تحقیقات نوکیا، اریکسون و اپراتور کره‌ای در مورد ۶G
۸۷۵۴۹۶
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
۳۷۰۲
اپراتور مخابراتی کره ای اس کی تله کام و دو شرکت نوکیا و اریکسون تحقیقات خود در زمینه استاندارد مخابراتی نسل ششم را آغاز کرده اند.

خبرگزاری مهر: در شرایطی که استاندارد مخابراتی نسل پنجم تلفن همراه هنوز در بسیاری از کشورها عملیاتی نشده، کره‌ای ها با همکاری نوکیا و اریکسون در حال بررسی نیازمندی‌های راه اندازی نسل بعدی شبکه‌های ارتباطی همراه هستند.

در همین راستا SK Teleco، تفاهم نامه‌ای را با نوکیا و اریکسون برای آغاز بررسی‌های مشترک سه جانبه به امضا رسانده است. در بیانیه SK Telecom در این مورد آمده است: همکاری میان سه شرکت برای پیشبرد فناوری و استاندارد شبکه‌های نسل ششم که هنوز به درستی تعریف نشده است، بسیار مهم است.

اپراتور کره‌ای همچنین اعلام کرده برای ارتقای شبکه‌های نسل پنجم با شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات مخابراتی همکاری خواهد کرد. از جمله موضوعات تحقیقاتی این سه شرکت می‌توان به نحوه استفاده از هوش مصنوعی، خدمات چندرسانه ای و غیره در شبکه‌های نسل ششم اشاره کرد. اریکسون، نوکیا و سامسونگ سه شرکت تأمین کننده تجهیزات شبکه‌های نسل پنجم SK Telecom محسوب می‌شوند.

شبکه مخابراتی نسل پنجم کره یک ماه بعد از راه اندازی ۲۶۰ هزار مشترک دارد و امید می‌رود به زودی به رکورد یک میلیون نفر دست یابد. راه اندازی دفاتر کاری هوشمند با استفاده از این فناوری در دستور کار مقامات کره‌ای قرار دارد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج