فرمان‌آرا به تماشای «جنایت و مکافات» نشست
۸۷۸۳۸۹
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
۶۵۱۴ 
شب گذشته بهمن فرمان‌آرا تهیه‌کننده و کارگردان آثار مهمی چون «شازده احتجاب»، «خانه‌ای روی آب» و «بوی کافور عطر یاس» به تماشای تئاتر «جنایت و مکافات» به کارگردانی رضا ثروتی و تهیه‌کنندگی ماهان حیدری نشست.

خبرآنلاین: حضور فرمان‌آرا با استقبال تماشاگران و بازیگران تئاتر مواجه شد و وی در پایان نمایش به تبادل نقطه‌نظرات خود با گروه کارگردانی و بازیگران پرداخت. نمایش داستان دانشجویی به نام راسکولْنیکُف را روایت می‌کند که زن رباخواری را همراه با خواهرش، می‌کُشد و بعد از چند روز بیماری و بستری شدن در خانه هرکس را که می‌بیند می‌پندارد به او مظنون است و با این افکار کارش به جنون می‌رسد.

در این بین او عاشق سونیا، دختری که به‌خاطر مشکلات مالی خانواده‌اش دست به تن‌فروشی زده بود، می‌شود. کارگردان این رابطه را به نشانه مِهر خداوندی به انسان خطاکار استفاده کرده‌است و همان عشق، نیروی رستگاری‌بخش است که از دریچه مذهب او را به رستگاری و پذیرش مکافات می‌رساند.

بازیگران آخرین نمایش ثروتی به ترتیب حروف الفبا عبارتند از ؛ آتیلا پسیانی،اصغر پیران، بهناز جعفری، بابک حمیدیان، پیام دهکردی، مینا ساداتی، مهدی سلطانی، طناز طباطبایی

این نمایش هر شب در تالار وحدت به روی صحنه می‌رود.