دین‌محمدی: غل و زنجیر از پای ملی‌پوشان باز شد
۸۷۱۹۷۶
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۵
۶۹۵۸
بازی پنجشنبه‌شب تیم‌ملی ایران مقابل سوریه بسیار امیدوارکننده بود. بعد از اینکه تیم‌ملی همراه با کی‌روش هشت‌سالی را در قالب‌های خاص خودش بازی کرد اما با ویلموتس در دیدار با سوریه چهره متفاوتی داشت تا جایی که هم ما و هم هواداران از این دیدار لذت بردیم.

فرهیختگان: بازی پنجشنبه‌شب تیم‌ملی ایران مقابل سوریه بسیار امیدوارکننده بود. بعد از اینکه تیم‌ملی همراه با کی‌روش هشت‌سالی را در قالب‌های خاص خودش بازی کرد اما با ویلموتس در دیدار با سوریه چهره متفاوتی داشت تا جایی که هم ما و هم هواداران از این دیدار لذت بردیم. با احترام به تلاش‌ها و همه زحماتی که کارلوس کی‌روش از خود به یادگار گذاشت، اما زمان تغییرات فرا رسیده بود و باید فضای تغییر و تحول در تیم‌ملی ایجاد می‌شد.

خیلی زود است بخواهیم درباره حضور ویلموتس و اتفاقاتی که از حضور این مربی در تیم‌ملی می‌گذرد، صحبت کنیم ضمن اینکه اصولا مقایسه‌هایی را که در این مدت کوتاه بین ویلموتس و کی‌روش می‌شود منطقی نمی‌دانم؛ اما با همه این تفاسیر نمی‌توان با سه، چهار جلسه تمرینی تغییرات بزرگی را در تیم‌ملی ایجاد کرد. با این حال به‌نظرم ویلموتس موفق شد غل و زنجیر را از پای ملی‌پوشان باز کند و معتقدم در دیدار با سوریه بازیکنان ایران راحت‌تر توانستند یک فوتبال هجومی را ارائه دهند.

در این دیدار تیم‌ملی بعد از 10 سال موفق شد سوریه را شکست دهد. البته من این سوریه‌ای را که با پنج گل شکست دادیم با سوریه‌ای که در مقدماتی جام‌جهانی یقه‌مان را گرفت یکی نمی‌دانم؛ آن تیم برای صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها یک امتیاز می‌خواست و باید خودش را به آب و آتش می‌زد و از سوی دیگر ملی‌پوشان ایران در بازی برگشت که در تهران با تساوی دو - دو به پایان رسید، از آنجاکه صعودشان قطعی شده بود، تلاش منسجم و مثمرثمری برای پیروزی انجام ندادند. در آن دیدار سوریه برای هر دقیقه مسابقه برنامه داشت و برعکس در این دیدار سوری‌ها هیچ نشانی از تیم آماده آن روز نداشتند و خیلی راحت دست‌های خود را به نشانه تسلیم بالا بردند.

در هر صورت مقابل سوریه یکی از بردهای تاریخی‌مان را به دست آوردیم و این موضوع همراه شد با اولین حضور ویلموتس روی نیمکت تیم‌ملی ایران. از سوی دیگر نباید سوریه را تیم کوچک یا ضعیفی بدانیم؛ شاید این کشور جنگ‌زده باشد اما آنها همیشه نشان داده‌اند تیم جنگنده و دونده‌ای هستند و در دور گذشته جام‌جهانی نیز با شایستگی تا مرحله پلی‌آف مقدماتی جام‌جهانی صعود کردند.

یکی از نکات برجسته این دیدار بازی تهاجمی تیم‌ملی ایران بود؛ چراکه هواداران تیم‌ملی همواره نشان داده‌اند طرفدار بازی تهاجمی هستند و با نتیجه‌ای که به دست آمد به‌نظرم تیم‌ملی همراه با کادر فنی جدیدش قدم اول را محکم برداشت؛ اما بازهم تاکید می‌کنم که این یک شروع برای تیم‌ملی بود و نباید با یک هفته تمرین و دو، سه جلسه کار تاکتیکی، توقع معجزه از ویلموتس داشته باشیم. با این حال ما هم مثل هواداران تیم‌ملی به آینده امیدواریم و ان‌شاءالله که اتفاقات مثبتی برای تیم کشورمان رخ دهد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج