درخشش ستاره‌های صنعت در قاب سیما
۸۷۷۱۲۲
۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
۳۹۶۰ 
برنامه «چهل ستاره» به معرفی موفقیت‌های جوانان ایرانی در به کارگیری فناوری‌های روز دنیا در صنعت می‌پردازد.

خبرگزاری مهر: کیوان مدنی تهیه کننده برنامه «چهل ستاره» در گفتگو با روابط عمومی معاونت سیما گفت: پاییز سال گذشته یک برنامه اقتصادی را برای تولید طراحی کرده بودیم که به میمنت نامگذاری چهل سالگی انقلاب قرار شد نوع نگاه برنامه کمی دگرگون شود؛ به همین دلیل تصمیم بر آن شد که به مناسبت چهل سالگی انقلاب، ۴۰ قسمت برنامه با عنوان «چهل ستاره» ساخته شود.

وی بیان کرد: ما در این مجموعه برنامه به سمت موضوعاتی پیش رفتیم که فرآیند پیچیدگی‌های تولید را حل کرده اند و در واقع موضوعات خیلی برجسته ای بودند. در نقاط مختلف ایران نیز موضوعات متنوع و مختلفی وجود داشت.

این برنامه ساز ادامه داد: تلاش کردیم در دوره اول برنامه که به مناسبت چهل سالگی انقلاب ساخته شده بود به بخش‌های دولتی نیز بپردازیم اما توجه بیشتر به بخش‌های غیردولتی و خصوصی بود؛ توفیقات زیادی را در این زمینه شاهد بودیم که چه همت بزرگی به دست ایرانی‌ها در بخش‌های مختلف صنعتی رخ داده و این برای خود ما نیز جذاب و عجیب بود.

مدنی توضیح داد: تاکنون ۳۰ قسمت از برنامه را تولید کرده ایم و در ادامه، تولید آن با عنوان «ستاره ها» انجام و پخش می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که ساخت این نوع برنامه‌ها تا چه میزان می‌تواند مردم را به تولید ملی تشویق کند، گفت: سال‌ها است که برنامه اقتصادی ساخته می‌شود، اگر با تحقیق و دقت به دنبال موضوعات اقتصادی برویم، آنها را معنا کنیم، به راحتی حرف بزنیم و موضوعات را دچار پیچیدگی نکنیم موفق تر خواهیم بود.

این تهیه کننده توضیح داد: سعی کردیم در «چهل ستاره» زبانمان را نرم‌تر کنیم. در واقع اگر طراحان و اجرا کنندگان یک کار به آنچه که انجام می‌دهند یا تولید می‌کنند باور داشته باشند مشکل حل می‌شود.

این برنامه ساز در پایان نیز با اشاره به ساخت و پخش مجموعه برنامه دیگری با عنوان «شفاف»، گفت: این یک مستند است که در چند روز آینده اولین قسمت آن پخش می‌شود. این برنامه درباره موضوعات روز اجتماعی مثل اجاره نشینی یا دست فروش‌ها است که پیشینه اقتصادی دارند.

برنامه «چهل ستاره» کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما است که با موضوع معرفی موفقیت‌های جوانان ایرانی در به کارگیری فناوری‌های روز دنیا در صنعت ساخته شده است و شنبه‌ها ساعت ۱۷:۲۰ دقیقه روی آنتن می‌رود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج