برانکو: پرسپولیس احتیاج به اندیشه جدید داشت
۸۷۶۳۸۲
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
۸۰۹۹ 
سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه این تیم به مربی و مسیر جدیدی نیاز دارد، گفت: دلیل جدایی من مسائل و مشکلات مالی نبود و برای مبارزه طلبی تیم جدیدی را انتخاب کردم.

خبرگزاری مهر: برانکو ایوانکوویچ بعد از جدایی اش از پرسپولیس مصاحبه مفصلی را درباره گرفتن این تصمیم انجام داد و تاکید کرد که به خاطر مسائل مالی از پرسپولیس جدا نشده است. وی با بیان اینکه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره در جدایی اش نقشی نداشته‌اند، اعلام کرد در صورتی که پرسپولیس مطالباتش را پرداخت نکند به فیفا شکایت خواهد کرد.

برانکو که با سایت آنتن گفتگو می‌کرد، در خلال صحبت هایش از مذاکره با باشگاه های پیکان، سایپا و تراکتورسازی در ایران پرده برداشت و گفت که از کشورهایی مثل چین، تایلند، مالزی، قطر، امارات هم پیشنهاد داشته است.

بازیکنان تمام دستوراتم را انجام دادند

درباره جدایی اش از پرسپولیس گفت: به بازیکنان و کادر فنی ام افتخار می کنم. بدون حمایت بازیکنان و هواداران نمی توانستیم به این نتایج دست پیدا کنیم. به ویژه تاکید من روی حمایت هواداران است که اجازه ندادند ذره‌ای نقطه ضعف نشان بدهیم. از بازیکنانم تشکر می کنم که تمام دستوراتم را انجام می‌دادند.

تماس مستقیمی از بازیکنان و مسئولان باشگاه نداشتم

وی درباره اینکه آیا در روزهای اخیر تماسی از بازیکنان پرسپولیس داشته است؟ تاکید کرد: تماس مستقیمی از جانب بازیکنان و اعضای هیات مدیره نداشتم چون مانع زبان را داریم ولی تا دلتان بخواهد انواع و اقسام پیام ها و استوری ها و چیزهایی که در فضای مجازی بود را داشتیم.

زمانش رسیده بود دنبال مسیر جدیدی باشم

سرمربی سابق پرسپولیس درباره تمام شدن کارش در ایران یادآور شد: به کارم در ایران افتخار می کنم. احساس قوی دارم که بازیکنانم به اندیشه و مربی جدیدی نیاز دارند که بتواند برایشان ایده پردازی کند و مسیر جدیدی را به آنها نشان بدهد. بازیکنان ما نتایج عالی برای پرسپولیس به دست اوردند سزاوار حمایت و توجه بیشتری از سوی مسئولان هستند.

عشقی که از جانب هواداران، بازیکنان و رسانه ها مواجه شدم را فراموش نمی کنم ولی زمانش رسیده بود دنبال مسیر جدیدی باشم. از عواملی که همیشه کنارم بودند تشکر می کنم. به میدان جدیدی می روم برای مبارزه طلبی.

مشکلات مالی نه؛ به خاطر مبارزه طلبی از پرسپولیس جدا شدم

برانکو درباره اینکه مشکلات مالی پرسپولیس چقدر در تصمیمش برای جدایی تاثیرگذار بود، تاکید کرد: دلیل اساسی برای این تصمیم من، احساس تعهد حرفه ای و مبارزه طلبی حرفه ای بود. در جستجوی یک مسیر جدید بودم. به هیچ عنوان مشکلات مالی که البته وجود داشت، نقشی در تصمیم من ایفا نکرد بخصوص با آقای عرب که مدیرعامل محترم من بودند و آقای محسن خلیلی که در چند ماه اخیر با او همکاری داشتم. همکاری ما فوق العاده بود و این نوع همکاری را همه در میادینی که بازی کردیم، شاهد بودند. دلایل حرفه ای انگیزه من برای این تصمیم بود.

خلیلی زیر پایم را خالی نکرد و دنبال مربی جدید نبود

وی در خصوص اینکه گفته می شود محسن خلیلی زیر پای او را خالی کرده و با مربی دیگری گفتگو کرده بود، تصریح کرد: این مسئله صحت ندارد. همکاری خوبی با خلیلی داشتیم و با هم راجع به همه چیز به خوبی به توافق می رسیدیم. قطعاً خلیلی دنبال مربی دیگری به جای من نبود. تا همین چند روز قبل که تصمیمم قطعی نبود، مدام با هم راجع به جذب بازیکن و مکان اردوی پیش از فصل گفتگو داشتیم که نتیجه اش هم خوب حاصل شد. او بازیکن سابق و بزرگ پرسپولیس بوده است و الان هم جزو مسئولان است.

با تراکتورسازی، سایپا و پیکان مذاکره کردم

سرمربی سابق پرسپولیس ادامه داد: همانطور که من با زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی، مدیرعامل سایپا و پیکان گفتگو کردم، اگر این اتفاق هم (مذاکره پرسپولیس با دیگر مربیان) افتاده باشد جای تعجب ندارد. طوری که حتی خود من هم صحبت می کردم. با منصوریان، دایی، شفر هم صحبت می شد. من و آقای قطبی همدیگر را ملاقات و با هم صحبت کرده بودیم. این بین ورزشکاران عادی است که همه به هم نزدیک شویم و با هم تبادل افکار داشته باشیم.

به الاهلی قول دادم و نمی‌توانم زیر قولم بزنم

برانکو درباره اینکه آیا احتمال دارد یک درصد از تصمیمش منصرف شود و به پرسپولیس برگردد؟ تاکید کرد: متاسفانه چنین امکانی نیست چون قول داده ام و حرفم را به مسئولان الاهلی زده ام. با هواداران پرسپولیس ارتباطی داشتم که برای خودم غیر قابل باور بود. نمی شود هر ۵ دقیقه قول را عوض کرد.

وی در خصوص اینکه بعد از ۱۰ سال می توانست ایرانی بشود، گفت: عاشق شما هستم (باخنده)

جدایی ام ارتباطی به مدیرعامل و هیات مدیره نداشت

سرمربی الاهلی عربستان درباره تجمع هواداران پرسپولیس بعد از جدایی اش از این تیم و خشم تماشاگران از مدیران باشگاه گفت: ما ورزشکاران حرفه ای نمی دانیم باید در چه لحظه ای تصمیم بگیریم که صفحه حرفه ای گری زندگی را برگردانیم. جدایی من ارتباطی با مدیرعامل و هیات مدیره نداشت. این یک تصمیم شخصی بود و هیچکس در آن دخالتی نداشت. من در چین، آلمان، عربستان، کرواسی و چین حضور داشته ام. دو بار در ایران فعالیت کردم و بیشترین سالهای دوران کاری و موفق ترین آن بوده است.

قصد نداشتم به پرسپولیس بر نگردم!

برانکو در خصوص اینکه می توانست خداحافظی بهتری با هواداران پرسپولیس داشته باشد اما این اتفاق نیفتاد، گفت: زمانی که ایران را ترک کردم، خیال نداشتم که بر نگردم. بعد از حضور در کرواسی بعد از مشاوره با خانواده و همکارانم به این نتیجه رسیدم. قصد نداشتم در پرسپولیس شانه خالی کنم و فرار کنم. این مدنظر نبود. قصد داشتم با پرسپولیس ادامه بدهم ولی بعد از مشورت با همکارانم تصمیم گرفتم به الاهلی بروم.

تکذیب توافق با الاهلی در عید فطر

وی درباره اینکه رسانه های عربستانی از توافق با برانکو بعد از عید فطر خبر داده اند، یادآور شد: این صحت ندارد. از چندین کشور پیشنهاد داشتم. از ژاپن، چین، تایلند، مالزی، قطر، امارات پیشنهاد داشتم. در عربستان هم از سه باشگاه پیشنهاد داشتم. هم من و هم بازیکنانی که با من کار می کردند، پیشنهادات زیادی داشتیم حتی وقتی فصل در جریان بود. از تمام کشورها پیشنهاد بود. عربستان هم یکی از آنها بود.

احتمال تقابل با پرسپولیس در آینده

سرمربی سابق پرسپولیس درباره تقابل احتمالی این تیم با الاهلی عربستان و احساسش از این تقابل در لیگ قهرمانان آسیا یادآور شد: اینها سئوالات فرضی هستند. قبلاً گفتم چه احساس زیبایی با هواداران و مسئولان ایران داشتم. زندگی ما زندگی حرفه ای است. هفت سال در تیم ملی کرواسی مربی بودم. این تیم ملی کشور من است. در حالی که مسابقه ای دوستانه بین ایران و کرواسی برگزار شد.

از دست شیریچ داور وسط به خاطر یک پنالتی نادرست که برای کرواسی گرفت عصبانی شدم چون حرفه ای هستم. همیشه برای تیم خودم بهترین ها را می خواهم. چه برابر برادرم بازی کنم، چه رفقایم. همانطور که بازیکنان ایرانی اگر در باشگاه های دیگر بازی کنند و با تیم ایرانی روبرو شوند، بهترین ها را برای خودشان می خواهند.

کار جانشین من در پرسپولیس سخت نیست؛ نگران نباشید

برانکو در واکنش به اینکه با افتخاراتی که به دست آورده انتخاب جایگزینش سخت خواهد بود، اظهار کرد: طبیعتاً کار تا این حد سخت نخواهد بود چون استانداردهایی را برای کار در پرسپولیس در نظر گرفتیم. در عوض تیمی را بر جای گذاشتم که سه جام پیاپی را در یک فصل کسب کرد. حتی یک بازیکن هم تیم را ترک نکرده. تمام بازیکنان می مانند و به کار ادامه می دهند. برای آینده پرسپولیس جای نگرانی نیست. پشت سر خودم بیابان بی آب و علف بر جای نگذاشتم بلکه تیمی بر جای گذاشتم که چندین قهرمانی و جام به دست آورد.

به فیفا شکایت می کنم اگر...

وی درباره احتمال شکایت از پرسپولیس به فیفا به خاطر مطالباتش تصریح کرد: قبل از هرچیزی دنبال توافق هستم البته اگر مسئولان دنبال توافق باشند. اگر مسئولان نخواهند توافق را بپذیرند مجبور می شوم به فیفا روی بیاورم.

به خاطر بندهای مالی قرارداد فسخ شد

برانکو در خصوص اینکه گفته می شود یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد، گفت: قرارداد به زیان باشگاه فسخ می شود چون تعهدات طبق بندهای مالی باشگاه به اجرا در نیامد.

پیشنهادی برای حضور در تیم ملی نداشتم

وی در پاسخ به این سئوال که آیا برای سرمربیگری در تیم ملی جلسه ای با مهدی تاج داشت؟ اظهار کرد: خیر؛ به من هیچ پیشنهادی نشد و در مخیله من هم نبود که سرمربی تیم ملی شوم. به تعهداتم وابسته بودم تا وظایفم را در قبال هواداران درست انجام بدهم.

مربیان پرسپولیس را به الاهلی می برم

سرمربی سابق پرسپولیس درباره اینکه چه کسانی از کادرش را با خود به الاهلی عربستان می برد؟ ادامه داد: همکارانم در پرسپولیس هم فسخ قرارداد می کنند و مربی آزاد هستند چون تعهدات مالی آنها هم از سوی پرسپولیس انجام نشده است. آنها مربیان آزاد هستند. آنها را هم با خودم به الاهلی می برم.

هواداران همان حمایت را از پرسپولیس داشته باشند

برانکو در بخش پایانی صحبت هایش گفت: سلام گرمی را به هواداران کثیر پرسپولیس می گویم. همه هواداران رابه خاطر حمایت بی حد و حصرشان می بوسم. از آنها خواهش می کنم همان حمایتی را که نسبت به پرسپولیس در ۴ سال گذشته داشتند، دریغ نکنند و همان راه را ادامه بدهند. پرسپولیس را روی شانه هایشان حمل کنند.

بازگشت به ایران بستگی به فرصت ها دارد

وی در پاسخ به این سئوال که آیا ممکن است در آینده به ایران برگردد؟ گفت: این بستگی به فرصت ها و وضعیت هایی دارد که زندگی به دنبال دارد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1398/03/29
خیلی مرد هستی پروفسور، ایول
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1398/03/29
برو گمشو بابا همون اول میگفتی میرم
شک ندارم پرسپولیس با سید جلال جام گرفت نه برانکو
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
خفه بمیر ، هه هه
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1398/03/29
درود بر پرسپولیس
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
چرا ساده اندیشی میکنید خودشو حرفه‌ای معرفی میکنه آدم بزدل بیشتر نیست ترس از عدم نتیجه درسال آینده فرار کرد، چرا اينهمه هجمه بارفتن ی ترسو دلال روباه صفت پولکی درنقش جنتلمن میکنید،، یعنی شما هواداران پرسپولیس ومجموعه و کمک مربیان هیچ کاره بودید فقط تمام موفقیت حاصل یک روانشناس برانگو بود؟؟خجالت داره
Iran, Islamic Republic of
17:51 - 1398/03/29
از اول به فکر تیم ملی بودی ندادنت رفتی خخخخخخ
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
واقعیتشم همینه بهمین خاطر پشت سر کیروش مدام حرف میزد و دیگرانو تحریک میکرد و خودشم وسط نمیومد مارموز
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1398/03/29
برانکو مربی هست که قشنگ شناخته ما ایرانی ها.

خیلی تابلو معلومه باهاش هماهنگ کردن که جان مادرت اینجا وضعیت خیلی وحشتناک شده و بیا جان مادرت بگو تقصیر مدیران نبود.
حالا ببینید اگه زودی پولش رو ندادن؟
گفتن به جان مادرم پولت رو میدم فقط بیا و اینجوری حرف بزن که پل‌های پشت سرتم خراب نشه.

از مدیران کارنابلد ایرانی هیچ چیز بعید نیست
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1398/03/29
یا این مصاحبه جعلی یا برانکو بخاطر ارامش باشگاه این حرفا رو زده وگرنه یه بچه هم میدونه اینا واسه رفتن برانکو دست ب چه کارای ک نزدن
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1398/03/29
یا این مصاحبه جعلی یا برانکو بخاطر باشگاه این حرفا رو زده وگرنه یه بچه هم میدونه اینا واسه فراری دادن برانکو چه کارا که نکردن
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1398/03/29
جنتلمن واقعی
موفق باشی پروفسور
میدونم، حریفامون همیشه حسرت بازیکنایی مثل علی دایی،کریم باقری، مهدوی کیا، عابدزاده، علی کریمی،وحید هاشمیان و.... داشتن،
همینطور حسرت داشتن شما
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1398/03/29
این متن اصلاربطی به دیدارمطبوعات وخبرناهاران باایرج عرب ملعون ندارد .اصلا اصلا ...!!!
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1398/03/29
اقای برانکو شما که اینقدر به توافقی که تبدیل به قرارداد نشده و امضا نشده مقیدی چرا به قراردادی که با دل میلیون هوادار بستی و امضا کرذی مقید نبودی تو که با عرب تا ۲۸ توافق داشتی واسه گرفتن پولت البته اگر مدیر راست بگن.
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1398/03/29
اقای برانکو شما که اینقدر به توافقی که تبدیل به قرارداد نشده و امضا نشده مقیدی چرا به قراردادی که با دل میلیون هوادار بستی و امضا کرذی مقید نبودی تو که با عرب تا ۲۸ توافق داشتی واسه گرفتن پولت البته اگر مدیر راست بگن.
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1398/03/29
دیروز که تو خبرا خودتون نوشتین برانکو رفته فلان جزیره استراحت کنه چطور شده اومده با شما مصاحبه کرده منکه میگم این چرتو پرتارو از خودتون در آوردین تا صدای اونا که جلو در باشگاه جمع شدنو بخوابونید یه جوری ماست مالی کنید کار اون آشغالا رو و بابتش پول خوبی هم گیرتون بیاد دستتون دیگه برا مردم رو شده
Iran, Islamic Republic of
19:05 - 1398/03/29
آره واقعا دیگه وقت ترک لنگ بود خخ
Iran, Islamic Republic of
19:05 - 1398/03/29
خداحافظ پروفسور تکرار نشدنی...
فقط بگم کفتار ها پاشید که شیر رو زمین زدن حالا که پرسپولیسو نابود کردن کفتار ها میتونن خوب جولان بدن
Iran, Islamic Republic of
19:45 - 1398/03/29
برانکو تا ابد در تاریخ فوتبال ایران و طرفدارن پرسپولیس جاودانه خواهد بود...مررررسی پرفوسور
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1398/03/29
معلومه برانکو با انجام این مصاحبه میخواسته جو باشگاه رو آرام کنه.
درود بر برانکو
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1398/03/29
برو خدانگهدارت موفق باشی، با تیمی که تو ساختی سال دیگه هم قهرمانیم
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1398/03/29
برو بسلامت اما آقای یرانکو اشتباه کردی مطمئن هستم با الاهلی یک سال هم دوام نمی آورید اما پرسپولیس همچنان محکم واستوار می تازد و شما بعدا پشیمان می شوید وسال آینده برمی گردید پرسپولیس
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1398/03/29
سرمربی حرفه ای بود ول نمیدونم چرا غیرحرفه ای جداشد!؟ درهرصورت برای ماپرسپلیسی ها محبوبه چون واقعاًکاربلد بود حتی بادو پنجره بسته نقل وانتقالات
Iran, Islamic Republic of
22:42 - 1398/03/29
سرتاپای این مصاحبه جعلی ودروغه .قشگ معلومه که دوباره که چه عرض کنم برایجندمین بار میخوان کلاه سر هوادار بذارن. یه بچه هم می‌فهمه که این موضوع از قبل کلید خورده بود.همون روزی که کاشانی ملعون گفت برانکو نقش زیاد مهمی در قهرمانی پرسپولیس پاره .استارت زده شده بود .برانکو رفت آقایان شما هم باید بروید هیچ راهی بجز این نیست .خودتان استعفا بدید وگرنه با هفت بیرونتون میکنیم ....‌
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1398/03/29
چرت نگو مردک دلال بگو پول بیشتر گیرم میومد رفتم
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/03/30
کیروش خوب اینو شناخته بود که گفت ترسیدی بعد از جام جهانی 2006 به ایران برگردی و فرار کردی ،اینم واسه تیم ملی اومده بود و قصد داشت کیروش رو خراب کنه جاشو بگیره،الانم پولش حاضر بود ولی بازم فرار کرد،من پرسپولیسیم لطفا پرسپولیسا این بزدل رو ول کنن،میترسید فصل بعد نتیجه نگیره مثل اخرای فصل قبل که یه برد نداشت همش مساوی فقط بازی آخرو با همت بازیکنا پرسپولیس برد
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1398/03/30
نه تورا بخدا بیا ایران دوباره،کثافت ایران مربیش کرد و براش نردبان شد وگرنه چه افتخاری داشت،جالب بود میگغت کیروش یه قهرمانی نداره،قهرمانی جهان رو با قهرمانی یه باشگاه در یه کشور قیاس میکرد،یا حتی جام ملتها که حسابی با اون افاضلی گامبو به تیم ملی استرس و فشار آوردن که بازیکنا 50درصد خودشونم نبودن
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1398/03/30
پول پرست،اول گفته به خاطر مسایل مالی نبوده که رفته،یعدش میگه قراردا داشتم وای یخاطر مسایل مال فسخ شده و همکارانمم بهمین دلیل فسخ میکنن،حالا ببینین تو عربستان یا تی پا بیرونش میکنن یا نه اونا بعضی از مشکلات مارو ندارن تیمهاشون پولم براشون مهم نیست،کافیه یه الهلال قافیه رو تو لیگ ببازه
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1398/03/30
حالا که گورتو گم کردی رفتی،غلط میکنی در مورد پرسپولیس نظر میدی قشنگ هم رفته به کشوری که دیگه با ایرانیا هم تیمش بازی کنه تو ایران نیست،حالا هنوز مونده که تو عربستان بیرونش بندازن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج