فتاحی: با این وضعیت سوپرجام روی هواست
۸۶۹۸۹۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
۴۴۹۳ 
مسئول کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر گفت: در کشور‌های دیگر از برگزاری بازی سوپرجام درآمدزایی بزرگی به‌عمل می‌آید. نمونه اش همین اسپانیا که ۴ مسابقه اش را به عربستان برد

خبرورزشی: سعید فتاحی مسئول کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر پیش از برگزاری دیدار‌های هفته پایانی لیگ برتر و نیمه‌نهایی این احتمال را داده بود که پرسپولیس با رسیدن به عنوان قهرمانی در هر دو جام لیگ برتر و جام‌حذفی برگزاری دیدار سوپرجام لیگ برتر را با مشکلی تازه روبه‌رو می‌کند. اینکه پرسپولیس باید با کدام تیم دیدار سوپرجام را برگزار کند و آیا اصلاً در چنین شرایطی دیدار سوپرجام برگزار می‌شود یا نه؟

در همان برهه هم در روزنامه خبرورزشی مطلبی در همین باره منتشر کرد که با بررسی موارد مشابه در لیگ‌های معتبر اروپا مشخص شد در اسپانیا و ایتالیا هر زمان این اتفاق رخ می‌دهد تیم قهرمان با فینالیست جام‌حذفی دیدار می‌کند تا تکلیف سوپرجام مشخص شود ولی در انگلیس، فرانسه و آلمان وضعیت تفاوت دارد. در این کشور‌ها قهرمان دوگانه با تیم دوم جدول رده‌بندی لیگ مصاف می‌دهد تا تکلیف سوپرجام مشخص شود.

همچنین با بررسی‌ای که از لیگ‌های معتبر کهن به‌عمل آوردیم مشخص شد در ارتباط با این موضوع در کشور‌های آسیایی ژاپنی‌ها و قطری‌ها نیز در موارد مشابه با تیم فینالیست سوپرجام برگزار می‌کنند، اما اماراتی‌ها سراغ تیم دوم لیگ می‌روند. در عربستان هم قهرمان جام ولیعهد با قهرمان لیگ و جام‌حذفی، سوپرجام را برگزار می‌کند.

به همین منظور روز گذشته با سعید فتاحی حرف زدیم تا نظرش را در این باره بدانیم که بالاخره تکلیف حریف احتمالی پرسپولیس (اگر در دیدار فینال هم برنده زمین را ترک کند) چه می‌شود.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ به خبرورزشی گفت: «قرار بود در این باره با اعضای هیئت‌رئیسه سازمان لیگ نشستی داشته باشیم. دلیلش هم این بود که در آیین‌نامه سازمان لیگ پیش‌بینی چنین اتفاقی نشده بود، اما با توجه به اتفاقاتی که در این مدت رخ داده برگزاری همین بازی هم به معضلی جدید برای ما تبدیل شده است».

فتاحی گفت: «در کشور‌های دیگر از برگزاری این دیدار درآمدزایی بزرگی به‌عمل می‌آید. نمونه اش همین اسپانیا که ۴ مسابقه اش را به عربستان برد و با پولی که از اسپانسر گرفت هزینه‌های تیم‌های شرکت‌کننده را پرداخت کرد و مقادیری هم به آن‌ها پول اضافه داد ولی اگر ما بخواهیم این بازی را برگزار کنیم قاعدتاً باید با تیم نایب‌قهرمان لیگ بازی برگزار کنیم که در چنین وضعیتی با اتفاقاتی که در اصفهان رخ داد اگر قرعه‌کشی میزبانی به اصفهان بیفتد شما می‌روید بازی را برگزار کنید؟ با این شرایط فعلاً همه چیز روی هواست تا با اعضای هیئت‌رئیسه نشستی در این رابطه برگزار کنیم».

ناگفته نماند از اولین سالی که سوپرجام در فوتبال کشورمان در سال ۱۳۸۴ برگزار و پس از ۱۱ سال وقفه مجدداً از سال ۱۳۹۵ پیگیری شد، تاکنون هیچ تیمی همزمان در لیگ برتر و جام‌حذفی قهرمان نشده و در صورت قهرمانی پرسپولیس مسئولان سازمان لیگ تازه به این فکر خواهند افتاد که چه راهکاری برای برگزاری سوپرجام بیندیشند! اتفاقی که با توجه به ادعای حرفه‌ای بودن فوتبال کشورمان تأمل‌برانگیز به نظر می‌رسد!

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/03/11
به نظر خبر ورزشی حتما پرسپولیس نباید قهرمان بشه خخخخخ
پاسخ ها
یوناس حقی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
شما فکر خیلی جاهای دیگه هم نبودین.
از بازی تیم‌های پرسپولیس و سپاهان می ترسید؟؟؟؟
یعنی این 2 تیم هیچ وقت قرار نیست با هم بازی کنن!!!
مساله را حل کنین!!!
مسول تامین امنیت بازی ها کیست؟ چرا جوابگو نیست؟
مگه تیم تراکتور، سپاهان، پرسپولیس، استقلال و... مسول تامین امنیت هستند؟؟؟؟
چرا فرافکنی میکنین!!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1398/03/11
خب قرعه کشی فرمالیته انجام بدین.یعنی برای میزبانی دو تا اسم بنویسین هر دو با اسم پرسپولیس باشه که قطعا میزبان پرسپولیس بشه.
این که مشکل کوچکی هست برای شما.
راحت حل میشه.تجربه این جور مسائل رو داری عوضی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
عوضي تو هستي كه كوري و حقيقت ها رو نمي بيني و توهم زدي
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1398/03/11
پارسال خیلی خوب بود خرج کاپ فقط کرایه یک اسنپ بود حال ولش کن فکر سال دیگه باش
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1398/03/11
بهترین راه حل اینکه طبق برنامه های کشور های اروپایی سوپر جام با تیم فینالیست حذفی دیدار برگزار شود وبه تمام تیم ها نیز کتبا اعلام کنید ،امسال هم این بازی را برگزار نکنید واز سال آینده اقدام کنید ،تابعی تیمها از حسادت خودشان را جر ندهند مثل تیم زردک با مربی چاله میدانیش
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1398/03/11
به حد کافی پرسپولیس جام گرفته دیگه سوپر جام را امسال بی خیال شود اگرنه مربی تیم زردک و تابش خودشون و جر ، می دهند،حق اینکه با تیم فینالیست حذف بازی برگزار بشه چون مربوط به بازی های حذفی بوده است.امسال هم بی خیال این بازی بشوند
پاسخ ها
ضد چرکپولیس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
راست میگه جام کثیف زیاد داره نیاز نداره راستی اینو هم تقدیم چرکپولیس کنید تا نداشته هاشو افزایش بده
پرسپولیسی
Sweden
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
این یارو داره از حسادت خودش رو جر میده. چه لذتی داره که اینها ۴ ساله همه جوره زیر پرسپولیس هستند و حالا حالا خواهند بود. زمین و زمان را به هم دوختند که با هر کلکی برسند به سرورشون نشد که نشد. اون یارو مافیایی اسمش چیه؟ قلعه مرغی و فرناز و زنوز.
محمد
United Arab Emirates
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
سفارش فوری پماد ضد سوختگی واسه دشمنان پرسپولیس قهرمان.خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1398/03/11
همچین میگه شما میرین اصفهان،انگار تو تهران گل وشیرینی نقسیم میکردن بین مردم
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1398/03/11
اخه بدبختا اونوقتی که سپاهان جام میگرفت شما داشتید میسوختید.خوبه همه میگن تیم حکومتی از استقلالیا تا تراکتوریا حق همه تیم ها را خوردید تا جام گرفتید اگه راس میگید چرا امسال تو اسیا حذف شدید.هان سوپر جام باید بین قهرمان جام حذفی و تیم دوم باشه تو یه زمین بیطرف
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
بدبخت حذف شدی ؛جام حذفی هم میخوای ؟!!!!!! رو که نیست
France
15:27 - 1398/03/11
به نظر من بازی رفت و برگشت بزارن بین نائب قهرمان لیگ و نائب قهرمان جام حذفی، برنده شون بیاد با تیم اول لیگ، سوپر جام رو برگزار کنن اونم به صورت تک بازی.
United Arab Emirates
15:58 - 1398/03/11
سپاهان از جام حذفی حذف شده،چطور بیاد بازی سوپر جام انجام بده و جام ببره آقای فتاحی؟!!
پاسخ ها
hm@
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
ازوقتی که تیم منحل شده نفت تهران قهرمان شد اینا یاد سوپرجام افتادن ویازده تا بازیکن برای نفت جور کردن تا به تیمشون جام بدن حالا هم منتظرن یه نفر تقاضای تعویق بازی رو بده جام روبا اسنپ ببرن دم در تیم محبوب فتاحی
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1398/03/12
خب داماش تیم ضعیفی هس با همون بازی کنه تا تیم حکومتی یه جام دیگه بگیره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج