پرچم گفتگوی ملی به دست وزرای سابق سپرده شد
۸۷۷۸۸۱
۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
۶۶۰۵
روزنامه ایران با الهام امین‌زاده، معاون حقوقی رئیس دولت یازدهم درباره اهداف «مجمع وزیران ادوار» گفتگو کرده است.

روزنامه ایران با الهام امین‌زاده، معاون حقوقی رئیس دولت یازدهم درباره اهداف «مجمع وزیران ادوار» گفتگو کرده است.

پرچم گفتگوی ملی در دست وزرای سابق بعد از انقلاب

بخشی از این گفتگو:

* از همه دولت‌ها، وزیران یا معاونان رئیس جمهوری در این مجمع عضویت دارند. آقایان آخوندی، عادلی، امراللهی، زریبافان، علی آبادی، پرویز داوودی، محمد هاشمی، ناظمی و آقای جاسبی از جمله این چهره‌ها هستند. بنابراین با این ترکیب می‌توان گفت این مجمع، یک نهاد ملی است و همه چهره‌ها در آن حضور دارند.

*مجمع وزیران ادوار، یک مجمع نخبگی است که هر یک از اعضا، تجربیات بسیاری دارند و هر یک سال‌ها مسئول بخش‌های مهم کشور بودند. براساس اساسنامه، این مجمع یک نهاد غیردولتی و اتاق فکری است که باید بهترین رهنمودها برای اداره کشور را تهیه کند، نسبت به مسائل آسیب شناسی کرده و همه این یافته‌ها را در اختیار مجموعه نظام قرار دهد. در شرایطی که ممکن است بخش دولتی، قضایی یا بخش قانونگذاری کشور به کمک فکری بیشتری نیاز داشته باشند، این جمع که تجربه بسیار بالایی دارند، افکار و راه حل‌های خود را در اختیار نظام و دولت مستقر قرار می‌دهد تا بتوانند از این دستاوردها برای خدمت به مردم استفاده کنند.

* (در این تشکل، چهره‌های عالی سیاسی و اجرایی با سلیقه‌های مختلف دورهم جمع شده‌اند که در جمهوری اسلامی کمتر سابقه داشته است. این تشکل در حوزه سیاسی، در رفع کدورت‌ها، نزدیک کردن افراد به هم و شکل‌گیری گفت‌و‌گوی ملی تا چه اندازه مؤثر است؟):  بسیار مؤثر خواهد بود، کما اینکه در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم چهره‌های سیاسی مختلفی حضور دارند و با هم تشریک مساعی می‌کنند. برای خود من بسیار جالب بود که از دولت‌های زمان جنگ، سازندگی، اصلاحات، مهرورزی، دولت یازدهم و حتی آقایان صالحی، دژپسند و زنگنه از دولت دوازدهم در این جمع حاضر هستند. پیش از این، ندیده بودم که این چهره‌ها به این ترتیب کنار هم بنشینند و گفت‌و‌گوی ملی را رقم بزنند.

* اما تا همین جا، اگر به‌صورت مناسبتی کنار هم بنشینیم، قطعاً مؤثر و کارآمد نخواهد بود، بلکه نیازمند برنامه‌ریزی و دستورکارهای مشخص است و هر ماه در موضوعات مختلف، باید بحث شده و یکدیگر را قانع کنند. از جمله می‌توان درباره موضوع «اف.ای.تی.اف» در این جلسات بحث کرد تا افراد دیدگاه‌های خود را مطرح و یکدیگر را قانع کنند تا در نهایت نقطه نظر مشترک ملی از آن استخراج شود. البته اکنون چنین چیزی دیده نمی‌شود و برای رسیدن به این مهم، باید تغییرات و تلاش‌های بیشتری صورت بگیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1398/04/03
نهاد ملی .؟؟..علی آبادی ..زریبافان ..پردیز داوودی؟؟؟.
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1398/04/03
نهاد ملی .؟؟..علی آبادی ..زریبافان ..پردیز داوودی؟؟؟.
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1398/04/03
مجمع نخبگی؟!اگر اینها نخبه بودند حال و روز امروز مملکت اینگونه بود؟
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1398/04/03
این وضعیت آشفته و سردرگمی ملت ایران نتیجه سیاستهای همین نخبگان است که سالهای متمادی بر مصدر قدرت بوده اند
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1398/04/03
چندتاوزیرسابق هم کنسرسیوم پتروپارس اداره میکنن البته سرمایه اشون ازبیت الماله ولی خصوصیه باوزارت نفت برابری میکنه به زودیه که وزارت نفت رهم ببلعن,
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج