وزیر نیرو: نگفتم ایرانی‌ها روزی یک وعده غذا بخورند
۸۷۳۵۸۹
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
۱۰۵۱۵ 
رضا اردکانیان وزیر نیرو در یادداشتی در روزنامه ایران به جنجال ایجاد شده پیرامون مصاحبه اخیر خود پرداخت.

رضا اردکانیان وزیر نیرو در یادداشتی در روزنامه ایران به جنجال ایجاد شده پیرامون مصاحبه اخیر خود پرداخت.

وزیر نیرو: نگفتم ایرانی‌ها روزی یک وعده غذا بخورند

وی نوشت:

متن انتشار یافته این گفت‌وگو (که کل آن بیش از چند هزار کلمه است و مباحث بسیاری در آن مطرح شده) فقط در 331 کلمه روی خروجی خبرگزاری قرار گرفت و یک عبارت کمتر از 20 کلمه‌ای از آن درباره اشاره‌ای به عادات و رفتار مردم کشور چین، پررنگ شد و به محتوای غالب رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد.

شایسته دیدم به احترام ملت ایران که مفتخرم خادم ایشان هستم و نیز وظیفه پاسخگویی، توضیحاتی در این باره ارائه کنم:

* خرسندم از اینکه در نظام و دولتی خدمت می‌کنم که تا حد ممکن پاسدار آزادی رسانه‌ها بوده است به نحوی که شبکه‌های اجتماعی گسترش فزاینده‌ای یافته‌اند تا دسترسی عمومی به گردش آزاد اطلاعات به حدی برسد که حتی عبارتی چند کلمه‌ای از میان مصاحبه‌ای مفصل نیز از چشم‌ها دور نمی‌ماند و حساسیت عمومی را برمی‌انگیزد.

* من به زیستن در جامعه‌ای که در آن میلیون‌ها شهروند با اذهانی حساس و چشمانی تیزبین کوچک‌ترین کردار مسئولان را زیر نظر دارند، افتخار می‌کنم. زندگی در دنیایی شفاف، حتی اگر فشار رسانه‌ای ناشی از برداشت مردم از یک عبارت کوتاه بسیار سنگین باشد، به نفع همه شهروندان و ایران ماست.

* در آن مصاحبه بیش از هر چیز تلاش کردم توضیح دهم که اگر تاکنون وزارت نیرو نگاه درآمدی به افزایش تعرفه‌های آب و برق داشته (که البته نگاه درآمدی هم نبوده و به علت یارانه‌ای بودن آب و برق، هر افزایش تا قبل از رسیدن به قیمت تمام‌شده، صرفاً کاستن از میزان زیان است و نه کسب درآمد و سود) نگاه جدید ما به اصلاح تعرفه‌ها، افزایش تعرفه به منظور بازدارندگی است. تعرفه بازدارنده یعنی تعرفه‌ای که وضع می‌شود تا مصرف‌کننده کمتر مصرف کند و حتی به قیمت کمتر شدن درآمد تولیدکننده آب و برق (به علت مصرف کمتر مصرف‌کننده) مقدار مصرف کم شود نه اینکه درآمد تولیدکننده افزایش یابد. توضیح دادم تعرفه بازدارنده برای آن است که حدود 25 درصد مصرف‌کنندگان که از الگو بالاتر مصرف می‌کنند تشویق شوند که 10 درصد مصرف‌شان را کاهش دهند.

*برای خبرنگار محترم توضیح دادم که برخی مصرف‌کنندگان خیلی بیشتر از الگو مصرف می‌کنند و گفتم که اگر از مصرف‌کننده پرمصرف، قیمت واقعی دریافت کنیم، هم او عقلانی‌تر مصرف می‌کند و هم می‌توانیم برای اقشار ضعیف آب و برق ارزان‌تر ارائه کنیم. تصریح کردم که «دنبال اصلاح خودمان و پایبندی به اخلاقیات و ایمن کردن جامعه از حیث شیوه‌های مصرف باشیم.» به مقتضای بحث رایج این روزهای جامعه درباره تحریم‌ها گفتم «تحریم روی جامعه‌ای اثر می‌گذارد که آلوده به بدمصرفی باشد.اگر جامعه‌ای آلوده به بدمصرفی و بیمار نباشد، تحریم کنند چه اتفاقی می‌افتد؟ ...وقتی وابستگی‌مان به نفت کمتر شود یعنی کارآیی‌مان را بالا برده‌ایم، یعنی تولیدمان را بالا برده‌ایم یعنی میزان کار و بهره‌وری را افزایش داده‌ایم.» موضوع بدمصرف بودن جامعه ایران اولاً با توجه به اینکه همه ایرانیان پرمصرف نیستند و برخی مصرف‌کنندگان خارج از الگو مصرف می‌کنند را طرح کردم و در ضمن بر ضرورت کاستن از وابستگی به نفت تأکید نمودم.

* به‌واقع به بدمصرف بودن جامعه و اقتصاد ایران اعتقاد دارم. ما در مصرف بنزین، آب، برق، گاز و مواد غذایی بدمصرف هستیم. شهرهایی با آلودگی هوا، انبوه نان خشک، سطل‌های زباله مملو از مواد غذایی هدر شده و شدت بالای مصرف انرژی در این کشور نشانه بدمصرفی است. بدیهی است مردم تنها مقصر بدمصرفی نیستند. ساختارهای صنعتی، شهرسازی، کشاورزی و آب و انرژی ما به اندازه کافی کارآمد نیست، اما به‌ واقع اخلاق و عادات رفتاری نادرست ما هم در بدمصرفی سهیم است.

* آن یک عبارت درباره غذا خوردن مردم چین نباید سبب شود ایده اصلی بدمصرفی جامعه و اقتصاد در ایران امروز را به فراموشی بسپاریم. از مردم تشکر می‌کنم که آنقدر به سخنم حساسیت نشان دادند تا برای روشن شدن مسأله در اینجا مقصودم را با صراحت بیشتری تشریح کنم و حتی فرصت مجددی برای گفت‌وگو درباره آن دست دهد، اما از همین مردم هشیار تقاضا می‌کنم از کنار ایده بدمصرفی جامعه ایرانی و ضرورت مطالبه برای اصلاح آن به سادگی عبور نکنند.

* عبارتی که درباره چین بیان کردم اولاً بدان معنا نبود که ایرانیان باید یک وعده غذا بخورند، بلکه معنایی نمادین داشت و تأکید بر سختکوشی و ظرفیت تحمل جامعه چینی برای رسیدن به اهداف متعالی‌تر را بیان می‌کرد. ثانیاً کم‌اهمیت جلوه دادن سایر ابعاد سیاست‌های دولت و جامعه چین برای توسعه را نیز مدنظر نداشتم. ثالثاً، در عرصه‌ای بی‌ارتباط با حوزه فعالیت تخصصی خودم سخن نمی‌گفتم، بلکه بحث کاملاً در ارتباط با مسأله مصرف آب و انرژی بود.

* مثالی را ذکر کردم که ماهیت رویکرد من به بدمصرفی را نشان می‌داد و اتفاقاً نگاه انتقادی آن مثال هم متوجه مسئولان بود. برای ایشان گفتم من در سفری که به یکی از شهرهای گرمسیری داشتم، در پاویون فرودگاه، دفتر مقامات استانی و حتی دفتر مدیر شرکت تابعه وزارت نیرو، در حالی که دمای محیط در آن زمان 35-34 درجه بود و دمای آسایش هم 25-24 است، بدون استثنا دمای کولر گازی تمام ساختمان‌ها روی 16 و 17 درجه تنظیم شده بود. این یعنی وضع‌ مدیریت مصرف خیلی نامناسب است و خیلی بدعادت و بدمصرف شده‌ایم. آن عبارت درباره چین بر بستر چنین بحثی و در حد چند کلمه ذکر شده و نه تنها نکته محوری و پیام مصاحبه نبوده، بلکه حاشیه‌ای‌ترین نکته مصاحبه به‌شمار می‌رود.

* بازتاب زیاد چند کلمه از یک مصاحبه چند هزار کلمه‌ای، واقعیت جامعه رسانه‌ای و شبکه‌ای شده، میزان حساسیت مردم و تحت نظارت بودن مسئولان و ضرورت در نهایت دقت سخن گفتن را یادآور شد. دنیای رسانه‌های امروز بسیار حساس و پرغوغاست و باید هر مسئولی با ملاحظه بسیار و با احساس مسئولیت فراوان در قبال افکار عمومی و اعتماد جامعه سخن بگوید. در ضمن، از خبرگزاری وزین ایلنا هم خواسته‌ام که متن دقیق و کامل مصاحبه را منتشر کنند تا ماهیت واقعیت آنچه در آن مصاحبه مدنظر بوده است، برای افکار عمومی آشکار شود. همه منتقدان را به دقیق خواندن متن کامل آن مصاحبه دعوت می‌کنم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 76
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1398/03/22
اول اينکه ماله نکش دوم اينکه اوني که بايد ميگفتي رو گفتي حالا همه نفهميدن باز تو ميفهي سوم اينکه بنزين مصرفش بالاست چون خودروهاي ما مال 30 سال پيش هست که باز دست شما مديران هست توليدش آب و برق اگه ميگي بالاست پرت داره واسه اينکه سيستم لوله هاي و اب و انتقال برق ما مال 50 سال پيش هست و هيچ به روز رساني نشده و پرت داره سطل زباله پر هست واسه برنج ايراني پاکستاني قاطي ميکنيد ميدين مردم نان خشک زياده چون آرد و نان درست نميدين مردم بازم بگم برات
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
ایرانیها مصرف گرا و بریز بپاشند ولی اینو تو نباید بگی که جناح ات فرهنگ لیبرالی رو رواج میده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
اینها هیچ وقت نشده از مردم بابت حرفها و کارهاشون یه عذرخواهی ساده کنند ..همش از جایگاه طلبکار با مردم حرف میزنند .بگو این همه برای توجیه حرفهات گفتی یک جمله مردم عذر میخواهم توش بود؟ اینها کین دیگه انگار مردم بهشون بدهکارند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
دیگه گندت زدی عزیزم ماله کشیدن فایده نداره مردم خر فرض نکن
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1398/03/22
حرف اضافی نزن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
یه وری میزنن بعد میزنن زیرش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
حرف نه ی چیز دیگه
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1398/03/22
بله که خوشحالی همچین شغلی داری،،خودتو خانوادتم ک در رفاه هستن،،حالا ک حرفشو زدی میزنی زیرش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
داداش جون وزارت شغل نیست سواد نداری حرف نزن!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
تا نوه نتیجه هات هم خوشحال خواهندبود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
میدونی وزیر شغل قبلیش چی بوده؟
یه جستجو تو اینترنت بزن
چهارتا بی سواد مثل تو نخبه ها رو فراری میدن
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1398/03/22
حالا که از بد مصرفي و مشکل ما مردم گفتي يه کم از اختلاس هاي مديران وزرا دامادشون دختراشون رانت هايي که دارن واردات قاچاق بچه هاي وزيران وام هايي که ميگيرن مديران بانکي دزد رييس بانک مرکزي بي کفايت حالا که به گفتن از بي لياقتي مديران ارز گرفتن ها فروختن بازار ازاد کاخ هاي وزرا اينا رو هم با چيني ها که سالها کار کردي مديراشون و اينکه با اختلاس گراشون چي کار ميکنند نگفتي فقط خوراکشون رو گفتي اينکه اونا چطور دارن ميشن اقتصاد اول دنيا و ما و مديرامون
Germany
08:10 - 1398/03/22
بعد از چند روز ! سر خط خبرها بودی در جهان ، حال کردی ؟
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1398/03/22
درود.به وزیر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
وزززززیییییییییییییییییییییررررررررررررررررررررر کامنتهارو دقت باخ
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1398/03/22
آقای وزیر کاش برای مردم توضیح داده بودند که فرزندانشون الان کجا زندگی می کنند ؟؟؟؟ چرا همه فرزندانشون خارج از کشور هستند ؟؟؟ برای اونها هم این نسخه مسخره رو تجویز کردند ؟؟؟
پاسخ ها
پویا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
اینها اسرار مگو هستن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
واسه اینکه یه مملکتی ساخن که بچ ه های خودشون هم دوام نمی ارن. بخدا چاره داشتن خودشون هم می رفتن
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1398/03/22
اول هر ... میخوان میکنند بعد میگن ما نگفتیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
آره برانکوام تازگیا این روشو یاد گرفته
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1398/03/22
ای کاش مدیران محترم دولتی بالاخص دولت روحانی وجنابعالی بجای نگاه کردن به مصرف چینی‌ها یک نگاهی هم به روش مدیریت و حساس بودن به اختلاس و ارتشا می انداختند .و از کشور دارای چینی‌ها درس یاد می گرفتند.مشکل مملکت ما نه منابع است نه مصرف مشکل مدیریت نا کار آمد است.
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1398/03/22
... پای حرفت وایسا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
حالا داره عذرخواهی می کنه، شما کوتاه بپوش این دفعه رو
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1398/03/22
مفتخرید که سر مردم را کلاه گذاشتید و روحانی و وزرا نالایق تا چند نسل از بیت المال را خوردید دودش تو چشم قشر ضعیف رفت .درسته روزی یه وعده هم برا یه کارگر با این اوضاع گرانی میسر نیست .خدا لعنتشون کنه
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1398/03/22
اقا ديگه ماست مال فايده نداره اصل تفکر نادرست وفکر مريض شما رو شده رو بمير!!!!!
-
08:20 - 1398/03/22
آقای وزیر چینی ها را الگو قرار دهید تا اول مهمانی های مجلل و ریخت و پاش های در وزادت نیرو را بگیرید.
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1398/03/22
از درامد نفت و جایگزین برای اون و تولید و چرخه سالم عاجز شدین گیر دادین به مصرف مردم؟! شما اگه میخوای برق صادر کنی چرا به مصرف مردم گیر میدی؟! در صمن امریکا خودش علاوه بر تولید و تکنولوژی بالا مصرف کننده بزرگی هم هست!
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1398/03/22
تو خادم ما هستی !!؟ واقعا واسه خودم متاسفم .....از سفرهای مردم و فشاری که روی هم ما هست معلوم حرفاتون چقدر صادقانه است .
خدا ازتون نگذره که آرزوهای همه جوان ها رو بردین زیر خاک.....
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1398/03/22
راستي از نرخ تورم چين با ايران هم گفتي کيفيت و صنعت خودرو چيني ها با ايراني ها هم گفتين که با وزيران و مديران مثل شما داره اداره ميشه چه خبر از مديران بحران ما و با چيني ها گفتي تو چين شب ميخوابي صبح بيدار ميش ميبني قيمت همه چي چند برابر شده گفتي پياز اينجا ميشه 12 هزار تومان خرما گير نمياد يه هو ولي تو چين اينجوري نيستا
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1398/03/22
غلط کردم را برای این موقع گذاشتن
Germany
08:38 - 1398/03/22
...انوقت خودت چند وعده میخوری چند تا مثل تو باشه نتیجه همین میشه
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1398/03/22
راست میگی مایه وعده غذا بخوریم تا ۵ وعدتوباخونوادت کامل بخوری
Israel
08:42 - 1398/03/22
بد مصرفی یعنی اختلاس .بدمصرفی یعنی بالا کشیدن اندک سرمایه مردم توسط موسسات .بدمصرفی یعنی هزینه کردن ازجیب مردم بدمصرفی یعنی مدیریت ناکارامد در اداره امور .بدمصرفی یعنی وگداری بنگاههای سود ده دولتی به قیمت اندک به بعضی افراد نورچشمی .ملت ایران بدمصرف نیستند .این ملت حسرت همه چیز به دلشان مونده حتی یک وعده غذای خوب .یه الونک کوچیک که سر پناهش باشد ترا خدا کمی انصاف داشته باشید .وهرجا چرخ مدیریتتان لنگ میزند ملت را مقصر جلوه ندهید .قطعا روزی خواهد رسید که درپیشگاه عدل الهی باید پاسخگوی رفتار وکردارتان باشید
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1398/03/22
مفهومو رسوندی!
بی عرضگی شماها باعث شده توقع بیجا از ملت داشته باشید!
در رابطه با چیزهائی که به نفع تونه مثل پرداخت حقوق کم، دادن امکانات، گرانیها و هزاران چیزه دیگه ایران رو با بورکینافاسو، افغانستان و... مقایسه می کنید! ولی در مورد به ضررتونه مثل مصارف و... ایران رو با اروپا و آمریکا مقایسه می کنید!
در مجموع شماها مدیر مقایسه ای هستید تا مدیران کاربردی!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
عالی نوشتی دوست عزیز. اینا سوبسیدهای میلیونی رو برداشتن و با منت ماهی ۴۵ هزار تومن به مردم بدبخت میدن باز میخوان جیب ملتو خالی کنن. شهرداری طرح زوج و فردو میخواد برداره که با این کارش ماشینهای مردم هم توسط پلیس جریمه میشه هم شهرداری
آقای اردکانیان شما حرفتو زدی و حالا که واکنش مردمو دیدی ماله برداشتی و میخوای ماله بکشی رو چرندیاتت. وای خدا ما چقد بدبختیم که از تموم بدیهای ممکن بدترینهاش باید نصیبمون بشه
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1398/03/22
لطفا هر وقت خواستید کشور ما رو با کشور دیگر یا مردم ما رو با مردم کشورهای دیگر از هر لحاظ مقایسه کنید همه جنبه ها را در نظر بگیرید. قضاوت نکنید.
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/03/22
سرانه ی مصرف برنج در دنیا ۱۲ کیلوست ولی ما ایرانی ها ۲۶ کیلو مصرف سرانه داریم ما به اندازه ی تمام خاورمیانه روغن و شکر مصرف می کنیم سرانه ی مصرف شیر در اروپا ۳۰۰ کیلوست ولی در ایران حدود ۱۰۰ کیلوست ما ایرانی ها تقریبا هرروز گوشت قرمز می خوریم در حالی که میزان مجاز آن دوبار در هفته و به اندازه ی یک قوطی کبریت است سرانه ی مصرف روغن زیتون در اروپا ۱۱ کیلو است در ایران ۵۰۰ گرم است البته آمار سرطان در اروپا از ایران بالاتر است بهترین کشور آرام اروپا که همه ی مردمش مرفه هستند فنلاند است اما آمار خودکشی در آن بسیار بالاست....
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1398/03/22
اینافکرمیکنن حیلی زرنگن خودشون این حرفهای مسخره رومیزنن بعدزمینه سازی کارهای دیگه انجام بدن یاحواس ملت پرت کنن وبعدش خانوادههاشون باپول مملکت توخارج دارن عشق وحال میکنن ایناوطن فروشن وگرنه چراایران وول کردن رفتن وطن اولشون شده اروپاغرب
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1398/03/22
خخخخخخخخخخخ
اخه فوکولی تو‌مگه مسعول غذای مردم هستی
تو بهتره کم کردن وزن را به خانواده خود آموزش دهید آن گونه که مشاهده شده وضع جالبی ندارند.
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1398/03/22
آقای به اصطلاح وزیر نیرو که فکر خودت و مردم رو مسخره میکنی.این مردم با شعور و همه چیز را می‌فهمند .بجای اراجیف بفکر مردم باشید .اگر کسی مصرف برق زیاد هست امسالی مثل خودت هستند که در کاخ زندگی میکنند امسال ما در یک منزل فوقش دو اطاق خواب زندگی میکنند و مصرف برق ما اگر بعضی ها کولر داشته باشند در تابستان کم بیشتر از زمستان هست .مثل اینکه به کشور عراق سفر نکردید مشاهده کنید چقدر برق ایران را مجانی دارن استفاده میکنند و چقدر هدر میدن.مردم ما قانع هستند.وک هم میخورن و بچه هاشون در ایران تحصیل کرده اند.زیادی حرف نزن و سرایت بنشین بفکر مردم کشورت باش.
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1398/03/22
همان حرف چندکلمه ای را آیا شما وخانواده شما هم اجرا می کند
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1398/03/22
همان حرف چندکلمه ای را آیا شما وخانواده شما هم اجرا می کند
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1398/03/22
همان حرف چندکلمه ای را آیا شما وخانواده شما هم اجرا می کند
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1398/03/22
آقای وزیر اگر با این پولی که بابت آب و برق از مردم دریافت می کنید هنوز ضرر می کنید بدانید که مشکل در بهره وری پایین و بوروکراسی زیاد و حقوق بالای مدیران شما است وگرنه با سوخت تقریبا رایگانی که دریافت می کنید چقدر هزینه تولید برق است. آب هم که نعمت خدادادی است و هزینه چندانی برای توزیع نباید باشد.
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1398/03/22
الان که شما وخونوادتون از تمامی امکانات یه زندگیه مرفع برخوردار هستید. بریزو بپاش ندارید. سفرهای خارجه وسفرهای داخلی وهزینه های خودتون وخونوادتون منطبق با الگو مصرفه. حرف نمیزدی بهتر بود. الان فقط برو بمیر که مردن شماها آرزوی مردمه
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1398/03/22
اینهم یک نوعی دیگر از تبلیغ شما 10تا 20درصد کمتر مصرف کنید ما 40تا 50در صد هر ماه تعرفه ها را افزایش میدهیم .و در واقعیت هم همینطور است چرا که هر روز از مصرف ها کم میشود ولی هر ما فيش حامل ها نجومی بالا تر میرود و یک نمونه جالب در شهر ما قم هر چقدر پول اب بشود دقیقا همانقدر هم پول دفع فاضلاب شهری میگیرند.
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1398/03/22
برو کارتو درست انجام بده با غذای مرد م چکار داری
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1398/03/22
شما بجای تصمبم برای ملت کمتر پول بجیب مبارک بزنین نمیخواد برای ما دلسوزی کنین که بعدش اینجوری ... بیفتین
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1398/03/22
ای وزیر نیرو ای سرورم ای گرسنه خواب ماهم به تولبیک می گوییم
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1398/03/22
بروادامه بده.مامیگیم نگفتی هرکیوهم دیدی بگونگفتم!
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1398/03/22
بله بله.شما محیت دارین.به قول رامبد اونوره ابی ما ایرانیا شما رو خیلی دوست میداریم
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1398/03/22
چینی ها اگه با ی وعده سیر میشن از اونطرف اختلاسگر رو هم میندازن دریا! محض اطلاع فقط حرف مفت میزنید
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/03/22
نکته جالبش اینه که همه مسئولان خادم همه مردم هستند ولی چرا نوکرها از مردم یا اربابان پولدارتر و مرفه تر هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
عوام‌فریبی با کلماتی مثل خادم ملت، نوکر مردم و... سالهاست که باب شده. بابا ملت نوکر نمیخوان، خادم نمیخوان.
پویا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
این حرفا یه مشت زبون بازی ایناست
خادم کو نوکر کو
اینا ظالمن
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1398/03/22
راست میگه بچه هاش اروپا هستن .خودشم تحصیل کرده اروپا . آنوقت واسه ما نسخه میپیچه. آخه خوشحال حقوق 80 درصد مردم ایران ماهی 150 دلار در ماهه
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1398/03/22
من نمیدونم چرا مسئولین ماروبامردم چین مقایسه می کنند ولی اینودرنظرنمیگیرن که مسئولین چین بامردمش متحد هستندومردم به آنها اعتماددارن نه ابنکه مثل کشورما مردم له میشه ومسیولینش اختلاس می کنن پس انتظارنداشته باشن فقط مردم ریاضت بکشن
United Arab Emirates
10:49 - 1398/03/22
آقا شما آبروی هرچه وزیر و مسئول بود ریختید .درود برشما
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/03/22
بمیر با دیگه گفته همه ناراحتیم از اون روز تا حالا هیچی نخوردیم بهمون بر خورده
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1398/03/22
بقول شما پس مردم یعنی اینهمه در رفاهند که اینقدر دارن مصرف می کنند! ختماً خوشی زده زیر دلشون و شما مسئولان و مدیران نالایق رو اینهمه به زحمت انداختن! جگر قورباغه براتون کبابه!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1398/03/22
دیوار هاشا خیلی ..... خودت یه وعده بخور خرف زیادی میزنی ...
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1398/03/22
چه وزیر نادان وبی خردی ،این بیچاره ی بی سواد چه جوری شده وزیر حتی حرف زدن هم بلدنیست
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1398/03/22
وفقط روزی دوبار با نون پیازی اشکنه ای دوپیازه سیب زمینی بخورن
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1398/03/22
آهان الان که نوبت خودت شد که یه وعده غذا بخوری زدی زیرش
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1398/03/22
اقای.رضایی درست گفته ضمن اینکه شرایط اقلیمی ایران را این اقایان یادشان رفته
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/03/22
خودت و بالا دستیت حرف نزنین بهتر است ، از خدا بی خبرها .
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1398/03/22
شهردار بازنشسته مشهد که اصلاح طلب بود بعد از بازنشستگی سریع معاون وزیر نیرو شد همشون اوباش هستند متاسفانه کسی به کسی نیست چرا یک جوان تحصیل کرده بیکار جذب نمی کنند همش پیری ها در رأس باشند
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/03/22
اون بندش که از مردم بابت حساسیت نشون دادن به حرفاش تشکر میکنه باحاله
بنده خدا میدونه چندین میلیون فحش نثارش شده
Iran, Islamic Republic of
22:50 - 1398/03/28
به زودی به آنجا هم میرسیم خیالت راحت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج