فیلا: گفته بودیم یخکشی گرمکن بپوشد
۸۶۸۲۳۹
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
۱۱۷۵۳ 
اتحادیه جهانی کشتی با بیان اینکه بر اساس قوانین جدید که از ابتدای سال 2019 اجرایی شده و به تمامی فدراسیون‌های ملی نیز ابلاغ شده است، کشتی‌گیران در تمامی رویدادها باید برای دریافت مدال با گرمکن ورزشی مختص به کشورشان بر روی سکو حاضر شوند اما کشتی‌گیر ایران در جام ساساری علی‌رغم تذکرات توجهی به آن نکرد!

خبرگزاری ایسنا: اتحادیه جهانی کشتی با بیان اینکه بر اساس قوانین جدید که از ابتدای سال 2019 اجرایی شده و به تمامی فدراسیون‌های ملی نیز ابلاغ شده است، کشتی‌گیران در تمامی رویدادها باید برای دریافت مدال با گرمکن ورزشی مختص به کشورشان بر روی سکو حاضر شوند اما کشتی‌گیر ایران در جام ساساری علی‌رغم تذکرات توجهی به آن نکرد!

 آزادکار وزن ۶۱ کیلوگرم ایران پس از کسب مدال طلای جام ساساری ایتالیا به عنوان یکی از دو رویداد باقی‌مانده موثر در رنکینگ جهانی کشتی‌گیران، به دلیل اینکه با تی‌شرت ورزشی بر روی سکوی اهدای مدال حاضر شد، مدال طلای خود را با سهل‌انگاری مسئولان تیم از دست داد. این در حالی بود که اگر این کشتی‌گیر با گرمکن ورزشی بر روی سکوی دریافت مدال حاضر می‌شد، هرگز چنین اتفاق تلخی رخ نمی‌داد.

پس از این اتفاق فدراسیون کشتی ضمن اعتراض به این اقدام، تاکید کرد: با مسببین این اتفاق که باعث از دست رفتن مدال طلای یخکشی در این تورنمنت مهم شده است، برخورد می‌کند.

اما پس از این اتفاق، اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد پس از آنکه محمدباقر یخکشی با تی‌شرت ورزشی بر روی سکوی دریافت مدال حاضر شد، چند مرتبه به کشتی‌گیر ایران تذکر دادیم باید به قوانین احترام بگذارد و با گرمکن ورزشی کشورش به روی سکو بیاید تا مدال خود را دریافت کند اما این کشتی‌گیر نسبت به این موضوع بی‌توجهی کرد و در نهایت با تصمیم مسئولان از رقابت‌ها دیسکالیفه شد.

با اعلام این خبر از سوی اتحادیه جهانی کشتی، لازم است زوایای پنهان این ماجرا روشن شود و مشخص گردد چرا این کشتی‌گیر حتی با گرفتن چندباره تذکر حاضر نشده با گرمکن ورزشی بر روی سکو حاضر شود؟ اینکه او خود از پوشیدن گرمکن خودداری کرده و یا افرادی دیگر از تیم ایران اجازه این کار را به وی نداده‌اند تا در نهایت مدال طلای این کشتی‌گیر که می‌توانست نقش مهمی در جایگاه وی در رنکینگ جهانی نیز داشته باشد، براحتی از دست برود؟

گرمکن نپوشیدن محمدباقر یخکشی در مراسم اهدای مدال جام ساساری

فیلا: گفته بودیم یخکشی گرمکن بپوشد

به گزارش ایسنا، این اتفاق تلخ در حالی برای آزادکار ایران رخ داد که مشخص نیست چرا کشتی‌گیران ایران با وجود داشتن گرمکن ورزشی مختص به کشورمان، معمولاً از پوشیدن گرمکن ورزشی بر روی سکوی دریافت مدال در مسابقات مختلف خودداری می‌کنند و مانند کشتی‌گیران سایر کشورها حاضر به رعایت این موضوع نیستند؟

جدیدترین نمونه آن نیز رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام تورلیخانوف در قزاقستان بود که شب گذشته (یکشنبه) به پایان رسید و کشتی‌گیران ایران با وجود اطلاع از سرنوشت محمدباقر یخکشی باز هم با تی‌شرت ورزشی بر روی سکو حاضر شدند و مسئولان تیم نیز نسبت به این موضوع مهم بی‌تفاوت بودند. این در حالی بود که ورزشکاران سایر کشورها با گرمکن روی سکو رفتند و فقط ایرانی‌ها با تی شرت آستین کوتاه برای دریافت مدال روی سکو رفتند. اگر مسئولان برگزاری این رقابت‌ها نیز با جدیت و وسواس بدنبال اجرای قوانین اتحادیه جهانی کشتی بودند، بار دیگر شاهد پس گرفته شدن مدال اینبار از فرنگی‌کاران ایران بودیم!

گرمکن نپوشیدن رامین طاهری در مراسم اهدای مدال جام تورلیخانوف

فیلا: گفته بودیم یخکشی گرمکن بپوشد

جدا از قوانین اتحادیه جهانی کشتی و سخت‌گیری اخیراً آنها، مشخص نیست چرا کشتی گیران شان و دیسیپلین تیم صاحبنامی مانند ایران را رعایت نمی‌کنند و طوری روی سکو می‌روند که گویا تیمی مانند ایران یکدست گرمکن ندارد تا ورزشکارانش بپوشند. قطعاً یکی از وظایف سرپرستان تیم‌های اعزامی گوشزد کردن این موارد به ورزشکاران و ملزم کردن آنها به رعایت چنین مسائلی است اما در تورنمنت‌های اخیر اکثر ورزشکاران با لباس مناسب روی سکو رفتند جز ایرانی‌ها. ضمن اینکه نادر حاج آقانیا نیز با لباس آستین کوتاه روی سکوی وزن ۵۷ کیلوگرم رفت اما این موضوع از چشم مسئولان جام ساساری دور ماند وگرنه یک مدال دیگر هم از ایران گرفته می‌شد.

گرمکن نپوشیدن شهاب قوره جیلی در مراسم اهدای مدال جام تورلیخانوف

فیلا: گفته بودیم یخکشی گرمکن بپوشد

نمونه‌ای از لباس ورزشی رسمی کشتی زنان در مراسم اهدای مدال جام ساساری

فیلا: گفته بودیم یخکشی گرمکن بپوشد

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Canada
14:18 - 1398/03/06
دیسکالیفه؟؟
رد صلاحیت منظورتونه؟
پاسخ ها
صدیقه
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
الانه ک نمایندگان مجلس ب نشانه اعتراض تیشرت ورزشی
:/ بپوشنو توو صحن علنی تحصن بکنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
چه جالب پوشش اجباری و قانونی.خدا رو شکر
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/03/06
مسخره! این دیگه چه قانونیه؟!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
مسخره نیست . وقتی مقنعه و مانتو و حجاب توی ایران قانونه . لباس ورزشی پوشیدن نباید بنظر مسخره بیاد روی سکو . همون بهتر که قبولش نکردن . تا درس عبرت شه برای بقیه .
Germany
14:39 - 1398/03/06
یه کشور عقب افتاده رو چه به بیرون رفتن از مرزها و رعایت قوانین بین المللی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
خجالت بکش
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
حرف راست همیشه مثل ته خیار تلخه. . جالبیش اینجاست که متاسفانه ورزشکارهای ایرانی فکر میکنند توی عکساشون با تی شرت بسیار زیبا و خوش تیپ تر میشن!!! حالا برای این عزیز دلمون که کامنت داده"خجالت بکش" ثابت شد که یه کشور عقب افتاده نباید پاشو از مرز ، بیرو بذاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1398/03/06
چون اینها پرمدعا هستن وطبل توخالی هستن تمام دنیا به روش ویه جور حرکت میکنن الی ایران همه دنیا به یه طرف که حفظ منافع کشور خودشون هستش میرن الا ایران تمام دولتمردان دنیا برای کشور مردم خودشون دلسوزی میکنن اما تو ایران برای فلسطین ویمن وسوریه ولبنان وعراق وچند گدا گشنه دیگه تمام دنیا پرچمشون به زبان خودشون روش نوشته شده الا ایران که عربی نوشته تمام دنیا افتخارشون پرچمشونه که میان از اساطیر و الگوهاشون استفاده میکنن برروی پرچم اما کشور من از علامت سینک هندی استفاده میکنه تمام دنیا ورزشکاراشون موقع مدال گرفتن گرمکن رنگ پرچمشون رو میپوشن اما تو کشور ما استین کوتاه بارنگ سورمه ای میپوشن بابا رنگ پرچم ما مگه سفید وسرخ وسبز نیست این سورمه ای اخه کجای این پرچمه که لباس تمام تیمهای ورزشی ما همشون سورمه ای هستش اخه چقدر بدبخت ومفلوکید لعنتی ها
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1398/03/06
گرفتن پول از اسپانر لباس نفهمیدی
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/03/06
ایرانین دیگه چه انتظاری دارین
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1398/03/06
دیگه کشتی گیر ایرانی از بس تو خفقان بوده گفته: اینجا که خارجه داداش. به ما چیزی نمی گن و علی الله رفته رو سن :))
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/03/06
نقی توسریال پايتخت هم میدونست برای سکورفتن بایدگرمکن بپوشن اونوقت اعضای تیم گلی نمیدونن خیلی خنده داروتهوع آوره
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1398/03/06
این چراگوش نداده
آبرو ایران رابرد
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1398/03/06
دنبال بهانه بودید که مدال ندید
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1398/03/06
خودشون که هیچ اما اینا بزرگتر ندارن؟کلا ایرانیا باید خودشونو به یه شکلی نشون بدن
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1398/03/06
بیسوادهاااااا..نفهمیدید تذکر رو..!!!!؟
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1398/03/06
تیشرتهاشون که ورزشی هست و مربوط به تیمشون تیشرت که به سلیقه خودش نبوده که بعدشم مسئول تیم باید اینها رو اگر لازم هست یادآوری کنه و نظارت داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1398/03/07
اینجا ایران است یعنی همه چیزش به همه چیزش باید بیاید
ایرانی که افتخار میکنم ایرانی هستم
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1398/03/07
از بعضی از اظهار نظرها معلوم میشود که امثال چه افراد بیشعوری زمام بعضی از کارها را در دست گرفته اند و واضح است که این افرادی که اینطور اظهار نظر میکنند ایرانی نیستند و نوادگان چنگیز و مغول هستند که الان هم ما ایرانیهایی که افتخار میکنیم که ایرانی هستیم را اسیر حماقتها و جهالتهای خودشون کرده اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج