فرمانده کل سپاه: ترامپ فاقد عقل و تدبیر است
۸۷۶۰۶۵
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۴
۱۰۰۸۶
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب گفت: هرگز جاذبه و شکوه تمدن غرب شهید چمران را مرعوب نکرد و علمش مانع جنگش نشد.

خبرگزاری مهر: سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب در آئین ملی بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی که عصر امروز سه شنبه در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد، اظهارداشت: امروز مصادف است با سالروز شهادت یکی از دانشمندان ما به نام شهید چمران که شاید هیچکس مثل او به شخصیت خودش بصیر نبود، هرگز جاذبه و شکوه تمدن غرب او را مرعوب نکرد و علمش مانع جنگش نشد.

وی افزود: انسانیت به صورت کامل در او تجلی پیدا کرده و در کنار لطافت و مهربانی همچون کوهی اهن در مقابل کفار می‌ایستاد، ترکیب علم، هنر، اندیشه، ایمان و روح جهاد از او یک انسانی جاودان برای جامعه ساخته بود. یاد و خاطره او را گرامی می‌داریم، بذرهایی که او در تفکر جوانان لبنان کاشت امروز درخت بزرگی با عنوان حزب الله شده است و در جهان اسلام می‌درخشد.

فرمانده کل سپاه: ترامپ فاقد عقل و تدبیر است

سلامی گفت: امروز جغرافیای ذهن ها نشانه بزرگی سرزمین انسانهاست و طول و عرض جغرافیایی شاخصی برای نشان بزرگی سرزمین ها نیست، ملت ها برای ماندگاری نیازمند منابع هویتی هستند اگرچه، وسعت و قدرت نظامی به عنوان موئلفه های قدرت هستند اما هیچ چیز به مانند منابع هویتی نمی تواند منبع قدرت کشورها باشد.

وی با اشاره به دوران رژیم پهلوی گفت: ملت ما در آن زمان در فرهنگ، اقتصاد، سیاست و دفاع وابسته بود و به نوعی یک ایالت از یک قدرت دیگر بود و اجازه و امکان انجام رسالت خود را نداشت، اما همین که ولایت و رهبری بر کشور حاکم شد منابع قدرت ملی این کشور جوشان و بی پایان شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تحقیقات انجام شده در امریکا در باره نقاط ضعف این کشور گفت: آنها اعلام می کنند که بزرگترین ضعف در آمریکا فقدان رهبری فردی روحانی است، شما ببینید رهبری کشوری با این همه ادعا فردی است مانند ترامپ که این رهبری فاقد عقل و تدبیر است.

وی ادامه داد: شاخص های ظاهری تعیین کننده قدرت کشور نیست، معنویت، هویت و رهبری منابع قدرت کشورها هستند، ما از میدان جنگ می آییم و ارایش جنگی دشمن را نمی بینیم؛ بنابراین درک ما از شاخص های ظاهری قدرت عینی است و می دانیم کدام قدرت با گذشت زمان فرسوده می‌شود. اساتید به عنوان سازندگان اصلی ایمان، فضیلت و علم جوانان هستید در واقع سازندگان اصلی سازه های قدرت انقلاب هستید.

وی افزود: ما ۱۲ سال پیش با شهید تهرانی مقدم به دنبال راهی برای پایان دادن به داستان ناو های هواپیما بر آمریکا بودیم، می بایست موشک های بالستیک این کار را می کردند زیرا موشک های کروز به دلیل سرعت و مسیر حرکت در نزدیکی زمین آسیب پذیری داشتند اما موشک های بالستیک با سرعتی چند برابر صوت به هدف برخورد می کنند و هدف قرار دادن آنها با موشک های ضد موشک کار دشواری است، اما نیاز مند فناوری بودیم که اهداف را با دقت صد هدف قرار دهد در ۱۵ سال پیش این یک آرزو بود.

وی ادامه داد: اگر به این فناوری دست می یافتیم می توانستیم ناوها را هدف قرار دهیم، آزمایش های بسیاری انجام داده و شکست می خوردیم اما این شهید بزرگ نا امید نشد تا یک روز این اتفاق افتاد، اگر چه باورکردنی نبود اما موشک دقیقاً به هدف برخورد و ما توانستیم توازن قدرت را تغییر دهیم. این نتیجه یک تفکر جهادی بود.

سرلشکر سلامی گفت: موشک های نقطه زن با دقت و قدرت بیشتر شده است و به دلیل اینکه ذهن های روشن و الهی منبع قدرت ما هستند با اعتماد به نفس سخن می گویم.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: مذاکره در شرایط نا برابر یا به تسلیم ختم می‌شد یا شکست، آنها با مذاکره می‌خواهند قدرت ما را از بین برده و هرگاه اراده کردن ما را بزنند. ما با قدرت و مقاومت توان حمله آنها را از بین برده ایم، در برابر دشمن باید قدرت فشار متقابل داشته و زمانی امن هستیم که قدرتمند باشیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ایستادگی ما تابع منطق است اما برخی فکر می‌کنند مذاکره شیک و منطقی است، اما باید بدانند که پشت استراتژی مذاکره تخلیه قدرت و تسلیم نهفته است، این فشاری که می‌بینید حد اکثر فشار دشمن است و آنها ضعیف شده اند، منطق قوی انقلاب اسلامی و اینکه رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند مذاکره نمی‌کنیم مبتنی بر حفظ قدرت و استقلال ایران است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هیچ چیزی برای کشور ما ناممکن نیست و ما در همه حوزه‌ها پیش می‌رویم و این در حالی است که دشمن ما در حال پوک شدن است و عصر آمریکا در حال پایان یافتن است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج