مقتدی صدر برای عبدالمهدی ضرب‌الاجل تعیین کرد
۸۷۵۸۶۲
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
۵۶۱۶ 
رهبر جریان صدر و فراکسیون سائرون در پارلمان عراق از فراکسیون‌های سیاسی خواست نخست وزیر را تحت فشار قرار دهند، تا ترکیب دولت را ظرف ۱۰ روز کامل کند. وی هشدار داد، در صورت عدم تعیین تکلیف پست‌های خالی در دولت، حامیانش موضع جدیدی را اتخاذ می‌کنند.

ایسنا نوشت: رهبر جریان صدر و فراکسیون سائرون در پارلمان عراق از فراکسیون‌های سیاسی خواست نخست وزیر را تحت فشار قرار دهند، تا ترکیب دولت را ظرف ۱۰ روز کامل کند. وی هشدار داد، در صورت عدم تعیین تکلیف پست‌های خالی در دولت، حامیانش موضع جدیدی را اتخاذ می‌کنند.

به گزارش سومریه نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر و فراکسیون سائرون در پارلمان عراق که بزرگترین فراکسیون را در اختیار دارد و حامیان خود را برای اعتراضات مردمی علیه دولت‌های سابق بسیج کرده بود، گفت، این اقدام ممکن است علیه عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور نیز رخ دهد.

صدر در پیامی که دفترش آن را منتشر کرد، خطاب به فراکسیون‌های سیاسی آورده است: شما باید نخست وزیر را مکلف کنید تنها ظرف ۱۰ روز دولت را به طور کامل تشکیل دهد. وی در ادامه افزود: در غیر این صورت تظاهرات دیگری خواهیم کرد و شما از مواضع ما آگاه هستید.

در انتخابات پارلمانی عراق در سال ۲۰۱۸ فراکسیون سائرون بیشتر آرا را کسب و در مرتبه نخست قرار گرفت و خواستار نامزد شدن افراد مستقل برای پست‌های وزارتی شد که همچنان به دلیل اختلافات موجود میان احزاب قدرتمند بدون وزیر باقی مانده‌اند.

عبدالمهدی دوره نخست وزیری خود را ماه اکتبر آغاز کرد اما برای وزارت کشور و دفاع هنوز وزیری انتخاب نکرده است.

پیش از این هم صدر ده‌ها هزار تن از حامیان خود را برای اعتراض به سیاست‌های دولت و فساد بسیج کرده بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Czech Republic
05:25 - 1398/03/29
دمش گرم مرد با درایت و روشنیه .جلو افراطی ها را گرفته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج