آمریکا، عربستان را در فهرست قاچاق انسان قرار داد
۸۷۶۷۶۵
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴
۱۵۱۲۴ 
وزارت خارجه آمریکا، نام «عربستان سعودی» و «کوبا» را در فهرست سیاه قاچاق انسان قرار داد.

خبرگزاری فارس: ایالات متحده آمریکا امروز (پنجشنبه) عربستان سعودی و کوبا را در فهرست سیاه کشورهایی قرار داد که گفته می‌شود اقدامات کافی برای مقابله با قاچاق انسان صورت نمی‌دهند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «فرانسه»، وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود، عربستان سعودی را به دلیل نقض گسترده حقوق تعداد بسیار زیاد نیروهای کار خارجی در این کشور مورد سرزنش قرار داده و کوبا را نیز به قاچاق انسان از طریق برنامه اعزام پزشکان به خارج از کشور متهم کرده است و آنها را در «ردیف سوم» (Tier 3) از گزارش خود گنجانده است.

بر اساس این گزارش، در گزارش وزارت خارجه آمریکا، کشورهای چین، میانمار، کره شمالی، روسیه و ونزوئلا بدترین رکورد را به خود اختصاص داده‌اند و همچنان در «ردیف سوم» از دسته‌بندی کشورها باقی مانده‌اند.

قرار گرفتن نام کشوری ذیل این بخش از گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا به این معنا است که واشنگتن می‌تواند تحریم‌هایی علیه این کشور وضع کرده و کمک‌های خود به این کشور را محدود کرده و یا حمایت‌های خود از کشور مذکور را در صندوق بین‌المللی پول و یا دیگر نهادهای توسعه جهانی لغو کند.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا گفته است که واشنگتن سال گذشته اقداماتی را علیه 22 کشور به دلیل قرار گرفتن در فهرست سیاه قاچاق انسان وضع کرده بود.

پامپئو ضمن ارائه این گزارش سالانه تأکید کرد: «اقدامات و پیام‌هایی که از این طریق منتقل شده و صورت می‌گیرد، بسیار واضح است به این معنا که اگر شما در مقابل قاچاق انسان بایستید، آمریکا کنار شما خواهد ایستاد».

در رابطه با عربستان سعودی، آمریکا تأکید کرده که این کشور تعداد محدودی از قاچاق‌چیان انسان را مجازات کرده و اقدامات اندکی در زمینه کمک به قربانیان قاچاق انسان صورت داده است و به جای انجام این اقدامات اغلب به زندانی کردن، جریمه کردن و یا اخراج این افراد از طریق متهم کردنشان به نقض قوانین مهاجرتی و غیره روی آورده است.

این گزارش از عربستان سعودی خواسته تا اقدامات بیشتری برای نظارت و کمک به کارگرانی که از دست رؤسای ظالم‌شان فرار کرده‌اند صورت دهد و نظام حمایتی خود را به گونه‌ای اصلاح کند.

قرار گرفتن نام عربستان سعودی در این فهرست از جانب وزارت خارجه آمریکا در شرایطی صورت گرفته که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در چندین جبهه مختلف از جمله تهاجم این کشور و متحدانش در یمن که سازمان ملل نیز وقوع بدترین بحران انسانی جهان در آن را تأیید کرده، حمایت‌های گسترده و جنجال‌برانگیزی داشته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج