واکنش ایران به بیانیه سران عرب
۸۶۹۶۰۸
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
۱۳۶۸۸ 
به گفته سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، عربستان از فرصت ماه مبارک رمضان و مکان مقدس مکه مکرمه استفاده سیاسی و ابزاری کرده تا اتهاماتی را از زبان برخی شرکت کنندگان در این اجلاس متوجه ایران‌ اسلامی کند.

انتخاب: به گفته سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، عربستان از فرصت ماه مبارک رمضان و مکان مقدس مکه مکرمه استفاده سیاسی و ابزاری کرده تا اتهاماتی را از زبان برخی شرکت کنندگان در این اجلاس متوجه ایران‌ اسلامی کند.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز تأسف از رویکرد عربستان سعودی در سوء استفاده از شرایط میزبانی اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در مکه مکرمه، بیانیه‌ صادره از سوی سران برخی کشورهای عرب و خلیج فارس را که در آن اتهامات بی اساسی علیه کشورمان مطرح شده است را رد و محکوم کرد.

موسوی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران اطمینان دارد اینگونه بیانیه ها نظر واقعی و دیدگاه همه اعضا نیست، گفت: عربستان از فرصت ماه مبارک رمضان و مکان مقدس مکه مکرمه استفاده سیاسی و ابزاری کرده تا اتهاماتی را از زبان برخی شرکت کنندگان در این اجلاس متوجه ایران‌ اسلامی کند و به جای استفاده از فرصت روز جهانی قدس و بهره‌گیری از این روز و نشست سران کشورهای اسلامی و عربی برای طرح و پیگیری حقوق مردم فلسطین و مساله قدس شریف، با رویکردی اشتباه، به مسیر ایجاد اختلاف در بین کشورهای اسلامی و منطقه که خواست رژیم صهیونیستی است، ادامه داده است. ما تلاش عربستان برای بسیج آرای کشورهای همسایه و عربی را ادامه فرایند بی سرانجامی می دانیم که آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران طی می کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان ابراز امیدواری کرد ضعف عربستان سعودی در حمایت از آرمان فلسطین و رویکرد اشتباه برخی کشورهای اسلامی منطقه، در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در مکه جبران شود و اجازه ندهند مساله فلسطین و قدس شریف تحت الشعاع اینگونه سیاست های تفرقه افکنانه و اشتباهات راهبردی قرار گیرد؛ چرا که هدف دیرینه رژیم صهیونیستی این است کشورهای اسلامی و عربی از دشمن اصلی و مشترک خود غافل و به خود مشغول شوند.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1398/03/10
ایران بایستی بحث سوء استفاده از اماکن مقدس توسط آل سعود را به سازمان ملل ببرد و بحث بین المللی کردن این اماکن مقدس و نظارت بر آنها را که بسیار برای آل سعود حساس بوده را دنبال کند
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1398/03/10
لحنت خیلی نرم بود سید، این اعراب را باید تو دهانی زد تا آرام شوند.
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1398/03/10
مرگ بر آل سعود وهابی کثیف کودک کش سفاک
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1398/03/10
کلا شما مسولین پاک هستید گناه تون پاک میکنن اینها با این اجلاسشون
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1398/03/10
بعدبیایید بااینهمه دشمنی آشکار عربستان وبسیج کردن جهانی براجماع ضد ایرانی ، هنوز بیان میکنید حاضر به دوستی باعربستان هستید.بابا این دشمنه بایدنابود بشه
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1398/03/10
چه خبرازبرجام روحانی لاریجانی بردبردبردبرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
الان وقت این حرفها نیست کم خردان همه متحد ویکپارچه بر ضد دشمنان
من هم به شدت با برجام مخالفت بوده وهست ولی اینجا جای عقده گشایی نیست
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1398/03/10
چه خبرازبرجام فتح الفتوح روحانی داریم گلابیشو میخوریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج