«نزار زکا» لبنان را به مقصد آمریکا ترک کرد
۸۷۵۹۳۳
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
۴۹۶۶ 
طبق گزارش یک رسانه لبنانی، «نزار زکا» شهروند لبنانی- آمریکایی که هفته گذشته توسط ایران آزاد شده بود، صبح امروز بیروت را به مقصد آمریکا ترک کرده است.

خبرگزاری فارس: گزارش یک رسانه لبنانی حاکی از آن است که «نزار زکا» یک هفته بعد از آنکه قوه قضائیه ایران با درخواست آزادی این متهم امنیتی از زندان موافقت کرد، امروز (سه‌شنبه) لبنان را به مقصد آمریکا ترک کرده است.

به نوشته پایگاه لبنانی «دیلی استار»، دفتر زکا در بیانیه‌ای خبر داد که او صبح امروز به وقت محلی بیروت را به مقصد آمریکا ترک کرده است.

طبق این گزارش، این شهروند لبنانی- آمریکایی بعد از آزادی از ایران پیشتر در مصاحبه با دیلی استار گفت که برای دیدار با فرزندانش به آمریکا سفری کوتاه انجام می‌دهد.

زکا دوشنبه (دیروز) با «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان دیدار کرد و در این دیدار از دولت لبنان به خاطر آزای او از ایران تشکر کرد.

زکا شهروند لبنانی که اقامت دائم آمریکا را هم دارد، در سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) طی سفر به ایران به اتهام جاسوسی بازداشت شد و دو سال بعد رسما به ۱۰ سال زندان و پرداخت غرامت ۴.۲ میلیون دلاری محکوم شد.

به دنبال سفر هفته گذشته (۲۱ خرداد ماه) «عباس ابراهیم» مدیرکل امنیت عمومی لبنان به ایران برای پیگیری امور مربوط به آزادی زکا، این تبعه لبنانی-آمریکایی به همراه آقای ابراهیم به لبنان برگشت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج