نظر کمیته سیل شیراز فاقد ارزش قضایی است
۸۷۶۰۹۰
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
۱۲۰۲۲ 
در پی انتشار خبری منتسب به کمیته حقیقت یاب حادثه سیل شیراز دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: نظر این کمیته فاقد هرگونه اعتبار کارشناسی برای مرجع قضایی است.

خبرگزاری مهر: در پی انتشار خبری منتسب به کمیته حقیقت یاب حادثه سیل شیراز دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: نظر این کمیته فاقد هرگونه اعتبار کارشناسی برای مرجع قضایی است.

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس حیدر آسیابی گفت: با توجه به تشکیل پرونده قضائی نسبت به موضوع و رسیدگی در شعبه ۸ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شیراز طبق قانون مرجع تعیین هیأت کارشناسی تنها مرجع قضائی ذیصلاح بوده و مبنای تشخیص مقصرین نیز نظر هیأت کارشناسی منتخب مرجع قضائی است.

وی ضمن تأکید بر اینکه نظر کارشناسی کمیته حقیقت یاب فاقد هرگونه اعتبار کارشناسی برای مرجع قضائی بوده و انتشار آن فاقد هر گونه وجاهت قانونی است افزود: تذکر لازم از ناحیه دادستانی به کمیته مذکور داده خواهد شد.

دادستان شیراز همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به وصول نظریه هیأت پنج نفره کارشناسی ۴ تن از شهرداران ادوار مختلف شیراز هر کدام به میزان ۲۵ درصد مقصر شناخته شده‌اند و نظریه هیأت کارشناسی در مرحله ابلاغ می‌باشد.

وی افزود: در نظریه هیأت کارشناسی تعیین شده از سوی مرجع قضائی فقط شهرداری شیراز مقصر شناخته شده و در نظریه مذکور بجز شهرداری نامی از نهاد یا نهادهای دیگر به عنوان مقصر برده نشده است.

وی تصریح کرد: بر اساس نظریه هیأت کارشناسی سه نفره قبلی نیز ۲ تن از شهرداران مقصر شناخته شده بودند که در نظریه هیأت ۵ نفره تعداد مقصران به ۴ تن افزایش یافت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:53 - 1398/03/29
با ارزش جون اونایی بود که فوت شدن... مسئولان بلدن تقصیر رو به گردن کی بندازن... ملت فراموش کردن... ولي خدا فراموش نمیکنه.
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1398/03/29
بیاببینید رودخونه خشک شیراز رواینااصلا تمیز کردن بخدادستشم نزدن پرازاشغال کثافت لجن هست من بچی شیرازم
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1398/03/29
مسئولین مملکت . از خودتون خجالت بکشید . بجای این عقده گشایی ها و مقصر جلوه دادن یه سازمان یا یه ارگان که هیچ فایده نداره و فقط یه نمایش مضحک و مردم فریبه ، به فکر اصلاح در مسیل ها و جاده ها و رودخانه ها باشین تا بار دیگر با یه سیل اینهمه کشته و خسارت نداشته باشیم .
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1398/03/29
قشنگ تابلو میخان لاپوشونی کنن تمام
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/03/29
مقصراصلی خانوم ابتکارریس محیط زیست که مجوزساخت وسازهای غیرمجازهمه جادادوحتی به اینکارشون کارمودان محیط زیست اعتراض وتجمع کردن ولی بی فایده بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج