قربانی: حقایق را به استراماچونی بگویید
۸۷۴۸۰۲
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
۸۰۳۰
کاپیتان اسبق استقلال گفت: فکر نمی‌کنم تا به حال مربی‌ای با این دقت و با مذاکرات منسجم به استقلال آمده باشد.

خبرورزشی: پیروز قربانی از اینکه استقلال توانست با استراماچونی توافق کند تا فصل بعد تیم را در دست بگیرد ابراز خوشحالی می‌کرد. کاپیتان اسبق استقلال به خبرورزشی گفت: پروسه انتخاب این سرمربی خیلی خوب بوده و به موقع هم انجام شده است.

* انتخاب سرمربی جدید کمی دیر اتفاق نیفتاد؟

نه! اتفاقاً معتقدم به موقع بود و از حالا تا شروع فصل زمان لازم برای جا افتادن در باشگاه و کنار تیم وجود دارد. باشگاه داشت سرمربی استخدام می‌کرد و نمی‌خواست یک گوشی موبایل بخرد که دو ساعته کارهایش را انجام بدهد. استقلال میلیون‌ها هوادار دارد و برای انتخاب سرمربی اش باید همه جوانب امر در نظر گرفته می‌شد.

* فرصت لازم برای ساختن تیم در اختیارش هست؟

او ظرف ۶، ۷ هفته‌ای که تا شروع رقابت‌ها زمان باقی مانده، می‌تواند همه نفرات تیم را شناخته و به توانایی‌های‌شان پی ببرد. در ادامه هم می‌تواند با تدارک ۵، ۶ بازی دوستانه متوجه شود کدام یک از بچه‌های تیم در پست خودشان بهتر هستند. من که فکر می‌کنم استراماچونی خیلی به موقع و حرفه‌ای آمد.

* منظور از حرفه‌ای چیست؟

فکر نمی‌کنم تا به حال مربی‌ای با این دقت و با مذاکرات منسجم به استقلال آمده باشد. باید به کادر مدیریتی باشگاه تبریک گفت که برای این منظور از طریق درست وارد عمل شدند و توانستند خیلی باکلاس و قانونی استراماچونی را به خدمت بگیرند.

* حالا باید چه کرد؟

طبیعی است باید برای جذب نفرات مد نظر کادر فنی اقدام شود. بازیکنانی که تمدیدی هستند را صدا کنند و کار را زودتر دست بگیرند تا تمرینات درست و به موقع شروع شود.

* استقلال با بهترین خط دفاعی در فصل گذشته می‌تواند خیال استراماچونی را راحت کند؟

به نظر من اینکه یک تیم کم گل می‌خورد حُسن نیست. تیمی درست عمل می‌کند که تفاضل گلش بالاست. یعنی هم خوب گل می‌زند و هم کم گل می‌خورد.

* اما استقلال بهترین تفاضل گل را داشت!

برای همین می‌گویم که استراماچونی به موقع آمده است. او می‌تواند با داشتن چند بازی تدارکاتی و بدنسازی مناسب یا اردوی خارج از تهران تیمش را به بهترین وضع آماده کند.

* مهمترین کار استراماچونی چیست؟

به نظرم باید ببیند چرا استقلال با بهترین تفاضل گل نتوانسته قهرمان شود؟ چرا استقلال در مصاف با تیم‌های صدر جدولی به مشکل برمی‌خورد؟ ببیند چرا استقلال بعد از دریافت گل به لاک ترس فرو می‌رود و نمی‌تواند جبران کند؟ چرا فصل قبل استقلال این همه بازیکن آسیب دیده داشت و مسائلی از این دست.

* او گفته درباره استقلال تحقیق کاملی داشته؛ فکر می‌کنید این اوضاع را می‌داند؟

قطعاً متوجه برخی مسائل شده است ولی باز هم باید مشاوران باشگاه همه این مسائل را به او انتقال بدهند. این به استراماچونی کمک می‌کند که زودتر به اهدافش برسد.

* کمیته فنی در این باره می‌تواند استراماچونی را کمک کند؟

اتفاقاً معتقدم کمیته فنی وضعیت را بدتر می‌کند. با همه احترامی که برای اعضای محترم این کمیته قائل هستم ولی اینکه آن‌ها درباره مسائل باشگاهی حرف بزنند که مدیرعامل و معاون دارد باعث چند صدایی شدن باشگاه می‌شود و این به تیم ضربه می‌زند. حتی من شنیدم یکی از معاونان باشگاه در امر یارگیری کمک می‌کند که هیچ اشکالی ندارد و قطعاً مشاورانی دارند که از طریق آن‌ها بازیکنان را شناسایی می‌کنند.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1398/03/25
تا دیروز از وضعیت باشگاه شاکی بود حالا داره پاچه خواری میکنه
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1398/03/25
پاچه خوار کثيف
حيف از تاج
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج