دست و پا زدن بولتون برای اثبات ادعای ضدایرانی
۸۶۹۶۱۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
۶۹۱۲
مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که به احتمال قوی، هفته آینده مدارک ادعایی‌اش مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به بندر فجیره که در ادامه سیاست های مخرب تیم ضد ایرانی ب مطرح کرده را به شورای امنیت سازمان ملل تحویل می‌دهد.

ایسنا: مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که به احتمال قوی، هفته آینده مدارک ادعایی‌اش مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به بندر فجیره که در ادامه سیاست های مخرب تیم ضد ایرانی ب مطرح کرده را به شورای امنیت سازمان ملل تحویل می‌دهد.

به نقل از گاردین، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران مدعی شد: به گمانم هرکس با شرایط حاکم بر منطقه آشنا باشد – حال چه شواهد و مدارک حمله را بررسی کرده باشد یا نه – کسی جز ایران و یارانش را مقصر حمله نداند!

خبرگزاری رویترز با پرداختن به بخشی دیگر از سخنان بولتون، به نقل از وی مدعی شد: به گمان من، تهدید ایران پایان نیافته است. به گمانم اقدام سریع ما و اعزام ناوهای‌مان به عنوان عامل بازدارنده‌ای اثر گذاشته است.

وی در ادامه افزود: سیاستی که ما دنبال می‌کنیم، سیاست تغییر نظام نیست. این حقیقتی‌ست که دیگران باید آن را درک کنند.

به گزارش ایسنا، جان بولتون همچنین روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در سفارت واشنگتن در ادعایی بی‌اساس گفت که تردید ندارد ایران پشت ماجرای حمله به چند نفتکش در بندر فجیره در امارات قرار دارد.

این در حالی است که کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان پیش از این در گفت‌وگو با شبکه خبری فرانس ۲۴ رویداد اخیر در آب‌های عمان برای تعدادی نفت‌کش را مشکوک توصیف کرد و گفت که باید برای روشن شدن واقعیات تحقیق شود.

وی درباره ادعاهای خصمانه مبنی بر دست داشتن ایران در این حوادث، این ادعا را رد و تاکید کرد: مشخص است که ایران هرگز دخالتی در این ماجرا نداشته است و ارتباطی با آنچه اتفاق افتاد ندارد و لذا باید تحقیق شود تا عناصر دخیل در این حادثه معلوم شوند.

سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به ادعاهای واهی و ایران‌هراسانه جان بولتون، دست داشتن جمهوری اسلامی ایران در حمله چندی پیش به چند کشتی در بندر الفجیره امارات را شدیداً رد و آن را ناشی از برنامه‌های ذهنی و سیاست‌های مخرب " تیم ضد ایرانی ب" دانست و گفت: طرح چنین ادعای مضحکی در دیدار دو نفر از اعضای آن تیم که رویکردهای ضدایرانی آنها سابقه‌ای طولانی دارد امر عجیبی نیست.

وی افزود: اما آقای بولتون و سایر جنگ طلبان و آشوب طلبان باید بدانند که صبر راهبردی، هوشیاری بالا و آمادگی کامل دفاعی جمهوری اسلامی ایران که برخاسته از اراده ملتی بزرگ و مقاوم است، مانع تحقق خواسته‌های شوم آنها برای برای ایجاد هرج و مرج در منطقه خواهد شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/03/10
وقتی رفت منشور هفت سازمان ملل اونوقت مسخره میکنی دست و پا زدن
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/03/10
اقا اینها خودشون این عمل وانجام دادن مثل برجهای دو قلو که زدند وجنگی تو افغانستان راه انداختن وتوش موندن.
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1398/03/10
خب از کجا معلوم که کار خودشون نباشه مگر با عراق همین ترفند ها بکار نبردند و روسیاه شدند
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1398/03/10
بازنشست بشی،برای بشریت بهتره!
Iran, Islamic Republic of
04:58 - 1398/03/14
این ها برای هرکشوری که به حرفشان گوش نمی کنند دسیسه می کنند مگر ماایرانی ها این رانمی دانیم
پس ما باید محکم باشیم اقتصاد ومدیریت وقدرت دفاعی خودمان راتقویت کنیم تا بتوانیم جلوی ان ها مقاومت کنیم وگرنه باید برای همیشه تاریخ انتظار دوشیدن مارا داشته باشیم ومورد لعنت ایندگان قرارگیریم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج