۵۰زخمی در درگیری پلیس و معترضان گرجستانی
۸۷۶۸۸۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
۵۹۰۷ 
اعتراضات چندین هزار نفری در جلوی پارلمان گرجستان و تلاش مخالفان برای ورود به پارلمان، به درگیری بین معترضان و نیروهای پلیس این کشور انجامید که در نتیجه بیش از ۵۰ نفر، ازجمله ۳۸ پلیس، زخمی شده و ده‌ها نفر بازداشت شدند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از «تاس»، اعتراضات چندین هزار نفری در مقابل ساختمان پارلمان گرجستان در شهر تفلیس، نیمه شب گذشته با سرکوب این تجمع توسط نیروهای ویژه امنیتی به پایان رسید.

بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت گرجستان، 52 نفر، از جمله 38 پلیس، در جریان درگیری بین معترضان و نیروهای انتظامی مجروح شدند. ده‌ها نفر از این افراد در بیمارستان بستری هستند.

نیروهای پلیس ویژه گرجستان برای مقابله با معترضان از گلوله‌های پلاستیکی و گاز اشک آور استفاده کردند. براساس اطلاعات رسانه‌های گروهی گرجستان، ده‌ها نفر در جریان این سرکوب بازداشت شدند.

تجمع مردم در مقابل پارلمان گرجستان عصر روز گذشته (پنج شنبه) آغاز شد. این افراد خواستار برکناری وزیر کشور و رئیس پارلمان گرجستان شدند. پس از آن گروهی از معترضان تلاش کردند تا به ساختمان پارلمان حمله کنند و در نهایت نیروهای انتظامی مجبور به دخالت در اوضاع شدند.

مخالفان دولت گرجستان را متهم به حادثه رخ داد در مقابل پارلمان کرده و دولت نیز به نوبه خود مخالفان را به ایجاد شورش متهم می کند.

"سالومه زورابیشویلی" رئیس جمهوری گرجستان اظهارات "میخائیل ساآکاشویلی" رئیس جمهور سابق این کشور که از نیروهای پلیس گرجستان خواسته تا از دستورات مقامات تفلیس پیروی نکرده و به جمع معترضان بپیوندند را به شدت محکوم کرد. وی گفت: «به هیچ وجه قابل قبول نیست که شهروند کشور دیگری (منظور ساکاشویلی است که تابعیت اوکراینی گرفته) و در کشور دیگری بسر می‌برد از نیروهای پلیس گرجستان بخواهد تا به دستورات مقامات عمل نکرده و آشوبگران بپیوندند. دولت گرجستان حق دارد تا به موارد نقض قانون واکنش نشان دهد.»

زورابیشویلی معتقد است که اتفاقات شب گذشته در جلوی پارلمان برای آسیب رساندن به استقلال و حاکمیت این کشور صورت گرفته و از شهروندان کشورش خواست تا آرامش خود را حفظ کنند. وی اتفاقات شب گذشته را یک جنایت و اقدامی خلاف قانون نامید.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج