افاضلی: برانکو پیشنهادات بهتری از الاهلی داشت
۸۷۵۹۰۸
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
۶۵۹۲ 
هومن افاضلی می‌گوید برانکو ایوانکوویچ از کشورهای چین، ازبکستان، کره جنوبی و مصر پیشنهاد داشت ولی به خاطر پرسپولیس به این پیشنهادات پاسخ منفی داد.

خبرگزاری مهر: هومن افاضلی که از دوستان نزدیک برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق پرسپولیس است، درباره جدایی این مربی و امضای قرارداد با الاهلی عربستان گفت: باشگاه پرسپولیس تعهداتی داشت که باید مطالبات برانکو پرداخت می شد. پرسپولیس تازه مطالبات فصل گذشته برانکو را جور کرده است. هیچکس هم رایگان و مفتی برای یک نفر دیگر کار نمی کند. فرض بر اینکه پرسپولیس این پول را هم کامل فراهم کند، نباید با چمدان یا گونی به مربی پول داد که خودش آنرا به حساب بریزد.

وی ادامه داد: صرفنظر از این مسائل، باشگاهی که زیر فشار پول سرمربی اش را جور کند، دیگر نمی تواند به بازیکن، کادر پزشکی یا تدارکات تیم پرداختی داشته باشد و این خودش برای سرمربی معضل می شود. اگر بخواهیم از دید حرفه ای هم نگاه کنیم برانکو چهار سال در پرسپولیس بود و سه قهرمانی لیگ را به دست آورد. اکثر مربیان بزرگ هم سه یا چهار سال در یک تیم کار می کنند.

مربی پیشین تیم ملی ایران یادآور شد: برانکو از تبصره ای برای فسخ قراردادش استفاده کرده است که قانون فیفا است. فیفا می گوید اگر سرمربی سه ماه پولش را نگیرد، می تواند قراردادش را فسخ کند.

افاضلی درباره اینکه مسئولان باشگاه پرسپولیس و هواداران این تیم با اقدام برانکو شوکه شدند، تاکید کرد: شوکه شدند چون خودشان را آماده نکرده بودند. برانکو مربی ای بود که با سخت ترین شرایط کار کرد و صدایش هم در نیامد. فکر می کردند خبری نیست و برانکو با این وضعیت ادامه می دهد. در هر تیمی پول ندهند، همین اتفاق رخ می دهد. ظاهراً در ایران هر مدیری که پول ندهد، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. باید یاد بگیریم به تعهداتمان عمل کنیم.

وی در ادامه به پیشنهادات دیگر برانکو در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: چیزی که خودم شاهدش بودم، مذاکره تیم هایی از قطر، کره جنوبی و چین با برانکو ایوانکوویچ بود. حتی او از الاتفاق عربستان و یک تیم مصری هم در این مدت پیشنهاد داشت ولی به خاطر پرسپولیس از این پشنهاداتِ وسوسه کننده گذشت.

برانکو در این سال ها پیشنهادات و فرصت های بهتری هم نسبت به الاهلی داشت و حتی وقتی ۸ ماه پول نگرفت، به این پیشنهادات پاسخ مثبت نداد. اینکه هواداران از جدایی اش گلایه می کنند، به خاطر این است که احساسی هستند. اگر به همان تماشاگران در موقعیت شغلی خودشان پیشنهاد بهتری با حقوق و مزایای بالاتر برسد، قطعاً آنرا قبول می کنند.

افاضلی در پایان در پاسخ به این سئوال که پیش بینی اش از شرایط پرسپولیس بعد از جدایی برانکو چیست؟ گفت: فقط خدا می داند چه اتفاقی می افتد. جمع کردن این تیم کار سختی است. پرسپولیس سه دوره قهرمان شده و از نظر انگیزشی در سطح پایینی است. منابع مالی هم که محدود است. باید دید چه اتفاقاتی رخ می دهد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط