زن اشراف‌زاده‌ای که مجبور شد حق ازدواجش را بخرد!
۸۷۰۴۵۶
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
۸۳۰۴ 
نام کایاتنا، دوشس آلبا، در سال‌های آخر عمرش مرتبا در رسانه‌های اجتماعی دیده می‌شد. برخی او را مسخره می‌کردند: ازدواج پیرزن ۸۵ ساله با مردی که ۲۴ سال از خودش کوچکتر است!
برترین‌ها: نام کایاتنا، دوشس آلبا، در سال‌های آخر عمرش مرتبا در رسانه‌های اجتماعی دیده می‌شد. برخی او را مسخره می‌کردند: ازدواج پیرزن ۸۵ ساله با مردی که ۲۴ سال از خودش کوچکتر است! همه کاملا فراموش کردند که او فقط یک زن جنجالی نیست، او دوست صمیمی ملکه الیزابت هم بود، رقاص فلامینگویی که توانست یکی از زیباترین کاخ‌های مادرید را بازسازی کند، زنی که عاشق شد و همه ثروتش را برای خوشبختی خود نادیده گرفت. در این مطلب بیشتر با دوشس آلبا آشنا می‌شوید.

کودکی و جوانی
 
ماجرای زن اشرافی که مجبور شد حق ازدواجش را بخرد

ماریا دل رزاریو کایاتنا فیتز جیمز استوارت سیلور تنها دختر جاکوبو فیتز جیمز استوارت، دوک هفدهم آلبا و دوست صمیمی پادشاه اسپانیا آلفونسوی هشتم بود. جاکوبو ۴۲ ساله بود که با بانوی ۲۰ ساله ملکه ویکتوریای اسپانیایی ازدواج کرد. آن‌ها بعد از ۶ سال صاحب دختری به نام کایاتنا شدند. دوک آرزو داشت وارث داشته باشد، اما همسرش مبتلا به بیماری سل بود. او حتی برای حفظ دخترشان از بیماری، اجازه نمی‌داد دخترش به او نزدیک شود، بنابراین کایاتنا به سختی مادرش را به یاد می‌آورد. دوشس جوان در سال ۱۹۳۴ درگذشت.
 
ماجرای زن اشرافی که مجبور شد حق ازدواجش را بخرد

وقتی کایاتنا ۱۰ ساله شد، جنگ داخلی اسپانیا آغاز شد. کمونیست‌ها به کاخ لیریا در مادرید حمله و آن را ویران کردند که متعلق به خانواده آن‌ها بود. جاکوبو و دخترش مجبور شدند از اسپانیا فرار کنند. به زودی ژنرال فرانکو به قدرت رسید و از جاکوبو دعوت کرد سفیر بریتانیا باشد.

کایاتنا در جنگ جهانی دوم چند سال در لندن گذراند. او به خوبی بمباران شبانه و فرار به زیرزمین هنگام حملات را به یاد می‌آورد. آب و هوای آنجا را دوست نداشت و آرزو داشت به سرزمین مادری خود برگردد. تنها دوستش شاهزاده جوانی بود که اکنون با نام ملکه الیزابت دوم شناخته می‌شود. آن‌ها سال‌ها بهترین دوست هم بودند.

ماجرای زن اشرافی که مجبور شد حق ازدواجش را بخرد
 
کایاتنا در ۱۶ سالگی برای اولین بار در عمرش عاشق شد. در یکی از سفرهایش به اسپانیا، با گاوبازی به نام په‌په لوئیس واسکوئز آشنا شد. او عاشق کایاتنا شد و حتی وقتی ۱۸ ساله شد از او خواستگاری کرد، اما پدر کایاتنا مخالفت کرد و دخترش را به لندن برگرداند.
 
ازدواج اول، شش فرزند، فلامنکو و پرتره‌ای به دست پیکاسو
 
ماجرای زن اشرافی که مجبور شد حق ازدواجش را بخرد

کایتانا زن زیبایی نبود، اما لب‌های برجسته، مو‌های زیبا و کمر باریکش او را جذاب می‌کرد. کایتانا «لوئیس مارتینز دیریو»، مهندس نجیب زاده اسپانیایی را برای ازدواج انتخاب کرد و پدرش هم او را پذیرفت. این یک ازدواج سنتی نبود. کایتانا و لوئیس عاشق و خوشحال بودند. دوک آلبا حدود ۳۰۰ هزار دلار (معادل ۳.۸ میلیون دلار امروز) هزینه کرد. سال ۱۹۴۷ بود و اروپا، از جمله اسپانیا، با دوران سختی مواجه بود. الیزابت یک ماه بعد ازدواجش را جشن گرفت که باشکوه و هزینه کمتری نسبت به دوشس آلبا برگزار شد. کایتانا ۵ پسر و یک دختر به دنیا آورد. تعداد بچه هایش می‌توانست بیشتر باشد، اما پنج جنین او سقط شدند.
 
ماجرای زن اشرافی که مجبور شد حق ازدواجش را بخرد
 
اگرچه کایتانا همسر و مادر سخت‌کوشی بود، اما یک طوفان واقعی بود. او رقص فلامنکو را دوست داشت و بهتر از هرکسی در اسپانیا می‌رقصید. لوئیس هم از سرگرمی او حمایت می‌کرد. اما وقتی پابلو پیکاسو می خواست پرتره برهنه او را بکشد، لوئیس به شدت مخالفت کرد. 
 
ماجرای زن اشرافی که مجبور شد حق ازدواجش را بخرد
 
کایتانا و لوئیس حدود ۲۶ سال با هم زندگی کردند تا اینکه لوئیس در اثر سرطان خون جان خود را از دست داد. دوشس تا اواخر بیماری اجازه نداد لوئیس متوجه بیماری خود شود.
 
ازدواج با کشیش سابق
 
ماجرای زن اشرافی که مجبور شد حق ازدواجش را بخرد

در سال ۱۹۷۸، دوشس ۵۲ ساله برای دومین بار ازدواج کرد؛ با عیسی آگیره ۴۱ ساله، کشیش که به خاطر ایده‌های سوسیالیستی خود کشیشی را کنار گذاشته بود. این رابطه جدید مورد انتقاد جامعه قرار گرفت، اما، چون کایتانا نجیب زاده اسپانیایی بود با آن موافقت شد. آن‌ها ۲۳ سال با هم زندگی کردند تا اینکه آگیره در اثر سرطان درگذشت.
 
دوشس سعی کرد افسردگی و پیری خود را با جراحی زیبایی درمان کند، اما ظاهر ش بهتر نشد؛ بنابراین کایتانا سعی کرد با پوشیدن لباس‌های عجیب و غریب از پیری فرار کند. حتی فرزندانش رفتار ناشایست او را متهم می‌کردند، اما اسپانیایی‌ها او را دوست داشتند و به خاطر حمایت از سویا و فرهنگ منطقه و همچنین به این خاطر که هنوز در سن ۷۰ سالگی و با وجود پادرد فلامنکو می‌رقصید، به او لقب «دختر واقعی اندلس» دادند.
 
آخرین عشق دوشس
 
ماجرای زن اشرافی که مجبور شد حق ازدواجش را بخرد

آلفونسو دیز که ۳۰ سال دوشس را می‌شناخت، او را از افسردگی نجات داد. او کارمند دولت و ۲۴ سال جوانتر از دوشس بود، اما عاشق کایتانا شد و از او خواستگاری کرد. کایتانا جواب مثبت داد و ناگهان طبقه بالای جامعه علیه او برخاستند. این بار، فرزندان کایتانا بسیار ناراضی بودند: آن‌ها فکر می‌کردند آلفونسو به خاطر ثروت خانوادگی آن‌ها این پیشنهاد را داده است.

رسانه‌های جمعی اغلب مرد جوان را مسخره می‌کردند و به دوشس می‌خندیدند. پادشاه اسپانیا نمی‌خواست این ازدواج را بپذیرد، اما نمی‌توانست مخالفت کند، چون کایتانا یک اشراف زاده بود؛ بنابراین یک شرط داشت!
 
ماجرای زن اشرافی که مجبور شد حق ازدواجش را بخرد
 
کایتانا در سال ۲۰۱۱ همه ثروت خود (حدود ۳.۵ میلیارد دلار) را به فرزندانش داد و با آلفونسو ازدواج کرد. عروس ۸۵ ساله در مراسم ازدواج خود فلامنکو رقصید. شوهر جوان ثابت کرد که به پول دوشس نیاز ندارد و کایتانا را قانع کرد که از صندلی چراخدار استفاده کند تا جراحی دیگری انجام دهد. بعد از جراحی کایتانا دوباره توانست روی پاهای خود راه برود و بعد با شوهر جوانش به ایبیزا رفت و توجه عکاسان را جلب کرد. او همچنان لباس‌های عجیب و رنگارنگ می‌پوشید و می‌گفت احساس جوانی می‌کند و می‌خواهد لباس‌های متناسب با خودش را بپوشد. متاسفانه این ازدواج فقط سه سال طول کشید. کایتانا در سال ۲۰۱۴ به دلیل ذات الریه و گاستروانتریت حاد درگذشت.

نظرتان درباره کایتانا چیست؟ به او حق می‌دهید و از او حمایت می‌کنید یا او را محکوم می‌کنید؟
 
منبع: brightside
الهام مظفری
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Spain
10:07 - 1398/03/13
قضاوت سخته!
اما پیری و کهنسالی اون چیزی نیست که ما تو ایران میبینیم
ضمن اینکه شاد زندگی کردن و انجام کارهایی که دوست داری لزوما منافاتی با عدم شخصیت یا سبکسری نداره
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/03/13
به ما چه که نظر بدیم
دوست داشته اونطوری زندگی کنه
به کسی که ضرری نزده
ببینید با بیشتر مطالبی که میذارید تازه آخرش نظرسنجی هم میذارید چقدر دارید سبک دخالت توی زندگیه مردم رو رواج می دید
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1398/03/13
چرا که نه . اون از تمام زندگی اش استفاده کرده مرحبا به این زن . مرحبا . روحش شاد
France
10:27 - 1398/03/13
ما که اینجا اسیر خرافات وسنتهای بعضاغلطیم و خیلی بااونهاتفاوت فرهنگی داریم نمیتونیم نظر بدیم فقط بایدگفت هرآدمی هرجور دوس داره میتونه زندگی کنه
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/03/13
هر کی خودش رو بهتر از دیگران میشناسه به نظرم بهترین کارها رو کرده
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1398/03/13
واسه من هم که یک مرد هستم و ۳۹ سال دارم سن و سال مهم نیست که با کسی که ازدواج می کنم چند سالش باشه! واسه خیلی ها هم اینطوریه!
خیلی از کسانی که توی خیابون می بینیم هم این چیزها براشون مهم نیست
کاش می شد فریاد زد که جماعت واسه من سن و سال ازدواج مهم نیست!
فقط دوست داریم زندگی کنیم!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
یعنی با پنجاه ساله ازدواج کنی مهم نیس؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
واسه من مهمه ولی به خواست و عقیده شما احترام میزارم هر کس حق داره جوری که دلش میخواد زندگی کنه
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1398/03/13
خوبه که اختیار تمام و کمال زندگیشو داشته و بجز عشق اولش خیلی هم ایده آل زندگی کرده
البته اگر توی ایران همچین اتفاقی بیفته، تا ملت پدرتو درنیارن ولت نمیکنن!
همونطور که درباره میترا استاد قضاوت میکنن...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
ایشون پرستو نبوده مثل بختک هم نیفتاذه رو زندگی زنان دیگه واقعا فرقش را نمیفهمی یا نمیخوای بفهمی؟
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1398/03/13
نکته مهم تو تمام این قضایا این بود که با پول میتونست شادی و انچه که قلبش میخواد رو بخره . تو متن هم اشاره شده به خاطر اشراف زده بودن و پولش میتونسته خیلی قانونای مرسوم زمانش رو دور بزنه. به هر حالمهم اینه که شد بوده بدون به فنا دادن زندگی ادمای دیگه.
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1398/03/13
ای زن هوسران...لبِ گورم شوهر میخواست...یه شوهرم براش داخل قبر میذاشتن...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
خاک بر سرت کنن که ازدواج رو با هوس یکی می دونی
اگه خودت هم چهارتا زن میگرفتی همینو میگفتی ؟
یا اینکه میگفتی سنت پیغمبره؟!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
بی شعور حضرت خدیجه هم 3 بار شوهر کرد. حرف دهنتو بفهم هر کی چند بر شوهر کرد یعنی هوسرانه؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
خوردینش بابااا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
هر کی سه بار ازدواج کنه هوسرانه نه یک زنیا مرد درستکار
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1398/03/13
من بهش حق میدم.هر جور دلش خواسته زندگی کرده.از زندگیش لذت برده.تا زمانی هم که همسرانش زنده بودن بهشون وفادار بوده
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1398/03/13
محکوم؟ محکوم به چی خانم مظفری؟؟؟؟
Turkey
20:14 - 1398/03/13
نظرتان درباره کایتانا چیست؟ فکر کنم همه عمرش در پی پائین تنه بوده و خوب هم توانسته استفاده بکند و عمری را خوش بگذراند. حالا من تائید بکنم یا تگذیب فایده نداره. اصل خودش بود که خوب حال کرد و رفت.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
عزيزم اگه فرصت کردی به روانپزشک و یا احیاناً دامپزشک مراجعه کن
مریض جنسی
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1398/03/14
بهش بیشتر می یاد یه زن هوسباز باشه تا یه زن قوی و مقتدر.
Iran, Islamic Republic of
05:03 - 1398/03/15
به نظر من هر انسانی حق زندگی داره تا روزی که زندس حالا اگه یک مرد بود میگفتن اشکال نداره حتی اگه توسن ۱۱۰سالگی بچه دارهم میشد از یک دختر جوان۲۰ساله چیزی که تو هم جوامع شاهدش هستیم البته جوانع عقب افتاده و نسل سومی که چه عرض کنم نسل دهمی مثل ما و کوردهات های عرب ها والا عرب ها خیلی از ما جلو زدن
این خانوم از نظر من خلاف واقع عمل نکرده و به طور رسمی ازدواج کرده و اینکه بل هوس نبوده و به پای همسرانش تا زمان مرگ بوده از نظر من
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1398/03/15
من بهش حق میدم خودم یه ادم افسردم و شاید نتونم اینجوری باشم و بقیه حق زندگی شاد دارن اینکه من شاد نیستم دلیل نمیشه بخوام همه مثل من زندگی کنن و دربارشون قضاوت نابجا کنم
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1398/03/17
به نظرم کار خوبی کرده تنهایی خیلی بده
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1398/03/18
بە نظر من هم زنی بوده قوی چون برخلاف رسومات عمل کرده،وهمچنین محتاج عشق وگریزان از تنهایی
افرادی که میگن هوسباز بوده این نلدیده گرفتند که این خانم هر بار رسما ازدواج کرده ،هوس باز شامل زنان ومردنی میشه که متاهل هستند اما دارند صیغه میکنند و رابطه پنهانی دارند،خدا روشکر این روزها در کشور ما به وفور پیدا میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج