سهمیه مازاد کنکور برای بلایای طبیعی ابلاغ شد
۸۷۸۱۲۷
۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳
۷۲۸۲ 
سهمیه حداکثر ۵ درصد مازاد بر ظرفیت دوره روزانه دانشگاه‌های کشور برای داوطلبان کنکور در مناطق دچار بلایای طبیعی توسط رئیس جمهوری ابلاغ شد.

ایرنا: سهمیه حداکثر ۵ درصد مازاد بر ظرفیت دوره روزانه دانشگاه‌های کشور برای داوطلبان کنکور در مناطق دچار بلایای طبیعی توسط رئیس جمهوری ابلاغ شد.

متن ابلاغیه رئیس جمهوری به این شرح است:

ماده واحده «تکمیل و تعمیم شمول ماده واحده اختصاص سهمیه به داوطلبان آزمون سراسری در مناطق زلزله‌زده کشور (مصوب جلسه ۷۳۹ مورخ ۱۳۹۲/۸/۲۸) به کلیه مناطق «درگیر بلایای طبیعی»، که در جلسه ۸۱۷ مورخ ۱۳۹۸/۳/۷ و براساس پیشنهاد مورخ ۰۶/‏۰۱/‏۹۸‬ سازمان سنجش آموزش کشور به تصویب رسیده است، برای اجرا ابلاغ می‌شود.

ماده واحده: به داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در شهرها یا بخش‌هایی که دچار بلایای طبیعی اعم از زلزله، سیل یا آتشفشان همراه با خسارت مستقیم جانی و مالی شده‌اند، ظرفیتی به میزان حداکثر ۵ درصد مازاد بر ظرفیت دوره روزانه دانشگاه‌های واقع در آن مناطق و در صورت نبود رشته در آن مناطق در دانشگاه‌های استان‌های همجوار در رشته‌های مورد تقاضای استانداری‌ها به مدت حداکثر ۳ سال و با اخذ تعهد خدمت به میزان دو برابر تحصیل، اختصاص می‌یابد.

بر اساس تبصره ۱ این ماده واحده، شهرها یا بخش‌هایی که دچار بالایی طبیعی همراه با خسارت جانی و مالی شده‌اند توسط وزارتخانه‌های کشور، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین می‌شوند.
همچنین طبق تبصره ۲ آیین‌نامه اجرایی این ماده واحده به طور مشترک توسط وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظرف مدت حداکثر ۲ ماه از تاریخ تصویب این مصوبه تهیه و به تصویب خواهد رسید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1398/04/03
آتشفشان ؟؟؟!!! اینطوری که کل قبولی های کنکور سهمیه ای میشن ؛ از سهمیه ی مناطق گرفته تا ایثارگران و خانواده شهدا تا سهمیه ی بلایای طبیعی تا هیئت علمی و ... ممنون که اینقدر به فکر جوانان هستید . ظلم و تبعیض و بی عدالتی تا کی ؟
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/04/03
باز هم فرصت خوبی برای ورود آقازاده ها به دانشگاه در پوشش سهمیه بلایا پیدا شد.
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/04/03
باز هم فرصت خوبی برای ورود آقازاده ها به دانشگاه در پوشش سهمیه بلایا پیدا شد.
Iran, Islamic Republic of
07:44 - 1398/04/04
کاش برای بلاهای انسانی که شماها برامون درست کردید هم فکر ی می کردیدچون پول نداریم برای کلاس های کنکور پسرم وفزرندهای خیلی مثل من کاری کردید که مردم از زندگی خسته شدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج