شناسایی برنامه‌های جاسوسی از کودکان در آیفون
۸۶۹۸۶۲
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
۳۹۹۷
بسیاری از برنامه های تلفن همراه بی سروصدا به جمع آوری اطلاعات از کاربران می پردازند و تداوم این کار به خصوص در مورد کودکان باعث نگرانی های جدی شده است.

خبرگزاری فارس: بسیاری از برنامه های تلفن همراه بی سروصدا به جمع آوری اطلاعات از کاربران می پردازند و تداوم این کار به خصوص در مورد کودکان باعث نگرانی های جدی شده است. کاربران تلفن های همراه نیز به همین علت نسبت به شرکت های سازنده گوشی های هوشمند اعتراض کرده و خواستار حفظ امنیت و حریم شخصی خود و فرزندانشان هستند و همین اعتراض ها سرانجام باعث واکنش اپل شده است.

این شرکت سرانجام اعلام کرده که قصد دارد قابلیت ردگیری کاربران را در برنامه ها و اپلیکیشن های طراحی شده برای استفاده کودکان محدود کند و این کار را از هفته آینده آغاز می کند.

شناسایی برنامه‌های جاسوسی از کودکان در آیفون

پیش از این گوگل و فیس بوک هم از اجرای برنامه هایی برای محدودکردن امکان ردگیری فعالیت های کاربران خبر داده بودند، اما هنوز مشخص نیست این وعده ها تا چه حدی عملیاتی شده است.

کارشناسان می گویند بسیاری از موارد نقض حریم شخصی کاربران آیفون ناشی از سواستفاده های برنامه های ثالثی است که بر روی گوشی های کاربران نصب شده و داده های خصوصی افراد را سرقت می کند. این امر در مورد برنامه های کودکان هم رخ می دهد و باید منتظر ماند و دید وعده های اپل منجر به ارتقای امنیت و حریم شخصی کاربران می شود یا خیر.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج