انیشتین و عادات عجیب و غریبش!
۸۷۷۹۸۸
۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
۷۶۰۲
در ادامه با برترین‌ها همراه باشید تا عادات عجیب و غریبی را که انیشتین داشت را به شما معرفی کنیم شاید شما هم همانند او یک نابغه باشید!

برترین‌ها: بعضی‌ها می‌گویند که ذهن‌های بزرگ همانند هم فکر می‌کنند. البته این حرف جای بحث دارد، ولی به نظر می‌رسد که همه آن‌ها یک چیز مشترک داشته باشند: آن‌ها عادت‌های عجیبی دارند. آلبرت انیشتین یکی از باهوش‌ترین افرادی که تا به حال بر روی زمین زندگی کرده است از این قائله مستثنی نیست. در ادامه با برترین‌ها همراه باشید تا عادات عجیب و غریبی را که انیشتین داشت را به شما معرفی کنیم شاید شما هم همانند او یک نابغه باشید!

بدون جوراب، همیشه

انیشتین و عادات عجیب و غریبش!

بله، آلبرت انیشتین به دلایلی از جوراب پوشیدن نفرت داشت. او هیچ وقت جوراب نپوشید. او یک بار در نامه‌ای به همسرش السا نوشت که او باید همیشه چکمه‌های بلند بپوشد تا پا‌های لخت و بدون جوراب خود را مخفی نگه دارد؛ و تنها دلیل اینکه چرا آلبرت انیشتین جوراب نمی‌پوشید این بود که او در کودکی زمانی که جوراب می‌پوشید در عرض یک یا دو روز، انگشت بزرگ پایش آن‌ها را سوراخ می‌کرد. این موضوع می‌تواند موضوعی را درباره ذهن آلبرت انیشتین بیان کند: تفکرات او چنان برایش مهم بودند که هیچ موضوعی حتی جوراب‌ها هم ارزش این را نداشتند تا حواس او را پرت کنند. او این موضوع پارگی زود به زود جوراب‌ها را نمی‌توانست تحمل کند، به همین خاطر اصلا دیگر آن‌ها را نپوشید.


ساخت خانه با کارت‌ها

انیشتین و عادات عجیب و غریبش!

عادت دیگری که آلبرت انیشتین در کودکی عادت به انجام آن داشت، ساخت خانه با دسته‌ای از پاسور‌ها و کارت‌ها بود. یک بار حتی او توانست تا یک خانه ۱۴ طبقه را بسازد. اگر تا به حال این کار را انجام داده اید، می‌دانید که چقدر صبر و تمرکز را این کار لازم دارد. البته منظور این نیست که با این کار شما یک نابغه خواهید شد! اما یک نکته مهم درباره این عادت انیشتین وجود دارد که ارزش نگاهی با دقت را دارد. زمانی که مغز ما با چیزی مکانیکی مشغول است، توانایی ما از تفکر انتزاعی و مطلق را آزاد می‌کند. هر چقدر که آن چیز تمرکز بیشتری را لازم داشته باشد، احتمال این توانایی و اثر بیشتر خواهد شد.


نواختن ویولن

انیشتین و عادات عجیب و غریبش!

در حالی که آلبرت انیشتین جواب به شدت به ساخت خانه‌ی کارتی علاقه‌مند بود، با این حال مادرش چندان به این کار علاقه‌مند نبود. او تصمیم گرفت که تمرینی مفیدتر را برای فرزندش انتخاب کند، بنابراین ویولن را انتخاب کرد. در ابتدا انیشتین نمی‌توانست این موضوع را تحمل کند، اما هنگامی که در ۱۳ سالگی او قطعه‌ای از موتزارت را برای اولین بار شنید، عاشق ویولن شد. بعد از آن او هرگز از نواختن ویولن دست نکشید. استراحتی برای مغز بهتر از تغییر نوع فعالیت وجود ندارد. آیا از انجام دادن ریاضی خسته اید، پس نواختن گیتار را امتحان کنید. از نواختن گیتار خسته شدید به گردش و پیاده روی بروید.


خوابیدن ۱۰ ساعت در روز

انیشتین و عادات عجیب و غریبش!

این میزان سه ساعت از میانگین خواب افراد در این روز‌ها بیشتر است. این بدین معنی نیست که انیشتین فردی تنبل و خوابالو بوده است. همهی ما می‌دانیم که یک شب خواب راحت و سالم برای مغز عالی است. اما در کل ۷ تا ۹ ساعت خواب در روز کافی است. با این حال مهم است که بدانید همه ما خصوصیات متفاوتی داریم. برای بعضی از ما ۶ ساعت خواب کافی به نظر می‌رسد در حالی که بعضی‌ها مثل انیشتین ۱۰ ساعت خواب را دوست دارند. او تمام طول عمر خود را به فکر درباره جهان و کائنات اختصاص داد. سوالات شجاعانه‌ای را پرسید و بهترین و روشن‌ترین جواب‌ها را برای آن‌ها پیدا کرد. پس منطقی به نظر می‌رسد که به خواب بیشتری نیاز داشته باشد. انیشتین هم چنین هرروز چرت‌های کوتاه می‌زد. گفته شده برای اینکه چرت‌هایش طولانی نشود، با یک قاشق و بشقاب فلزی روی مبل می‌نشست. اجازه می‌داد خواب برای یک‌لحظه بر او چیره شو و سپس – بوم! با صدای برخورد بشقاب به زمین بیدار می‌شد.

البته این عادت انیشتین برخلاف عادت معمول نابغه‌های بسیاری درباره خواب بوده است. بیشتر آن‌ها عادت‌های عجیبی درباره خواب داشته اند. برای مثال چارلز دیکنز به طور واقعی دچار بی خوابی بود و تنها زمانی به خواب می‌رفت که خورشید طلوع کرده بود! نیکلا تسلا نیز متاسفانه قربانی کابوس‌های شبانه بود و نمی‌توانست به طور معمولی بخوابد. گفته می‌شود که او نیروی خود را با هوابیدن در طول روز بازیابی می‌کرد.


پیاده روی روزانه

انیشتین و عادات عجیب و غریبش!

خواب سالم و تمرین هر روزه در هوای تازه به نظر کلید‌های استعداد و نبوغ به نظر نمی‌رسند. انیشتین از علاقه‌مندان تمرین و ورزش و زندگی سالم نبود. پیاده روی او هیچ ربطی به مزایای اینکار برای سلامتی او نداشت. موضوع این است زمانی که ما راه می‌رویم، ما مشغول نیستیم و مغز ما به حال خودش رها می‌شود. به همین خاطر است که یک پیاده روی خوب می‌تواند شما را در حالت از خود بی خود شدن قرار دهد. این کار به شما اجازه می‌دهد تا آرامش خود را به دست آورید و درباره چیز‌ها از منظر متفاوتی فکر کنید و این دقیقا همان چیزی بود که انیشتین به دنبال آن بود، تغییر روش و جریان فکر کردن.


پذیرش کار روزمره به عنوان یک عادت

انیشتین و عادات عجیب و غریبش!

انیشتین همیشه فکر می‌کرد که کار محقر او در یک اداره دولتی ثبت اختراعات در شهر برن، همه‌ی چیزی است که او می‌خواست. حتی با اینکه حقوق او پایین بود و شغلش به نظر خسته کننده می‌رسید. اما در حقیقت این ملالت همان چیزی بود که انیشتین عاشقش بود. هنگامی که ما کار یکنواختی را انجام می‌دهیم که به مهارت و تسلط خاصی بالایی نیاز ندارد، مغز ما به سرعت آن را می‌پذیرد و با آن منطبق می‌شود. خیلی زود ما یاد می‌گیریم که کار مورد نظر را بدون حتی فکر کردن هم انجام دهیم. این موضوع به تفکرات ما اجازه می‌دهد تا آزادانه از یک مضوع به موضوعی دیگر حرکت کنند.

آیا الگویی در اینجا می‌بینید؟ همه‌ی این عادات تقریبا در یک چیز مشترک جمع می‌شوند. آلبرت انیشتین فرمول خاصی برای نبوغ خود نداشت. او فقط نیاز‌های خود را دنبال می‌کرد. به سادگی، او فقط می‌خواست تا در تفکرات خود، رها و آزاد باشد که به او کمک می‌کرد که تئوری‌های خود را که علم را برای همیشه تغییر داند، کامل کند. البته موضوع مهم‌تر از عادت، بهتر کردن خودتان به صورت مداوم است.

منبع: BrightSide

رسول گل افلاک
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1398/04/06
بعد از مرگ انشتین، مغرش رو آزمایش کردند، مغز انیشتین 75 ساله به اندازه مغز یک جوان 29 سالم و فعال بود.
بدانید، باشد که رستگار شوید.
United Arab Emirates
11:37 - 1398/04/06
این که همیشه یا خواب بوده یا پیاده روی میکرده یا ویولن میزده! پس کی وقت کرد انیشتین بشه!؟ تازه کلی هم مشکل خانوادگی داشت با همسرش با پسرش...
خدا شانس بده واقعا ، بعضیها مثل گولر فوتبال میمونن که دست آخر گل به اسم اونا به ثبت میرسه
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
بد شانس کی بودی؟
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1398/04/06
منتظر نظرات درخشان《 عه منم همینطور 》《وای منم اینجوریم》《 همه رو منم دارم》 ملت عزیزم هستم
پاسخ ها
X
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
دقیقا خخخخخ
رویا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
دیگه خواب و بدون جوراب و پیاده روی که خب هممون همینیم دیگه خخخخ
jennie
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
ارهههه زدی وسط خال(:
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
چقد تو بامزه ای آخخههه
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1398/04/06
مرده با حالي بود راحت و ساده
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1398/04/06
چقدخوش بهش گذشته...
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/04/06
بجز ویالون زدن دیگه همشو دارم
واینکه انیشتین سه تا زن طلاق داد و آخرش هم مجرد مرد.
منم دوتاشو طلاق دادم تا اینجا
31 ساله هستم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
آفرین مرد
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/04/06
عه اینکه جوراب پوشیده
تو عکس دوم
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/04/06
عکسی که برا پیاده روی زدن
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1398/04/06
يكي از اولين نفراتي كه هيتلر از المان با احترام اخراجش كرد ! يك يهودي كه هيتلر معتقد بود روزي به جهان اسيب خواهد زد و چنين هم كرد زمانيكه رابرت اوپنهايمر بمب اتم را پايه ريزي كرد انيشتين به توسعه اين بمب و ساخت بچه چاق كمك شاياني كرد ! علتي كه يك فيزيكدان در حد يك سلبريتي معروف شد ارتباط مستقيم انيشتين با سازمانهاي اطلاعاتي بود! ولي امروز هيچكس از او به عنوان توسعه دهنده سلاح كشتار جمعي نام نميبرد! چرا !؟ چون يك يهودي بود
پاسخ ها
zara
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
کاش هیتلر نسل یهودیان رو نابود میکرد هرچی میکشیم از این نظم نوین جهانی و قوم خودپرست یهوده
France
23:40 - 1398/04/06
چطور دکتر چلویی نیامدند امروز اینشتن نوکر امپریالیسم رو فحش بدهند که از بچگی تمرین کرده بود که بمب بسازه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
امدند نبودید :))
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1398/04/07
تو عکس پیاده روی روزانه جوراب پوشیده.
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1398/04/07
عادت ماهیانه نداشت؟
Iran, Islamic Republic of
02:12 - 1398/04/07
اون قدرها عجیب و غریب نبود
Iran, Islamic Republic of
02:30 - 1398/04/07
آقا تو عکس پنجم جوراب پاشه هاااا .... مسئولین رسیدگی کنن
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1398/04/07
اوف پس پاهاش خیلی بو گند میداده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
ب چه نکته ظریفی اشاره کردی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج