌های تمام شده تولید خودرو در کشور افزایش یافته و خودروهای داخلی با قیمت بالاتری به دست مصرف‌کنندگان برسد.
در جدیدترین رویداد در این زمینه شنیده شده که اخیرا برای مدتی خطوط تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو به دلیل توقف تامین قطعه از سوی یکی از این قطعه‌سازان بزرگ، متوقف شده است.

در این ماجرا مالک این شرکت قطعه‌سازی بزرگ با عدم تامین قطعه‌ای که در انحصار دارد، تمام خطوط تولید ایران‌خودرو را برای مدتی متوقف کرده است. او مالک شرکتی است که تامین‌ قطعات سیستم‌های سوخت‌رسانی خودرو را به طور انحصاری در اختیار دارد و در روزهای اخیر ضربه خود را از طریق عدم تامین قطعات سوخت‌رسانی به صنعت خودروی کشور وارد کرده است.

طبق اطلاعاتی که در اختیار ایسنا قرار گرفته، این فرد از سال 95 با یکی دیگر از شرکت‌های قطعه‌سازی انحصارگر، برای تشدید انحصار در صنعت قطعه‌سازی، کنسرسیوم تشکیل داده و در حال حاضر با همراهی فرزند و برادرزاده خود یکی از اصلی‌ترین سهامداران ایران‌خودرو نیز است. وی همچنان به دنبال به دست آوردن درصد بیشتری از سهام ایران‌خودرو برای استیلا بر بزرگترین شرکت خودروسازی ایران است.

این وضعیت و اعمال فشار گاه و بیگاه این قطعه‌ساز بزرگ به ایران‌خودرو از طریق توقف تامین قطعات و خواباندن خطوط تولید در حالی است که این شرایط زیان سنگینی را به صنعت خودرو و در نهایت مصرف‌کنندگان ایرانی وارد می‌کند.

طبق محاسبات صورت گرفته، توقف هر خط تولید خودرو به مدت یک دقیقه در حدود ٢٢٠ میلیون تومان زبان به همراه دارد که این میزان ظرف مدت یک ساعت به ١٣ میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان می‌رسد.

این زیان از طریق بیکاری کارگران، هزینه‌های جاری و اجباری نظیر برق، مالیات، استهلاک دستگاه‌های خط تولید و شاستهلاک خودروهای ناقص بر افزایش قیمت نهایی خودرو تاثیر می‌گذارد.

در جدیدترین رویداد در این زمینه در روزهای اخیر که باید 1000 دستگاه خودروی تولید شده در ایران‌خودرو به بازار تزریق می‌شد به دلیل عدم تامین قطعه از سوی همین قطعه‌ساز، این خودروها ناقص مانده که تاثیراتش را طی روزهای آتی در بازار نشان خواهد داد.

اما نکته قابل توجه این است که مالک این شرکت قطعه‌سازی انحصارگر کسی است که در سال ٩٧ نشان مدیر جهادی برتر را کسب کرده است اما در روزهای گذشته با توقف خطوط تولید بزرگترین خودروسازی ایران، اشتغال کارگران، بازار خودرو و اقتصاد کشور را به گروگان گرفته تا با اعمال فشار از این طریق به خواسته‌های خود برسد.

با توجه به ابعاد ملی این موضوع و تاثیراتی که این مسئله به طور کلان بر صنعت خودروی کشور و به دنبال آن بازار خودرو و منافع مصرف‌کنندگان ایرانی دارد، ایسنا پیگیر این موضوع از دستگاه‌های مسوول بوده و در آینده اطلاعات بیشتری در این رابطه منتشر خواهد کرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 86
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:57 - 1398/03/06
چرا نام شرگت و نام صاحب این سرکت را اعلان نمیکنید ودولت چرا دخالت نمیکند ؟ تعزیرات چکاره است ؟
پاسخ ها
یوناس حقی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
گلایه کردن نداره که، یک انحصار طلب با انحصار طلب دیگه ( مگه ایران خودرو و سایپا خودشون انحصار خودرو ایران رو ندارن!!!!) داره روبرو میشه!!!!! کاری که سالها شرکت‌های انحصار طلب خودرو سازی با مردم کردن و هیچ کس، هیچ کس نتونست کاری بکنه تا این انحصار بشکنه،!!!!
دست روی دست بسیار است انحصار طلبهای عزیز، شما که نور چشمی هستین!!!!
علی برکت الله که یارو میگه اینجا مصداق کامل داره.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
حق سکوت هم دولت وهم بزرگترین افراد را ساکت میکند تو مملکت ما قانون حکمفرما نیست این پول هست همه کار میکند وقانون رو دور میزند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
یک سرچ بزنی میفهمی طرف کیه. داماد نماینده مجلس. ...
بیخیال
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
همسون همدست هستند و دارن بهانه میارن
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
با تجربه که در ۳۰ سال خدمت به جامعه داشتم این سانسور چی هم به گونه ای سفارش مسعولان است
دقت کردی تا حقایق را مردم با استناد به سند مطرح میکنند سانسور میکنه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
خر تو خر که باشه همینه
المیرا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
شرکت قطعه ساز گروگان گیری نکرده این حرفا کذبه برای
خراب کردن یکی دیگه و خوب نشون دادن خودشون پول قطعه ساز رو بیارن بدن 1200 میلیارد کم پولی نیست
Iran, Islamic Republic of
03:00 - 1398/03/06
باید واردات خودرو و قطعات و ازاد میکردند که اولا این داستانها پیش نمیومد بعد هم با ایجاد جو رقابت باعث میشد هم کیفیت بالابره هم بدونند اگر اونها قطعات باکیفیت وبه اندازه نیاز و تامین نکنند خودروسازان از شرکتهای خارجی میگیرند.اما حمایت کورکورانه از صنعت خودروسازی و شرکتهای تابعه باعث این وضع شد..
Iran, Islamic Republic of
03:04 - 1398/03/06
این فرد حکمش سنگساره
که خون مردم و کرده توشیشه
Iran, Islamic Republic of
03:05 - 1398/03/06
اگر مفسد هست و به اقتصاد کشور صدمه وارد کرده باید اموالش توقیف بشه.
Iran, Islamic Republic of
03:06 - 1398/03/06
دستگاه قضایی و تعزیرات و وزارت صمت باید سریعا اقدام ، و اینگونه مفسدین اقتصادی را خلع ید ، اموال آنها را مصادره و به اشد مجازات محکوم کنند. تا آنان با این کار در جنگ اقتصادی با دشمنان همراهی نکنند .
پاسخ ها
علیم
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
اتفاقا باید ایران خودرو رو بهش بفروشن شاید لااقل این بخور بخورای دولتی ها توش کمتر بشه .. خصوصی که بشه یک نفر میخوره اما الان ده ها نفر ..
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
بفروشن که. از فردا بگه ماشین نمیدم چی
Iran, Islamic Republic of
03:13 - 1398/03/06
زمانی که موافقت اصولی داده میشود.کسان دیگری هم هستند که در خواست داشتن.اگر قرار باشد انحصار در صنعت به جای رقابت حکم فرما باشد نتیجه ای غیر این نیست.
تولید کننده زمانی برای کشور مفید است که دو مشخصه داشته باشد.اول صادرات و دوم توسعه و رفع نیاز داخلی.
اگر رفع نیاز داخلی را نداشت از صادرات آن جلوگیری بایستی صورت پذیرد.
اگر آنچنان سیر بود که نیروی کار و مشکلات کشور برایش مهم نبود .پس لیاقت کار ندارد و به علت معطل کردن زنجیره تولید اقدام به مصادره کلیه اموال بایستی اقدام گردد.
کاری نکنند.که قوانین جنگ بر آنها جاری گردد.
United Arab Emirates
03:19 - 1398/03/06
اگرخبر راست چرا اسم این زالو اعلام نمیشود.اگردروغ است چرا اعلام شده است
Iran, Islamic Republic of
03:48 - 1398/03/06
انحصار طلب که به انحصار طلب بزنه شاه انحصار طلبه
پاسخ ها
علیم
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
لایک
Iran, Islamic Republic of
03:51 - 1398/03/06
بعد بگید. مرگ بر ترامپ. هر چه می کشیم از دست تعدادی بی غیرتی و خودخواهی عده ایی خواص هستیم که هر چه زودتر قوه قضائیه می باستیی وارد شود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
ترامپ نفتمون رو تحربم نمیکرد انقدر تورم پیش نمیومد و پئلمون بی ارزش نمیشد استاد
Germany
03:58 - 1398/03/06
چرا با ترس و لرز اسم این جهادگرا رو نمی نویسید
Iran, Islamic Republic of
04:05 - 1398/03/06
این قطعه ساز بزرگ و مدیر جهادی و پسر و برادرزادشون اسم ندارن ؟؟؟ خب اینا مخل اقتصادی در زمان جنگ اقتصادی نیستن ؟؟ حکمشون چیه بنظرتون ، اعدام و حبس یا تشویق و سهم بیشتر ایرانخودرو ؟!!
Iran, Islamic Republic of
04:05 - 1398/03/06
ایران خودرو ملت ایرانو به گروگان گرفته ،ببین اون کیه که ایرانخودرو رو مچل کرده
البته شک نکنید اینا فیلم خودشونه و اون شرکتم از خودشونه ،هم سودشو میبرن هم مواقعی که میخوان ماشین ندن بیرون میگن قطعه نداریم
Iran, Islamic Republic of
04:13 - 1398/03/06
من مطمئنم این اخبار کذب محض است و تا نمایند آن شرکت ماجرای دزدان خودرو ساز را نگوید واقعیت مشخص نیست . تا جایی که من اطلاع دارم خودرو سازها پول از مردم یکسال جلوتر میگیرند و جدیدا فروش فوری نیز دیگه بدتر ، ولی به قطعه ساز بعد دو سال پول قطعات تحویلی را نمی دهند . این یعنی دزدی و انحصار
United Arab Emirates
04:16 - 1398/03/06
آدم معمولی که نیست...تهش رو در بیارن وصله
Iran, Islamic Republic of
04:17 - 1398/03/06
این جور افرادی ففط اعدام. فهمبدید ففط اعدام
Iran, Islamic Republic of
04:26 - 1398/03/06
چرا میترسین اسم این کروز لعنتی رو بیارید. چرا از اسم بردن این قوم زالو سفت هراس دارید . بگید تا همه بدون اقایون و خانم ها اسم این شرکت کروز کروز . واسم این مدیر سخا . و رئیس کل کشاورز و علیپور . واقعا متاسفمم برای خودم که 10 سال جوونیمو تواین خراب شده تباه کردم . واقعا مثل سگ پشیمونم که شب ها و روزهامو تو این شرکت خراب شده سپری کردم . کروززززززززززززززززز
Iran, Islamic Republic of
04:28 - 1398/03/06
گویند که اگر چند سطل آب در سیلوی پر از گندم ریخته شود آن سیلوی محکم از هم می پاشد و آدمی با ایمانی درست میخواهد که در برابر این آب (حرص مال دنیا) مقاوم باشد و حالا حکایت این تولید کننده است که شکمش تاب نیاورد و..
Canada
04:51 - 1398/03/06
خخخخخخخخ همینکه این رسانه جرات گذاشتن نام و نشان شرکت نداره بیانگر قدرت لایزال ایشان است ..ولی در نهایت این ضرب‌المثل که میگه دزدی که از دزد بدزده شاه‌دزده در موردش مصداق داره ...سلام به شاه‌دزد عزیز ..اسعدااله اوقاتکم
Iran, Islamic Republic of
05:10 - 1398/03/06
اطلاعات بیشتر لازم نیست ،اگه عرضه دارید همینطور که او باعث بیچارگی کل مردم ایران شده قانون هم او را بیچاره کند
Iran, Islamic Republic of
06:03 - 1398/03/06
اگر واقع اینگونه باشه. بر قوه قضائیه. خصوصا دادستان واجبه که ورود کنه وایشان رو بعنوان مخلل نظم اقتصادی به اشد مجازات. برسونه !!فقط اعدام جواب این خائنین است !
Iran, Islamic Republic of
06:08 - 1398/03/06
ایساکو تامین قطعات تضمین خدمات
Iran, Islamic Republic of
06:10 - 1398/03/06
میطلبد قوه قضائیه بعنوان مدعی العموم بااینگونه مافیای باج گیر بشدت برخورد کند وحق ملت راازحلقوم این خائنین بیرون بکشد.
Iran, Islamic Republic of
06:12 - 1398/03/06
لطفا وخواهشا این شرکتها ومالکانشان را به ملت وقوه قضاییه معرفی کنید .یا قوه قضاییه رسیدگی کنند یا ملت
Iran, Islamic Republic of
06:13 - 1398/03/06
به این میگن دشمن نه آمریکا ی بدبخت .این نوع شرکت ها باید برچیده شوند تا تعداد بی کاران کاهش پیدا کند.
Iran, Islamic Republic of
06:18 - 1398/03/06
مدیران بیخاصیت === ویرانی کشور
Iran, Islamic Republic of
06:26 - 1398/03/06
جان مادرتون قسم می دم پیگیری کنید که این کدوم بی پدر مادریه که این جوری خون مردم بدبخت رو کرده تو شیشه! ما که دستمون به جایی بند نیست ... به سلامتی یه اختلاس گر دیگه هم در شبهای آتی توی تلویزیون میبینیم با پرونده ای چند تنی !!!! . الهی به حق این شبهای قدر خدا از شون نگذره . اینا چرا هیچ درد و مرضی نمی گیرن ؟ مگه مملکت قانون نداره که این مردیکه باج گیر شده همه قطعات رو انحصار کرده ؟؟؟ مطمئنا دست بقیه شون هم تو دست همین نامرده !! شک نکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
همین مثلا قانون از اینا حمایت میکنه
Iran, Islamic Republic of
06:51 - 1398/03/06
سلام خدا لعنتش کنه پس بازرس ها ی مملکت ما کجایید
Iran, Islamic Republic of
06:54 - 1398/03/06
خخخخخ.... عجب بچاپ بچاپی شده این مملکت اسلامی
Iran, Islamic Republic of
07:21 - 1398/03/06
بد نبود ارتباط این شرکت های انحصارگر را با آقا و آقا زاده ها نیز مشخص میکردید.
Iran, Islamic Republic of
07:28 - 1398/03/06
یک برخورد قانونی دندان شکن لازمه
France
07:39 - 1398/03/06
چرا نمیگید که اسمش چیه و این نفوذ رو از کجا آورده؟ میترسید بگید ایشون داماد نماینده مجلسه و در سوابق مدیریتی افتضاحش چه بلایی به سر کارخونه ایدم آورده؟ توی این مملکت مهم نیست چقدر سواد و لیاقت داشته باشی، مهم اینه که چه رانتی داشته باشی. حتما اینم تقصیر ترامپه.
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1398/03/06
چه چیز ها که نمیشنویی در مملکت امام‌زمان
به خدا از کافران همچین کارهایی بعیده
شما که اداعای مسلمانی و پیرو عدالت علوی نون گوش فلک رو کرده
فقط به فکر پول و جیب و آقازاده هاتون هستین و ۸۵ملیون ایرانی براتون ارزشی نداره
ان شاءالله امام زمان نسل تون تز زمین برداره
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1398/03/06
تو هر کاری تو کشور عزیزمان یکسری دلال نفوذ کرده ان ودارن میدوشن وسیر شدنی هم نیستن
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1398/03/06
ما همه گروگان انحصاری خودرو ساز داخلی هستیم بزودی مرزها را بروی ورود خودر های امن پاره خواهیم کرد
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1398/03/06
این فرد باید اعدام کرد این اقا دزد است فرقی نداره با کسی که از طلا فروشی سرقت میکنه یا ان مواد فروش ضربه زدن به ملت ونظام است اعدامش کنید یا حبس ابد تا درس عبرتی باشه برای دیگران خواهش میکنم نظر منو بزارید
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1398/03/06
بایستی با این فرد خاطی با هر سمت و مقامی که داشته باشد برخورد و محاکمه شود چرا مسئولین مملکتی اینقدر بی عرضه هستند مگر ارث پدری این آقا بود ه مگه نه از ثروت و منابع ملی این اقا دارد سو استفاده میکند آهای مراجع تقلید کجایید؟ فتوایتان فقط برای الات موسیقی است ؟ این خیانت نیست ؟ اختلاس در روز روشن نیست ؟این فرد خاطی به عقیده بنده به علت اخلال در نظم اقتصادی بایستی محاکمه شود این فرد محارب است و علنا جنگ با خدا و رسولش هست !کجایید اسلامگراها؟
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1398/03/06
اینها حاصل بی تدبیری در دولت اصلاحطلب حاکم است،؟!!؟؟؟!؟؟؟؟!!؟
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1398/03/06
حتما یکی از خویشاوندان مسئولینه یا خودش مسئوله
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1398/03/06
دروغه، پول قطعه ساز رو نمیدهند، قطعه ساز هم قطعه را نمیدهد، اینگونه مظلوم نمایی میکنند
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1398/03/06
این قطعه ساز اسم ورسم نداره که نمی گید
داماد کدوم مرجع یا کدوم وزیره!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1398/03/06
چرا دروغ و چرت و پرت تحویل مردم میدین تا زمانی که همش در لفافه صحبت میکنید وحاضر نیستید اسامی رو بگید پس خودتون هم شریک دزدها هستید
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1398/03/06
خودرو سازان با قطعه سازان هماهنگ اند
قرار گذاشتن قطعه ندهند تا ماشین ها تکمیل و تحویل مردم نشه و قیمت خودرو بالا بره اونوقت از سود چند صد درصدی خودرو مقداری هم به قطعه ساز و وارد کننده قطعه میدن
این یعنی دوسر سود
معلوم نیست مجلس ، قوه قضاییه ، و دولت همگی احمق چه غلطی میکنند یعنی نمی فهمند خودرو سازان با طرح پنج درصد زیر قیمت بازار ماشین رو فروختن مردم رو بیچاره کردند
United Arab Emirates
10:15 - 1398/03/06
پس قوه قضائیه باید به عنوان مدعی العموم با این فرد که اخلال در نظام اقتصادی کشور و فشار بر مردم ایجاد میکند برخورد کند
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1398/03/06
ایران خودرو فشل ضرر ده را به این فرد بصورت رایگان واگذار نمائید و شر ایران خودرو را از سر مردم کم کنید
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1398/03/06
چطور ایران خودرو دولتی ولی قطعه ساز شخصی است
احتمالا قطعه ساز به یکی از مسعولان بر میگردد
هر جا گند کاری هست این مسعولان آنجا نفوذ داشتن
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1398/03/06
خوب چرا اسمش را نمیگید
تا مردم بهتر بشناسند این زالوصفت رو
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/03/06
بابا جان کی به کیه؟ هر کی هر چی خواست انجام میده......، چون میدونه کسی کاری باهاش نداره. والااااااااا
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1398/03/06
فساد مالی و لطمه به اقتصاد ملی تا این سطح چطور از چشم دادسنانی کل کشور و سازمان بازرسی و تعزیرات حکومتی و ... با اینهمه دبده و کبکبه مخفی مانده یا عمدا دیده نشده؟؟؟ به مردم جواب بدن، سلطان سکه هم لطمه به کشور زد و اعدام شد، چرا از این مفسدین اعدام نمیکنند که خون صدها هزار نفر هم وطن به خاطر تولیدات بی کیفیت اینها به پای ایشان هست والان هم عین کفتار دنبال کندن گوشت ملت زخم خورده هستند.
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1398/03/06
چاره اش برداشتن گمرکی ماشینهای خارجیه
تا این زالوها از بین برن
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1398/03/06
اینطور افراد رو باید اعدام کرد تا درس عبرتی برای هرانکس که با انحصار برای مردم مشگل تراشیده و ظلم میکنند بشه،خبری فونت نظراتو درشت کن ،تا انقد غلط غلوط ننویسیم اینم صدبار
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1398/03/06
ههه، کلا صنعت خودروی ایران صنعت دزدی چپاول و اختلاسه، تنها بازدهش یه مشت آشغاله که به مردم نگونبخت میندازن و با جون و مالشون بازی میکنن
دزدای کثیف خونخوار
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1398/03/06
وقتی تو شهر برق بره قورباغه هفت تیر میکشه ....
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1398/03/06
ایران خودرو سایپا و دیگر مونتاژکاران باید به فکر ایجاد تغییر اساسی متناسب با نیازها و ظرفیتهای داخلی و نرمهای جهانی در تولید خودرو یا خودرو های جدید هیبریدی باشند و الا به زودی باید به دنبال شغل دیگری بروند. با آغاز دوباره مبادلات تجاری در آینده نزدیک البته در چارچوبهای جدید که از لوایح پالرمو و سند 2030 بر خواهند خواست نیاز جدی به تغییرات اساسی در سیاستهای این دو به اصطلاح غول خودخوانده خودرو ساز احساس خواهد شد مضافا به اینکه در تجارت فردایی که بسیار نزدیک است این رقابت است که تعیین کننده خواهد بود نه انحصاری که دیگر وجود خارجی نخواهد داشت.
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1398/03/06
فقط این زالوها رو به مردم معرفی کنین...
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1398/03/06
سوال ایا ملت بین شرکت بنز یا شورلت و واین شرکت داخلی کدام را مفید و موثر میدانند.
ما چقدر ساده بودیم و انحراف رفتیم
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1398/03/06
حدودا یکسال از فروش نقدی خودرو گذشته.
تحویل که بایستی طبق قانون 30 روزه باشد .5ماهه قرارداد کردن.حال یکسال گذشت.
آیا کدام تاجر است که پول کالای خود را بگیرد و کالا تحویل ندهد.و مداوما از پول استفاده کرده و کالا را هم.چون تحویل نمی دهد مداوما بفروشد.
واقعا این آخر رانت و کلاهبرداری است.
اگر ایران خودرو فروش قطعی را با سود آن سریعا تحویل ندهد. سرمایه گذاران بایستی از سرمایه خود در ایران خودرو مایوس شوند. چون همکار کلاهبردار هستند.
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1398/03/06
امیدوارمواردات خودروی کار کرده ازاد بشه .ما هم از زیر یوغ ظالمان ازاد بشیم .
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1398/03/06
حتما دست دخالت آمریکای جنایت کاره وا سی دست دخالت
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/03/06
خدا رحم کرد که بسیاری از نظردهندگان قاضی نیستند چون بدون اینکه حرف طرف مقابل را بشنوند حکم اعذام وسنگسار صادر میکنند.آقای خبرنگار که این گزارش را گذاشتی انصاف وعدالت حکم میکنه اظهارات طرف مقابل را هم درگزارش ات میآوردی ،شاید این ایران خودروست که قطعه سازان را گروگان گرفته.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
نترس اگر حق باتو باشد تو پیروزی
United Arab Emirates
15:08 - 1398/03/06
طبیعیه ،همان طور که فروش خودرو وبودجه کشور و ..به گروگان گرفته میشه ،تا مافیای فساد قدرت به نیتشان برسند
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1398/03/06
یا نگو یا درست بگو. با مشخصاتش
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1398/03/06
یعنی ایرانخودرو اگر کل سال تعطیل شود 115632 میلیارد تومان ضرر میکنه؟
تعطیل بشه کلی به نفع مردم میشه
Iran, Islamic Republic of
05:10 - 1398/03/07
اسم این مردک رو چرا نمیگید ؟ اصل اصلی هر رسانه شفاف سازی هست
Iran, Islamic Republic of
07:04 - 1398/03/07
مدیرعامل و یا گارگرها رو
البته مدیرعامل زیاد بکارش نمیاد
فقط بلد دستوربده
گارگربیشتر بکارش میاد
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1398/03/07
اول اینکه این مدیر جهادی اسم نداره؟دوم اینکه چه کسی یا کسانی در قبال چه چیزی این امتیاز را به این زالو داده اند؟ذی نفعان چه کسانی اند؟جناب آقای دکتر رییسی و جناب منتظری که شعار مبارزه با فساد میدادند الان کجا هستند؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج