جریان زاینده رود متکی به مصرف بهینه آب است
۸۷۶۴۷۳
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
۶۷۸۵ 
وزیر نیرو وضعیت پایدار زاینده رود را متکی به مصرف درست و تأمین منابع آبی جدید دانست.

خبرگزاری مهر: رضا اردکانیان، وزیر نیرو بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اصفهان افزود: امسال شرایط ویژه ای را سپری می کنیم و باید به گونه ای برنامه ریزی داشت که خیال مردم در این سال‌ها و نسل‌های آینده در این حوزه آسوده باشد.

وی با اشاره به اینکه طول زاینده رود بیش از ۳۸۰ کیلومتر به عنوان بزرگترین رودخانه منطقه مرکزی ایران به شمار می رود که از کوه‌های زاگرس مرکزی سرچشمه می‌گیرد بیان داشت: این رودخانه در نهایت به تالاب بین المللی گاوخونی در شرق اصفهان می‌ریزد که در دهه های اخیر به یک رودخانه اصلی تبدیل شده است.

وزیر نیرو ادامه داد: این رودخانه بویژه در فصول گرم با خشکی مواجه می شود که این موضوع مشکلات بسیاری را در حوزه های آشامیدنی، صنعت، کشاورزی، گردشگری و محیط زیست استان اصفهان ایجاد کرده است.

گاوخونی متعلق به همه است

اردکانیان در ادامه با اشاره به اهمیت تالاب گاوخونی تصریح کرد: گاوخونی متعلق به همگان است و فقط از آن یک استان نیست.

وزیر نیرو با اشاره به آبگیری بسیاری از تالاب‌های کشور گفت: حتی در رویاها هم نمی گنجید که امسال شاهد چنین بارش‌ها و آبگیری تالاب‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه برخی تالاب‌ها همچون گاوخونی در سال جاری سهم اندکی از بارندگی‌ها داشت گفت: باید برای احیاء زاینده رود برنامه ریزی داشت چرا که عملی میان بخشی و همگانی است که در این خصوص وزارت نیرو مسئولیت خود را دنبال خواهد کرد.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
-
23:33 - 1398/03/29
اونوقت کشاورزان اصفهانی شروع به کاشت برنج کردند و مدیرا منابع آب در خواب
Iran, Islamic Republic of
01:16 - 1398/03/30
اینجا رو راست گفته . آخه برنج کاشتن تو این منطقه چه توجیهی داره ؟ لااقل گندم بکارید .
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1398/03/30
بابا این بنده خدا راست میگد مسولین محترم تشریف ببرید دنبال رودخانه ببینید توی این وضعیت بی آبی چرا این همه برنج کاری انشاالله رسیدگی شود
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1398/03/30
بابا باز هم مردم زیاد آب خوردن تاآب کم شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج