واکنش یک امام جمعه به حواشی کنسرت در بجنورد
۸۷۶۰۷۳
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
۷۹۱۸ 
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از برگزاری و حواشی یک مراسم کنسرت موسیقی در مرکز استان انتقاد کرد.

تسنیم: نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از برگزاری و حواشی یک مراسم کنسرت موسیقی در مرکز استان انتقاد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی امروز در حاشیه نشست شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با اشاره به برگزاری یک کنسرت و حواشی آن در بجنورد٬ اظهار داشت: ما با شادی مخالف نیستیم و اسلام نیز نگاهش به شادی نگاهی متعالی است.

وی افزود: آن‌چه مشکل ایجاد می‌کند٬ شادی با گناه است که دغدغه جامعه دینی نیز مقابله با برگزاری با چنین شادی‌هایی است.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد:ما نباید در جامعه اکثریت را فدای اقلیت کنیم. اکثریت مردم خراسان شمالی مسلمانان معتقد و انقلابی هستند و رهبری از آن‌ها تعریف کرده است. به‌گونه‌ای که دیدیم امسال 50 هزار نفر در نماز عید فطر بجنورد شرکت کردند، ما نباید این 50 هزار نفر را فدای 50 نفر بکنیم که از استان‌های دیگر به این شهر آمده‌اند.

یعقوبی با تأکید بر اینکه ما باید ارزش‌ها را صادر کنیم نه اینکه ضد ارزش‌ها را وارد کنیم، افزود: متأسفانه گاهی واردات ما در زمینهٔ ضد ارزش‌ها از صادرات ارزش‌ها بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ما با شادی‌ها مخالف نیستیم اما شادی باید بدون گناه باشد، خاطرنشان کرد: بر اساس تعالیم اسلامی مقام شادی از حزن بالاتر است زیرا خدای ما خداوند خنده و گریه است؛ ازاین‌رو باید شادی‌های ما بر غم و گریه‌های ما غلبه پیدا کند؛ چراکه این فرهنگ دینی ما است.

یعقوبی تصریح کرد: متأسفانه گاهی ما این فرهنگ زیبا و شادی‌های سالم پیشنهادی اسلام را خراب می‌کنیم. بر اساس تعالیم اسلامی و روایات وارده ما باید در زندگی تفریح سالم داشته باشیم تا در سایر بخش‌ها موفق شویم.

وی تصریح کرد: در این راستا باید از نگاه‌های مثبت اسلام به شادی بهره گرفته و این موارد را وارد فرهنگ عمومی جامعه خود کنیم.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه کسی با شادی سالم و سازنده در صحنه مخالف نیست، اظهار کرد: هنر نهاد فرهنگ و ارشاد اسلامی باید این باشد که شادی سازنده را به جامعه تزریق کند.

وی خطاب به مسئولان فرهنگی استان، گفت: تلاش کنید احساسات مردم را جهت‌دهی کرده و احساسات غلط را به احساسات سالم تغییر دهید تا جامعه‌ای بانشاط و در عین حال مقید به موازین دینی داشته باشیم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج